ARCHITEKTURA

Z eleganckimi dodatkami. Dwupoziomowe mieszkanie w Zielonej Górze

Jego wnętrze zaprojektowała Samanta Michalewicz z pracowni ARTchitektura Michalewicz. To dwupoziomowe mieszkanie, które znajduje się w Zielonej Górze. Właściciele nie bali się wyszukanych dodatków. To zdecydowanie nie jest przestrzeń dla minimalistów.

Projekt wnętrza tego około 100 metrowego dwupoziomowego apartamentu w Zielonej Górze był swoistym nawiązaniem dialogu wnętrza eleganckiego z ciepłem rodzinnego domu, na których zależało właścicielom. Równowagę wypracowano stosując szykowne sztukaterie czy drewnianą posadzkę w formie jodły francuskiej w strefie salonu i jodły francuskiej ze złotą bordiurą w entrée na poziomie niżej – znane z przestrzeni dość wytwornych – natomiast ciepła gama kolorystyczna, na którą postawiła projektantka – pozbawiła wnętrza niepotrzebnego wrażenia niedostępności.

Mieszkanie powstało dla młodego, aktywnego małżeństwa dzielącego swoje życie na pracę w Polsce i zagranicą, często podróżującego po całym świecie a więc ludzi otwartych i odważnych, którym opatrzyło się wiele standardowych rozwiązań i którzy w sposób nieoczywisty chcieliby część tego świata przenieść do swoich wnętrz.

Indywidualny rys tej przestrzeni nadano zatem poprzez wykorzystanie brazylijskiego wzoru Patagonia, który zastosowano w przestrzeni aneksu kuchennego i który wprost mistrzowsko wpisuje się w feerię barw realizacji. Klientom zależało także na obecności wzoru marmuru we wnętrzu. Wbrew pozorom nie było to takie proste jak mogłoby się wydawać z uwagi na to, że marmur w całym swoim splendorze wiedzie ostatnimi laty prym we wnętrzach nie schodząc z podium materiałów najczęściej wybieranych, a co za tym idzie; wiele jego wzorów staje się powoli opatrzonych. Poszukując tego stosownie wpisującego się w kreację wnętrza a zarazem niebanalnego statuario projektantka postawiła na odważny, nieco dramatyczny włoski wzór arabescato, który pojawił się na zabudowie biokominka i dodatkowo wydzielonej toalecie na piętrze jak i łazience master na dole.

Opracowanie wnętrza polegało także na dostosowaniu zastanego stanu deweloperskiego do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Wydzielono osobną bardzo dużą strefę sypialnianą, spełniającą potrzeby właścicieli.

W nowopowstałej sypialni postawiono na ciemne i ciepłe barwy sprzyjające relaksowi i wyciszeniu, przestrzeń dodatkowo wygłuszono stosując tapicerowania oraz wykładzinę na pianomacie. Duże łóżko, zagłówek i pufa są indywidualnym projektem architekta wykonanym na zamówienie.

Kontynuując założenia dostosowywania przestrzeni, zaprojektowano dopasowane do posadzek autorskie schody drewniane z zatopioną balustradą całoszklaną. W entrée na dole zaplanowano podwieszone sufity i zabudowę garderobianą, ukrywając skrzynki i zastane deweloperskie zabudowy wystające ze ścian, postawiono także na drzwi z odwrotną przylgą – w efekcie otrzymano spójne linie i zorganizowaną kompozycję wizualną – tłumaczy Samanta Michalewicz, która zaprojektowała mieszkanie w Zielonej Górze.

Łazienka master została powiększona kosztem deweloperskiej sypialni, która została pokojem gościnnym, a poprzez ten zabieg zyskano dodatkową przestrzeń na wannę i prysznic walk-in ergonomicznych i wygodnych rozmiarów. Ten dwupoziomowy apartament to zdecydowanie wnętrze dla maksymalistów.

projekt: Samanta Michalewicz – ARTchitektura Michalewicz

fot. Radek Słowik – Bilbil Studio

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Ciekawostki | Detal | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Jak kaskadowy ogród. Tak budynki z mieszkaniami socjalnymi projektują Holendrzy

Budynek z mieszkaniami socjalnymi powstanie w Eindhoven w Holandii. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni…

14 maja 2024

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Reklamoza na stacji Plac Wilsona. Przystanek metra oszpeciły ogromne podświetlane ekrany

Stacja metra Plac Wilsona na Żoliborzu była do niedawna uznawana za jeden z najpiękniejszych przystanków…

13 maja 2024

Coworking LABO we Wrocławiu. Jest w budynku dawnego Wydziału Farmacji

Projekt wnętrza został przygotowany w taki sposób, aby korespondował z architekturą samego budynku L’UNI, autorstwa…

13 maja 2024

Trójmiasto: utracone podczas wojny dzieła sztuki pokazano na muralach

Akcję zorganizowano, aby pokazać, jak wiele dzieł jeszcze nie odzyskano. Wśród nich są „Ogier arabski”…

12 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej