Categories: ARCHITEKTURA

Dom na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego. Jest pięknie!

Dom na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego to nie tylko świetna architektura, ale także wspaniałe wnętrze zaprojektowane przez Dawida Koniecznego. Malownicza sceneria Kampinoskiego Parku Narodowego była czynnikiem decydującym o wyborze lokalizacji pod budowę domu dla inwestorów. Inwestorzy na co dzień pracujący w branży reklamowej szukali dla swojej rodziny miejsca do życia z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

To właśnie sceneria oraz bryła budynku były inspiracją do stworzenia miejsca wyciszającego i sprzyjającego relaksowi. Barwy ziemi jako paleta kolorów świetnie sprawdziły się w tym wypadku. Obszerna przestrzeń dzienna składająca się kuchni wykonanej z forniru z półwyspem z kwarcytu Griss Supreme, stół wraz z krzesłami wykonany z dębu. Część salonu tworzy kanapa przywieziona z poprzedniego mieszkania, wraz z krzesłami SE 68 projektu Egona Eiermann’a, stolik i dywan z kolekcji Zara Home, Lampa Ferm Living oraz komoda od Tylko.

Harmonii dodają obraz wykonany japońska technika tuszu przez polskiego artystę Mata Kubaja oraz lampa Akari produkcji Vitry. Na tarasie fotele od HM Home pozwalają na relaks w bliskim kontakcie z naturą. W strefie relaksu nie mogło zabraknąć przestronnej łazienki. W tym wypadku z owalnym prysznicem pokrytym prostokatnymi kafelkami. Dużej wanny w towarzystwie drewnianych dodatków i armatury w kolorze stali od Zucchetti. Przy wejściu do łazienki stolik noncy od Tamo Design z lampą projektu Hasik Design.

Warto dodać, że dom na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego nie pierwsza praca Dawida Koniecznego, którą mieliśmy przyjemność opisywać. Ostatnio wnętrze autorstwa Dawida pojawiło się w papierowym wydaniu magazynu whiteMAD, który  możecie kupić tutaj: https://sklep.whitemad.pl/produkt/magazyn-whitemad-numer-19 

O pracowni: 
Dawid Konieczny jest licencjonowanym architektem. Urodził się w Sosnowcu w 1991 roku. Mieszkał w Szanghaju, Kantonie, Bangkok oraz Stambule. Konieczny ukończył politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim zanim uzyskał dyplom architekta wnętrz na Wyższej Szkole Zarządzania i Ekologii w Warszawie w 2020 roku. W swoich projektach zaciera granice między gatunkami, tworząc prac, które nie są oczywiste, wyrafinowane i przede wszystkim funkcjonalne. Do każdego projektu podchodzi indywidualnie, analizując wszystkie okoliczności i czynniki. W swoich projektach dobiera odpowiednie tekstury, materiały i kształty, które tworzą wyraziste efekty wizualne. Więcej na www.dawidkoniecznyinteriors.com 

źródło: Dawid Konieczny / www.dawidkoniecznyinteriors.com
zdjęcia: Migdał Studio / https://www.facebook.com/migdalphotographystudio/ 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Styl skandynawski | Eklektyzm | Warszawa 

fot. Migdał Studio
fot. Migdał Studio

Recent Posts

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Reklamoza na stacji Plac Wilsona. Przystanek metra oszpeciły ogromne podświetlane ekrany

Stacja metra Plac Wilsona na Żoliborzu była do niedawna uznawana za jeden z najpiękniejszych przystanków…

13 maja 2024

Coworking LABO we Wrocławiu. Jest w budynku dawnego Wydziału Farmacji

Projekt wnętrza został przygotowany w taki sposób, aby korespondował z architekturą samego budynku L’UNI, autorstwa…

13 maja 2024

Trójmiasto: utracone podczas wojny dzieła sztuki pokazano na muralach

Akcję zorganizowano, aby pokazać, jak wiele dzieł jeszcze nie odzyskano. Wśród nich są „Ogier arabski”…

12 maja 2024

Walter Gropius założył Bauhaus. Jego pierwszy zrealizowany projekt jest w Polsce

Jest jednym z najsłynniejszych architektów w historii modernizmu. Niewiele osób wie, że jego pierwsze zrealizowane…

12 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej