Zwykła ścieżka? A gdzie tam! Paweł Grobelny i jego artystyczna kładka

Paweł Grobelny zrealizował kolejną użytkową instalację przestrzenną. Ścieżka o długości 250 metrów znajduje się w Wielkopolsce i ułatwia ona użytkownikom dojście do jeziora, ale jest także działaniem z kategorii land artu.

Jak we wszystkich realizacjach Pawła Grobelnego także nowy projekt idealnie wpisuje się do zastanego kontekstu krajobrazowego. I pomimo swojej dużej skali jest projektem niesłychanie subtelnym i skromnym. Niemalże bezszelestnie wpisuje się w kontekst miejsca, i to jest jego główną zaletą.

Celem projektu było przede wszystkim otwarcie ogrodu na pobliskie jezioro i wytyczenie ścieżki, która przebije się przez wysokie trawy. Od ścieżki na terenie ogrodu dodatkowo odchodzą także boczne platformy, które zachęcają do różnych aktywności sportowych, lub tworzą przed użytkownikami ciekawe widoki – tłumaczy projektant Paweł Grobelny.

O jego twórczości pisaliśmy już kilka razy. Ostatnio w kwietniu, kiedy to okazało się, że zaprojektowane przez Pawła gigantyczna ławka w Poznaniu urzekła jury konkursu na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń publiczną w Polsce. Wcześniej pisaliśmy też o zaprojektowanych przez Pawła Grobelnego ławkach, które znalazły się między innymi w ogrodzie Albertine okalającym Bibliotekę Królewską w Brukseli oraz w największym miejskim parku w Szanghaju. Paweł Grobelny jest także autorem mebli miejskich dla podparyskiej dzielnicy biznesu La Defense. Jego najnowszy projekt zrealizowano jednak w Polsce.

źródło: www.pawelgrobelny.com