Jagger Club: zwykły pub czy raj dla fanów designu?

To jeden z najmodniejszych pubów w Walencji w Hiszpanii. Wnętrze Jagger Club to dzieło architektów z pracowni Nihil Estudio. Sprawdziliśmy, dlaczego jest tak wyjątkowy.

Jagger Club to dzieło totalne. Architekci z pracowni Nihil Estudio zaprojektowali nie tylko jego wnętrze, ale odpowiadają też za całą identyfikację wizualną Jagger Club. W projekcie architektów chodziło o stworzenie połączenia między geometryczną przestrzenią, a odwiedzającym lokal gościem. Kierowali się doświadczeniem wybierając odpowiednie kształty, światło i materiały. Dzięki temu podzielili wnętrze na trzy strefy.

Wnętrze to przede wszystkim intrygująca gra światła i cienia. Widać to na każdym kroku. Ściany zdobi kamień, który w jednym miejscu zdaje się wystawać z linii ściany, a w drugim stanowi intrygujące wgłębienie. W zagłębieniach umieszczono oświetlenie LED, które ma właśnie świadczyć o wyjątkowości tej realizacji. To pierwszy w dorobku architektów projekt, przy realizacji którego musieli tak dokładnie przeanalizować potencjał tkwiący w oświetleniu.

Architekci postawili na kojącą czerń, oraz drewno, które wizualnie ociepla wnętrze klubu.

Zdjęcia: David Zarzoso