Żuraw z tarasem widokowym. Powstał w Stoczni Cesarskiej!

Na terenie  Stoczni Cesarskiej powstał wyjątkowy taras widokowy zlokalizowany na szczycie żurawia stoczniowego.  Znamy już nowe logo Fundacji Społecznie Bezpieczni, a także terminy pierwszych wejść testowych na najnowszą atrakcję na mapie Gdańska.

Przypomnijmy, że celem nawiązanej w październiku 2018 roku współpracy Fundacji Społecznie Bezpieczni i właściciela żurawia, Spółki Stocznia Cesarska Development, jest realizacja projektów z zakresu ekonomii społecznej i rewitalizacji społecznej na terenie Stoczni Cesarskiej. Jednym z najciekawszych projektów będzie stworzenie z jednego z żurawi stoczniowych atrakcji turystycznej, z której będzie można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę terenów stoczniowych, jak i panoramę Gdańska i Trójmiasta.


Wejście na żuraw będzie biletowane, a dochód z biletów przeznaczony zostanie na wsparcie bieżącej działalności Fundacji, która na co dzień zajmuje się zajmuje się aktywizacją osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej oraz wyrównywaniem ich szans, pomocą osobom niepełnosprawnym, dzieciom i młodzieży ze środowisk zagrożonych patologią społeczną. W ubiegłym roku Fundacja objęła w zarządzanie parking przy ul. Lawendowej w Gdańsku, z którego dochód przeznaczany jest na cele statutowe Fundacji. Dzięki tej inicjatywie Fundacja pozyskała już kilkadziesiąt tysięcy złotych na wyposażenie schroniska dla osób bezdomnych. Stoczniowy żuraw ma szansę powtórzyć ten sukces i stać się żurawiem społecznie odpowiedzialnym.

Jak zaznaczył autor zwycięskiej pracy Dawid Estkowski:

Proponowany znak graficzny swoją nowoczesną i minimalistyczną formę zawdzięcza połączeniu gdańskich dźwigów stoczniowych i kształtu domu, jako symbolu bezpieczeństwa.

Już w dniach 12 i 13 kwietnia planujemy bezpłatne wejście testowe na żuraw. Zapraszamy Państwa do zapisywania się na to wydarzenie. Będzie można zobaczyć Gdańsk z całkowicie nowej perspektywy. Osoby, które zapiszą się na wejścia testowe zostaną poproszone o wypełnienie krótkiej ankiety, która pomoże nam lepiej przygotować ofertę i system rezerwacji przed oficjalnym otwarciem – dodaje Dominik Kwiatkowski.

Aby wejść na żuraw należy zapisać się na stronie https://zurawm3.evenea.pl/. Testowe wejście planowane jest na piętek 12 kwietnia o godzinie 16.00, 16.20 i 16.40 oraz sobotę 13 kwietnia na godziny 12.00, 12.20 i 12.40. Grupy wchodzące mogą liczyć po maksymalnie 15 osób.

źródło: materiały prasowe