Zrobili ich już kilkaset. Miniaturowe zwierzęta z papieru

Ten pomysł zrodził się z miłości do natury. Nayan i Vaishali pochodzą z Indii. Pierwszego stycznia 2018 r. postanowili podjąć wyzwanie tworzenia codziennie jednego miniaturowego zwierzęta. Kolorowych zwierzaków jest już kilkaset, powstają do dziś.

Pomysł na tworzenie zwierząt z papieru pojawił się pod koniec 2017 r. Nayan ma talent do fotografowania i konstrukcji, z kolei Vaishali jest bardzo dobrą malarką. Para postanowiła to wykorzystać i w realizacji wyzwania wprowadzili jasny podział obowiazków. Nayan zajmuje się wycinaniem kształtów z papieru, doklejaniem charakterystycznych elementów i formowaniem. Z kolei Vaishali nanosi na papierowe zwierzaki farbę.

Początkowo duet wykonywał miniaturki ptaków. Od 2019 r. w ich portfolio pojawiają się jednak zwierzęta innych gatunków. Wszystkie charakteryzuje precyzja wykonania, dbałość o detal i realizm. W sumie stworzenie jednego zwierzaka z papieru zajmuje im 6 godzin. 


Gotowe zwierzaki trafiają do sklepu internetowego na platformie Etsy. Link do sklepu znajdziecie na Instagramie twórców, gdzie każdego dnia publikują zdjęcie nowych zwierząt.

źródło: nvillustration (instagram.com/nvillustration)