Zrobili to świetnie! Zaglądamy do showroomu marki Nowy Styl w Gdańsku

Showroom Nowy Styl w Gdańsku znajduje się w kompleksie Olivia Business Centre. To już siódme miejsce w Polsce, w którym marka prezentuje swoje najlepsze meble do biur. Zobaczcie, jak prezentują się jego nowe wnętrza.

Nowy Styl jest europejskim liderem rozwiązań dla przestrzeni biurowych. Meble polskiej marki trafiają do najlepszych biur na całym świecie. Marka ma też liczne showroomy między innymi w Paryżu, Londynie, Monachium i Dubaju. W tym zacnym gronie jest też Gdańsk. Showroom Nowego Stylu zlokalizowany jest w kompleksie Olivia Business Centre przy ulicy Grunwaldzkiej 472e, na pierwszym piętrze budynku Prime A.

Od kilku lat jesteśmy obecni w Gdańsku i wybór lokalizacji tego showroomu nie był przypadkowy. Inspirujemy architektów, doradzamy przedstawicielom pomorskich firm i międzynarodowych korporacji, które chętnie inwestują w północnej Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy być w centrum trójmiejskiego biznesu – mówi Robert Woźny, Manager regionu w Nowym Stylu.

Wnętrze showroomu utrzymane jest w ciepłych barwach, które stanowią tło dla eksponowanych mebli. Poszczególne strefy zostały wyróżnione dębowymi lamelami. Takie rozwiązanie to efekt inspiracji drewnianymi lamperiami z dekadenckich wnętrz okresu Młodej Polski. To jednocześnie atrakcyjny element dekoracyjny i funkcjonalny dodatek. W gdańskim showroomie przestrzeń podzielona została na strefę spotkań, w której główną rolę odgrywają produkty marki Kusch+Co, która znajduje się w portfolio firmy Nowy Styl. Kolejna to strefa open space, strefa kreatywna oraz chillout. Zaaranżowano tam także salę konferencyjną, której wygląd nawiązuje do założeń Bauhausu, ale w bardziej eleganckim i minimalistycznym wydaniu. Tak zaprojektowaną przestrzeń z pewnością docenią fani architektury i designu.


Główną ideą wnętrz było nawiązanie do szkoły Bauhasu, jako ponadczasowego symbolu nowoczesnego podejścia do architektury. Naturalne skojarzenia dotyczące Trójmiasta to przemysł stoczniowy i pokłady bursztynu bałtyckiego. Tak kontrastowe zestawienie idealnie pasowało do słów Waltera Gropiusa: „Artysta jest natchnionym rzemieślnikiem” – komentuje Patrycja Szumilas, architekta w Nowym Stylu.

W sumie powierzchnia showroomu w Gdańsku wynosi 230 m kw. Można tam zobaczyć najnowsze kolekcje Nowego Stylu takie jak Play&Work, SQart, CX3200, eRange oraz kultowe meble, które w portfolio marki dostępne są od lat. Które z nich wpadły nam w oko? Podpowiadamy!

Lina Lupino spod szyldu Kusch+Co to jedna z wizytówek marki. Fotele Lupino dzięki licznym konfiguracjom pozwalają dopasować się do potrzeb użytkownika. Oparcie dostępne jest w wariancie wysokim i niskim. Dodatkowo fotel ma różne wersje podstaw i szerokie opcje wykończenia, dlatego mebel z powodzeniem odnajdzie się od recepcji przez sale konferencyjne i gabinety po strefy relaksu.

Biurko eUP3 to mebel, dzięki któremu w pracy możemy zadbać o swoje zdrowie. Zamiast siedzieć przy biurku przez cały dzień możemy zmienić jego położenie, podnosząc blat na wysokość 127 cm. Dzięki temu przy biurku można pracować w pozycji stojącej. To rozwiązanie sprawdza się też przy organizowaniu spotkań ze współpracownikami. Wysokość blatu regulowana jest elektrycznie.

Krzesło Xilium to efekt pracy konstruktorów, technologów i specjalistów Nowego Stylu. W serii znalazły się zarówno krzesła obrotowe, jak i stacjonarne. Te pierwsze powstały z myślą o komfortowej pracy biurowej, a drugie będą dobrym wyborem do sali spotkań i gabinetów. Zespół pracujący nad wyglądem krzesła dobrze wiedział, co robi. Xilium to jedno z najwygodniejszych krzeseł w portfolio marki.

W dobrze zaprojektowanych przestrzeniach biurowych powinno się znaleźć miejsce do mniej formalnych spotkań. Tutaj z pomocą przychodzą modułowe sofy Tepee oraz Tapa. Ich konstrukcja pozwala łączyć poszczególne elementy i aranżować biuro zgodnie z potrzebami. Mnogość kolorów obić sprawia, że można je łatwo dopasować do wystroju biura. Taki system będzie dobrze funkcjonować w strefach wspólnych. Druga seria jest nieco mniejsza. Tapa to linia puf stworzonych z myślą o uzupełnieniu przestrzeni biurowych i recepcyjnych. Ich unikalny design i kolory pozwolą nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Poszczególne elementy można łączyć ze sobą niczym puzzle, tworząc pożądaną konfigurację. Sofy Tapa zaprojektował Mac Stopa. Uzupełnieniem linii Tapa jest okrągły stolik.

Dobrych wrażeń dostarczy też wizyta w showroomie Nowego Stylu w Lublinie, który działa od 2019 roku. Niedawno marka totalnie zmieniła jego wnętrze, stawiając na stonowaną paletę barw i lepszą ekspozycję kolekcji. Na co zwrócić uwagę? Chyba największą gwiazdą jest fotel Tilkka, globalny produkt marki Nowy Styl, którego forma została opracowana przez specjalistów Nowego Stylu z duetem projektowym NEED STUDIO oraz lubelską Fundacją Rozwoju Designu LuCreate. Showroom Nowego Stylu w Lublinie znajduje się w kompleksie CZ Office Park A przy ulicy Nałęczowskiej 14.

Showroom Nowego Stylu w Lublinie, na pierwszym planie fotel Tilkka

Nowy Styl swoje showroomy ma jeszcze w innych miastach w Polsce. Ich pełna lista dostępna jest TUTAJ. Publikujemy ją też poniżej:

Gdańsk – Budynek Olivia Point, Al. Grunwaldzka 472A
Kraków – Office Inspiration Centre, ul. Radzikowskiego 182
Lublin – CZ Office Park A, ul. Nałęczowska 14
Poznań – UBIQ Business Park, ul. Grunwaldzka 34a
Rzeszów – Rzeszów Business Park, Aleja Armii Krajowej 21
Warszawa – Oxygen Building, ul. Jutrzenki 137a
Wrocław – Budynek Pegaz, ul. Grabarska 2

Czytaj też: Biuro | Wnętrza | Meble | Apartament | whiteMAD na Instagramie

źródło: Nowy Styl

Artykuł przygotowałem we współpracy z Nowym Stylem.