Związek filozofii i architektury? Kolorowa instalacja na Biennale Architektury w Wenecji

Kolorowa instalacja ” Township of Domestic Parts: Made in Taiwan ” to część pawilonu Tajwanu na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji. Struktura jest współczesną wariacją sposobu życia człowieka w przyszłości. Jej autorem jest architekt Jimenez Lai. Projektant przygotował kilka mikro-domków, którym zostały nadane określone funkcje.

Według architekta miasteczko, które składa się z kilku budynków o osobnych funkcjach to zarys architektury w przyszłości. Artysta uważa, że przyszła architektura wróci do swoich korzeni i stanie się jeszcze bardziej wyspecjalizowana. Projektant ma tu na myśli ludzi pierwotnych, którzy już przed laty żyjąc w jaskiniach nie traktowali swoich sypialni jak ubikacji i potrafili korzystać z różnych pomieszczeń/przestrzeni w zależności od danych potrzeb.

W sumie powstało dziewięć domków. Każdy z nich ma swoją funkcję i nazwę: “dom socjalny”, “dom alchemii”, “dom jedzenia” czy “dom przyjemności”. Każdy z nich wygląda jak dzieło sztuki. Meble posiadają intensywne barwy i nowoczesne kształty.

Pomysł jest nieco szalony, ale trzeba przyznać, że kolorowe meble wyglądają rewelacyjnie!