Zoo we Wrocławiu prowadzi transmisje na żywo – bohaterami zwierzaki!

Zoo we Wrocławiu wyszło naprzeciw tym, którzy spragnieni są widoków mieszkających tam zwierzaków. Obecnie ze względu na zagrożenie epidemiczne odwiedzanie ogrodu jest niemożliwe. Teraz każdy będzie mógł podglądać zwierzęta nie wychodząc z domu.

Cykl „domowe zoo” to pomysł pracowników zoo we Wrocławiu. W każdą środę i piątek o godzinie 12 będą na żywo pokazywać jedno z wybranych zwierząt. Transmisja realizowana będzie za pośrednictwem Facebooka, dlatego najlepiej wejść na fanpage facebook.com/wroclawskiezoo. 

Nasze zoo jest zamknięte dla zwiedzających, ale zwierzęta codziennie potrzebują opieki, bez względu na sytuację. Prawie 90 opiekunów, w okrojonym składzie, przez 7 dni w tygodniu dba o 12 tysięcy zwierząt. Skoro my pracujemy, a ludzie nie mogą do nas przyjść, to postanowiliśmy przyjść do nich, do ich domów. Stąd pomysł na edukacyjne transmisje na żywo – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

Dlatego w ramach cyklu Domowe Zoo pracownicy pokazywać będą wybrane gatunki, podchodząc do nich z kamerą, jak najbliżej będzie to możliwe. Spotkania poprowadzą opiekunowie zwierząt i edukatorzy – zawsze będą to duety. Pomysłodawcy chcą, aby traktować cykl jako program edukacyjny, dlatego każda transmisja na żywo będzie kończyć się zadaniem domowym, na przykład pracą plastyczną lub zagadką.

Zoo we Wrocławiu


Pierwsza transmisja cyklu już się odbyła. W pierwszym odcinku zaprezentowano Dzieciniec, w którym mieszka kilkanaście ras owiec i kóz oraz kuce szetlandzkie. Widzowie będą mieli okazję nie tylko poznać najciekawsze rasy i przyjrzeć im się z bliska, ale również zadawać pytania na żywo. W kolejnych odcinkach bohaterami transmisji będą kotiki afrykańskie i pawiany masajskie. Pierwszy odcinek zobaczycie poniżej.

Ogród  Zoologiczny we Wrocławiu otwarty został w 1865 r. Jest najstarszym zoo w Polsce. Jego powierzchnia wynosi 33 hektary. Obecnie we wrocławskim zoo istnieją przedstawiciele 1132 gatunków zwierząt. Pod tym względem wrocławskie zoo jest trzecim największym na świecie.

Czytaj więcej: Dzieci | Ciekawostki | Zwierzęta | Wrocław

Zoo we Wrocławiu

fot. Volens nolens kraplak (wikimedia.org, licencja CC 4.0)

źródło: Zoo we Wrocławiu