ARCHITEKTURA

Kompleks sportowy Skra będzie zmodernizowany. Miasto podpisało umowę

Kompleks sportowy Skra w Warszawie wkrótce zostanie wyremontowany. Miasto podpisało umowę na realizację pierwszego etapu. Kontrakt podpisano z konsorcjum firm Tamex Obiekty Sportowe i Gardenia Sport.

Kilka miesięcy temu, po wieloletniej batalii sądowej, odzyskaliśmy obiekty “Skry” dla Warszawy. I od razu wzięliśmy się do pracy. Teren został uporządkowany, zdewastowane budynki wyburzone, wygrodzone zostały strefy pozwalające na częściowe oddanie “Skry” do tymczasowego użytkowania, czyli do czasu rozpoczęcia modernizacji. Czas na kolejny, ważny krok na drodze do przywrócenia “Skry” warszawiankom i warszawiakom – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Umowa obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonania robót budowlanych. Całkowity koszt prac ma pochłonąć niemal 52 mln zł. Prace będą polegały na rewitalizacji kompleksu, w tym m.in. budowy stadionu lekkoatletycznego z bieżnią czterotorową 400 m i trybuną na 500 osób, budowy rzutni treningowej ze stanowiskami np. do pchnięcia kulą oraz pełnowymiarowego boiska do gry w rugby. W ramach I etapu rewitalizacji „Skry” powstanie też strefa boisk sportowych: dwa pełnowymiarowe boiska do koszykówki, boisko do gry w siatkówkę oraz boisko do gry w siatkówkę plażową.

Zrewitalizowana „Skra” zostanie przywrócona nie tylko sportowcom, ale też wszystkim warszawiankom i warszawiakom. Powstanie strefa rekreacyjno-sportowa otwarta na Pole Mokotowskie ze ścieżką biegową, gdzie zostaną zainstalowane terenowe urządzenia sportowe przeznaczone do rekreacyjnego uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych oraz strefa parkowa, gdzie będzie można oddać się wypoczynkowi w otoczeniu zieleni.

Koncepcja autorstwa Aleksander Wadas Studio zajęła w konkursie I miejsce

Po przejęciu nieruchomości administratorem obiektu zostało Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. 21 czerwca 2018 r. ogłoszono konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego. Konkurs udało się rozstrzygnąć w październiku 2018 r. O wynikach pisaliśmy w TYM artykule. Jednak zamawiający anulował procedurę konkursową, jak zatem ostatecznie będzie wyglądał wyremontowany kompleks? Prace wykonane zostaną w formie „zaprojektuj i wybuduj”, dlatego finalnego projektu jeszcze nie znamy.

Czytaj też: Warszawa | Sport | Zieleń | Miasto | whiteMAD na Instagramie

Przez ostatnie lata obiekt popadł w ruinę
Koncepcja autorstwa Aleksander Wadas Studio zajęła w konkursie I miejsce

źródło: UM Warszawa

Recent Posts

Piękny modernizm: Bankowiec, czyli Zespół mieszkaniowy BGK w Gdyni

To był największy budynek mieszkalny w przedwojennej Gdyni. Zespół mieszkalny BGK “Bankowiec” zaprojektowany został przez…

28 kwietnia 2024

Takie domy są tylko w Polsce. Świdermajery i ich unikalne dekoracje

Świdermajery to potoczna nazwa domów letniskowych, które budowano od lat 80. XIX wieku nad rzeką…

28 kwietnia 2024

Jest ogromny. Kultowy apartamentowiec Walden 7 w Barcelonie

Jego projekt w latach 70. przygotował Ricardo Bofill. Apartamentowiec Walden 7 powstał w wyniku utopijnej…

27 kwietnia 2024

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Duża inwestycja w centrum Katowic. Kamienice przy ul. Dworcowej przejdą modernizację

Wkrótce w centrum Katowic rozpocznie się szeroko zakrojona inwestycja, która zmieni oblicze stolicy Śląska i…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej