Zwierzęta przejmują miasta. Artystyczne kolaże w dobie pandemii. 

Gdy ze względu na pandemię koronawirusa ludzie na całym świecie pozostają w domach, zwierzęta krok po kroku odzyskują to co przez dekady odebrał im człowiek. Przykładem mogą być łabędzie, które wróciły do Wenecji, a także delfiny, które pojawiły się w sardyńskim porcie, o czym przeczytacie klikając TUTAJ. Dziś zaprezentujemy wam artystyczną wizję świata, w której gigantyczne zwierzęta przejmują miasta, w których niegdyś dominował człowiek. Autorem tych nietypowych kolaży jest grafik i fotograf Vadim Solovyov.

Vadim Solovyov stworzył dystopijną (a może właśnie utopijną?), wizję świata, w której człowiek został zepchnięty na drugi plan, a władcami planety są gigantyczne zwierzaki, które wcześniej musiały usunąć się z terytorium człowieka. Kolekcja zdjęć, w której zwierzaki przejmują miasta zostały przez artystę opatrzone prowokującymi komentarzami, które dodają całej serii mrocznej, nieco przerażającej ale i interesującej aury. Przykładem może być komentarz pod zdjęciem przedstawiającym gigantycznego szopa, który zanurza łapy w jednej z Sankt Petersburskich rzek:

„To był ‚BógWieKtóry’ dzień izolacji. Gigantyczne ultra-szopy zaczęły wracać do rzek Sankt Petersburga. Spokojnie przedostają się przez opuszczone wieczorne miasto na nabrzeża i nieśmiało wypłukują coś w wodzie. Ostrożnie. Powoli. Co najmniej 20 sekund. Pewnego dnia miasto znów będzie żyło, ulice będą wypełnione ludźmi, a puszyste giganty będą musiały wrócić do lasu. Taka jest natura. Na razie zostaniemy w domu, a ultra-szopy będą ostrożnie wędrować między naszymi domami, delikatnie opuszczając swoje ogromne łapy na pustych alejach.” – komentuje jedną ze swoich prac artysta Vadim Solovyov

Kolekcja składa się z dziesiątek kadrów z całego świata. Celem artysty było pokazanie w sposób humorystyczny, a jednocześnie nieco przerażający i skłaniający do refleksji życia człowieka i jego relacji z naturą. Solovyov zadaje swoim cyklem pytanie retoryczne, co by było, gdyby to zwierzęta były panami świata.

Czytaj też: Fotografia | Zwierzęta | Grafika | Ciekawostki | Sztuka | Koronawirus

źródło: https://www.instagram.com/solovyewadim/