Znajdujący się w Ciudad de México budynek to dzieło dwóch biur architektonicznych: Paul Cremoux Studio, oraz Casa Nirau. Architektom udało się zaprojektować dom do przyjemnego życia, który połączyli z ogrodem. Wcześniej musieli namówić mieszkańców do tego, by zmniejszyli powierzchnię swojego budynku. Zwyciężyło pragnienie zieleni.

Głównym zdaniem architektów była generalna przebudowa domu w celu zmniejszenia jego powierzchni o ponad 30 proc., przy zachowaniu tego samego układu oraz lepszym wykorzystaniu przestrzeni. Projekt zakłada również stworzenie otwartych przestrzeni połączonych z ogrodem otaczającym budynek. To bardzo ważne zwłaszcza w klimacie, gdzie prawie 70 proc. dni jest słonecznych i ciepłych, a większość czasu mieszkańcy spędzają właśnie na świeżym powietrzu.

Architekci zaproponowali, że salon wraz z kuchnią i jadalnią połączą z tarasem tworząc ogromną i spójną całość. To właśnie w tej przestrzeni domownicy spędzają większość swojego czasu.

dom z ogrodem

Wnętrza utrzymane są w jasnej, stonowanej kolorystyce i wykończone zostały jedynie naturalnymi materiałami takimi jak kamień i drewno. Co ważne, budynek powstał z myślą o rodzinie, dla której liczy się funkcjonalność, a nie wygląd. Dlatego we wnętrzu nie znajdziemy ikon designu. Skromna rodzina lubi proste rozwiązania, a dom z ogrodem na wyciągnięcie ręki jest po prostu spełnieniem ich marzeń. Gratulujemy odważnej decyzji!

Czytaj więcej: Dom jednorodzinny | Wnętrza | Mieszkanie | Drewno | Zieleń

zdjęcia: materiały prasowe