Znikający trolejbus na ulicach stolicy. Jedyny taki na świecie

Na ulicach Wilna pojawił się niewidzialny trolejbus. Pojazd wymalowano w ramach trwającego w litewskiej stolicy czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej.

Autorem “Niewidzialnego trolejbusu” jest Liudas Parulskis. Młody artysta został zaproszony przez agencję kreatywną Studio Vieta, aby stworzyć “eksponat”, z którego będą mogli korzystać wszyscy. Liudas zaprojektował specjalne grafiki, które następnie przyklejono na ściany pojazdu. Udało się stworzyć optyczną iluzję. Kiedy trolejbus pojawia się na głównej ulicy miasta (Prospekt Giedymina) jego boczna ściana zdaje się zlewać z perspektywą i w efekcie pojazd zdaje się “znikać”.

Linia, po której kursuje trolejbus przecina prospekt Giedymina, dlatego efekt miejskiego kamuflażu podziwiać można przez zaledwie kilka sekund. Nie zmarnujcie tej okazji, by zrobić zdjęcie!

W tegorocznej edycji festiwalu brali udział również artyści z Polski. Z Gdańska do Wilna przyjechali: Seikon oraz Jay Pop, którzy na ścianie opuszczonego budynku przy ul. Panerių 9 stworzyli gigantyczny mural.

zdjęcia: tautvydas stukas photography, źródło: studiovieta