Wratislavia we Wrocławiu

Zrobili ją ze starych kartonów. Witryna księgarni Wratislavia we Wrocławiu

Nowa witryna księgarni Wratislavia we Wrocławiu to dzieło zespołu Fundacji Dom Pokoju wykonany w ramach projektu Dobry Widok. Do ozdobienia witryny wykorzystano stare kartony, książki i biały flamaster, którym na szybie narysowano wrocławskie kamienice.

Nową, świąteczną witryną księgarnia Wratislavia może pochwalić się dzięki współpracy projektantki i koordynatorki projektu Dobry Widok Zuzanny Wollny oraz scenografki Natalii Góral. Całość nakręcił i zmontował Szary Szum. Wideo zamieściliśmy niżej.

Inspiracją do stworzenia witryny były książki oraz samo miasto. Wratislavia to po łacinie Wrocław, stąd kamieniczki narysowane na witrynie. Do tego książkowa choinka, marzenie pana Jacka, współwłaściciela lokalu. Nie trzeba wiele, żeby stworzyć magiczny klimat, który oczaruje przechodniów – mówi Natalia Góral, współtwórczyni aranżacji.

Na filmie zamieszczono wskazówki i rady od projektantek dla lokalnych przedsiębiorców, którzy chcieliby odświeżyć swoją witrynę nie tylko na czas świąt.

Choć na co dzień tworzymy szyldy i budujemy trwały wizerunek lokali, to wiemy jak ogromną moc przyciągania wzroku przechodnia ma dynamiczna, zmieniająca się aranżacja w witrynie – mówi Zuzanna Wollny, koordynatorka projektu Dobry Widok.

Wratislavia we Wrocławiu


Księgarnia Wratislavia to jedna z najstarszych księgarni we Wrocławiu, pamięta jeszcze plac PKWN, dawną nazwę placu Legionów. W latach między 1960 a 1989 była to największa powierzchniowo księgarnia we Wrocławiu. Do dziś zachwyca zapach świeżo drukowanych książek i klimat dawnych lat zatrzymany w oryginalnych drewnianych elementach i posadzce. Lokal wkrótce będzie obchodzić swoje sześćdziesiąte urodziny!

Całą akcję przeprowadzono też z innego powodu. Stowarzyszenie zachęca właścicieli lokali, aby przeprowadzili metamorfozy swoich witryn i realizacje zgłaszali do konkursu “Witryna na Gwiazdkę”. Fotografie witryn należy przesyłać do 10 grudnia na adres dobrywidok@dompokoju.org. Jedną z nagród w konkursie jest projekt oraz wykonanie witryny lub jej elementu dla zwycięskiego lokalu o wartości 4500 zł.

Czytaj też: Identyfikacja wizualna | Witryna Sklepowa | Wrocław | Metamorfoza | Sklep

źródło: Fundacja Dom Pokoju