ARCHITEKTURA

Główna siedziba Banque Libano Française. Podoba wam się?

W Libanie, pomimo długotrwałych problemów zarówno dyplomatycznych jak i ekonomicznych rozwój stolicy trwa i ma się całkiem dobrze. Prezentujemy wam budynek, który już niedługo może stać się symbolem nowoczesnego i otwartego na inwestycje Bejrutu.

Architekci z biura architektonicznego Snøhetta, wygrali konkurs na zaprojektowanie głównej siedziby jednego z wiodących w Libanie banków. Gmach Banque Libano Français ma mieć geometryczną bryłę i mnóstwo innowacyjnych rozwiązań. Ma to oddawać idee oraz plany na przyszłość banku. Elewację zaprojektowano tak by współgrała z otoczeniem, a wnęki w budynku zaaranżowano na niewielkie przestrzenie zielone. Budynek ma być funkcjonalny dla pracujących tam osób, jednak z założenia miał to być budynek otwarty dla wszystkich.

 

 

Recent Posts

Ich instalacje pokazywały inny świat. Christo i Jeanne-Claude

Swoje śmiałe instalacje realizowali już kilkadziesiąt lat temu. Skrupulatnie wybierali miejsca, które odmienią. Duet artystów…

4 maja 2024

Gdańsk: podczas remontu Żurawia odnaleziono mnóstwo zabytkowych przedmiotów

Remont zabytkowego Żurawia w Gdańsku trwał ponad trzy lata i zakończył się w kwietniu. Można…

4 maja 2024

Wygląda, jakby nie miał okien. Xerox Tower w Rochester

Jego projekt przygotował architekt Welton Becket z zespołem. Xerox Tower zbudowany został w Rochester w…

3 maja 2024

Starostwo Powiatowe w Toruniu. Znamy wyniki konkursu!

Starostwo Powiatowe w Toruniu powstanie według projektu pracowni Toprojekt.Platforma z cegły klinkierowej stanowiąca podstawę „Zespołu Starostwa”,…

3 maja 2024

Nowoczesne wille pod Warszawą – Magdalenka Collection od Selva Development

Magdalenka Collection to nowa inwestycja firmy Selva Development. W podwarszawskiej Magdalence powstaną cztery wille, których…

3 maja 2024

Jego wnętrze zaskakuje. Kościół świętego Dominika w Warszawie

Kościół świętego Dominika w Warszawie zaprojektował Władysław Pieńkowski. Jego surowe wnętrze jest charakterystycznym przykładem twórczości…

2 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej