meble dla kotów

Zmniejszyli zwykłe meble, aby były idealne dla kotów

Meble dla kotów stworzono w Japonii. Serię wyprodukowano w ramach projektu „craftsman MADE”, który ma przypomnieć o rzemieślniczej tradycji regionu. Ich producenci zajmują się sprzedażą mebli o normalnych rozmiarów. Miniaturowa seria ma pokazać wysoką jakość designu.

Okawa Kagu to instytucja zrzeszająca blisko 150 podmiotów specjalizujących się w produkcji przedmiotów wykonanych rzemieślnicze. To głównie firmy meblarskie, które skupione są w regionie prefektury Fukuoka. W ramach projektu postanowiono zminiaturyzować najpopularniejsze meble powstające w Okawa Kagu i stworzyć gadżety idealne dla kotów. Rzemieślnicy nie szli na kompromis. Meble pomimo tego, że powstały dla kotów to wykonane są z najwyższą starannością.

Powstała kolekcja składa się z sofy z drewna sosnowego zaprojektowanej i stworzonej przez Hiromatsu Furniture oraz łóżka z ciemniejszego drewna. Te drugie zaprojektował i wyprodukował Tateno Mokuzai. Projektanci sięgnęli więc po takie same materiały, z których wykonują pełnowymiarowe łóżka dla ludzi.

Kolekcji towarzyszy seria zdjęć, na których dostrzec można kociaki śpiące na meblach w towarzystwie innych zminiaturyzowanych gadżetów.

meble dla kotów


Zestaw mebli można zobaczyć w centrum informacyjnym Okawa Terrazza, w którym zgromadzono inne przykłady japońskiego designu. Meble można kupić, ale nie w zestawach. Łóżka sprzedawane są bezpośrednio u poszczególnych producentów.

Jeśli lubicie design dla zwierząt to więcej genialnych gadżetów znajdziecie w naszych innych tekstach. Wszystkie zebraliśmy na tej stronie.

Czytaj też: Ciekawostki | Gadżety | Zwierzęta | Meble

żródło: okawa-kagu.net