DESIGN

Dobry design działa unplugged! Lampy bezprzewodowe do wnętrz i ogrodu

Najsilniejszy obecnie trend w oświetleniu? Mobilność! Odkąd projektanci odkryli, że źródłem światła „bez kabla” może być nie tylko turystyczna latarka, ale właściwie każdy wzór, lampy bezprzewodowe zawojowały naszą prywatną i publiczną przestrzeń.

Lampa przenośna jest śliczna, praktyczna, ekonomiczna. Lekka i wygodna, może być bez wysiłku przenoszona z miejsca na miejsce, dając użytkownikowi światło, a przy okazji lekko zmieniając, „odświeżając” aranżację kolejnych pomieszczeń. Po naładowaniu baterii (zwykle za pomocą kabla USB, specjalnej ładowarki lub płyty ładującej) działa długo – rekordzistki nawet ponad dobę! Gdy zaś idzie o wygląd, lampy bezprzewodowe nie mają w sobie równych w urodzie i oryginalności. Projektanci prześcigają się w propozycjach wzorów, które łączą w sobie uniwersalność (takie „wędrujące” przedmioty powinny pasować do różnych wnętrz) z niebanalnym szczegółem, przykuwającym uwagę smaczkiem. Ów szczegół dotyczy zwykle konstrukcji lampy, czyniąc jej użytkowanie łatwym i przyjemnym.

Oto krótki przegląd lamp bezprzewodowych, który przygotowaliśmy wspólnie z Pufa Design.

Ładujemy akumulatory

Wiele marek wzbogaca o modele bezprzewodowe swoje sztandarowe linie oświetlenia. Duńska marka Umage do serii Asteria wprowadziła model Asteria Move. Jest on szalenie praktyczny i ekonomiczny – po naładowaniu działa do 35 godzin! Proste i zarazem eleganckie kształty, piękna kolorystyka oraz walory praktyczne powodują, że jest to lampa idealna do każdego wnętrza i każdej aranżacji. Ważna informacja: marka Umage stworzyła specjalną ładowarkę do swoich przenośnych lamp. Można do niej podłączyć jedną lub siedem modeli jednocześnie! Podobny, rzec można: kompleksowy sposób myślenia o oświetleniu bezprzewodowym reprezentuje brand Menu. Mobilny model Torso (wyglądający jak klasyczna lampa stołowa z ceramicznym korpusem i lnianym kloszem) oraz bezprzewodowa wersja wzoru JWDA (ascetyczny, ultranowoczesny kształt z pokrętłem w stylu retro) można zasilać nie tylko za pomocą kabla, ale także na specjalnej płycie ładującej Menu, do której da się podłączyć aż dziesięć lamp jednocześnie. Ułatwiają to magnesy zamontowane w ich podstawach.

Lampa bezprzewodowa Asteria Move (nuance olive) Umage

Nieruchomy płomień świecy, śnieżna kula ze szkła

Lampy mobilne muszą zmieścić się w każdym kącie. Postulat ten świetnie spełnia Porta marki Normann Copenhagen – jej klosz można ustawić w pionie. Ważne są jednak nie tylko walory praktyczne takiego oświetlenia, lecz również wyjątkowe, zaskakujące wzornictwo. Modele obdarzone szczególnym wdziękiem oferuje Spring Copenhagen. Snowball, czyli śnieżna kula, ma klosz z mlecznego szkła, umieszczony na ascetycznej drewnianej podstawie. Eclipse, inspirowana zjawiskiem zaćmienia Słońca, zmienia swój wygląd w zależności od tego, pod jakim kątem się na nią patrzy. Ember z kolei ma kształt klasycznej lampy, ale świeci w niej nie klosz, lecz podstawa. Z zupełnie innej – ale równie zachwycającej – bajki są propozycje włoskiego brandu Seletti. Przenośne lampy w kształcie kota, ulicznej latarni albo świecznika z zapaloną świecą, zabawne i kolorowe, reprezentują estetykę typową dla tej marki – celującej w odbiorcę z klasą, ale i z dużym poczuciem humoru. W takie „wzornictwo żartu” wpisuje się te model Piton (Muuto), „udający” turystyczną latarkę.

Księżyc w twoim ogrodzie

Mobilne oświetlenie znakomicie sprawdza się w aranżacjach outdoor: w przydomowym ogrodzie, kawiarnianym ogródku, parku, na miejskim skwerze.  Solar Lantern marki Eva Solo to wśród takich lamp zdecydowana eko-liderka – zasilana jest energią słoneczną, pobieraną w ciągu dnia i magazynowaną przez ukryte w niej panele słoneczne. SackIt!, firma słynąca z poduch, siedzisk i innych sprzętów użytkowanych na zewnątrz budynków, podczas projektowania bezprzewodowej „bojki” postawiła z kolei na klimatyczną uniwersalność: lampa wytrzymuje mrozy nawet do -20 st. C. Wielofunkcyjne Kooduu Synergy to jednocześnie lampa LED, głośnik Bluetooth i… chodziarka do wina. Orbit (Umage) z kolei zachwyca i zdumiewa samą formą (nic dziwnego, powstał z inspiracji ruchem Księżyca wokół Ziemi). Oświetlenie bezprzewodowe daje projektantom ogromne pole do popisu!

Szeroki wybór lamp bezprzewodowych dostępny jest w sklepie internetowym i showroomie Pufa Design www.pufadesign.pl; FB i IG @pufadesign.

Czytaj też: Meble | Wnętrza | Mieszkanie | LampywhiteMAD na Instagramie

Lampa bezprzewodowa Eclipse Spring Copenhagen
Lampa bezprzewodowa Asteria Move (nuance rose) Umage
Lampa bezprzewodowa JWDA Menu
Lampa bezprzewodowa JWDA Menu
Lampa bezprzewodowa Orbit Umage
Lampa bezprzewodowa Piton (aluminiowa), Muuto
Lampa bezprzewodowa Piton (czarna), Muuto
Lampa bezprzewodowa Torso Menu
Lampy bezprzewodowe SNOWBALL Spring Copenhagen
Lampy bezprzewodowe Ember Spring Copenhagen
Latarnie solarne Eva Solo


źródło: Pufa Design

Recent Posts

Gdańsk: podczas remontu Żurawia odnaleziono mnóstwo zabytkowych przedmiotów

Remont zabytkowego Żurawia w Gdańsku trwał ponad trzy lata i zakończył się w kwietniu. Można…

4 maja 2024

Wygląda, jakby nie miał okien. Xerox Tower w Rochester

Jego projekt przygotował architekt Welton Becket z zespołem. Xerox Tower zbudowany został w Rochester w…

3 maja 2024

Starostwo Powiatowe w Toruniu. Znamy wyniki konkursu!

Starostwo Powiatowe w Toruniu powstanie według projektu pracowni Toprojekt.Platforma z cegły klinkierowej stanowiąca podstawę „Zespołu Starostwa”,…

3 maja 2024

Nowoczesne wille pod Warszawą – Magdalenka Collection od Selva Development

Magdalenka Collection to nowa inwestycja firmy Selva Development. W podwarszawskiej Magdalence powstaną cztery wille, których…

3 maja 2024

Jego wnętrze zaskakuje. Kościół świętego Dominika w Warszawie

Kościół świętego Dominika w Warszawie zaprojektował Władysław Pieńkowski. Jego surowe wnętrze jest charakterystycznym przykładem twórczości…

2 maja 2024

Stworzył piękną kolekcję. Daniel Kołodziejczak i jego meble

Daniel Kołodziejczak założył swoją firmę projektową StudioDanielK. Antechamber to jego premierowa kolekcja, którą zaprezentował podczas…

2 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej