ARCHITEKTURA

Ma 33 m kw. Małe mieszkanie w centrum Wrocławia

Mieszkanie położone jest w centrum Wrocławia i powstało jako drugie miejsce do życia dla inwestorki, która na co dzień mieszka za granicą. Przestrzeń zaprojektowali architekci z pracowni KODO.

Mimo niewielkiej przestrzeni udało się tu stworzyć w pełni funkcjonalne miejsce do życia. Atutem mieszkania jest jego wysokość – to 4,6 m., dzięki czemu sypialnię można było urządzić na antresoli.

Zadaniem projektantów było stworzenie miejsca, z którego będzie można sporadycznie korzystać, ale które zaoferuje dużo przestrzeni do przechowywania i pracy zdalnej. W efekcie powstało zaskakująco wizualnie, klasycznie eleganckie i funkcjonalne miejsce do życia.

Punktem centralnym są bez wątpienia żeliwne, rzeźbione schody oraz ich kontynuacja w formie balustrady, swą surowością nawiązujące do historii całego budynku – dawnego kompleksu szpitalnego. Dominantą estetyczną mieszkania jest wykorzystanie ciemnego brązu skontrastowanego z czystą bielą. Ciepły brąz to domena podstawowych elementów, takich jak podłogi czy drzwi, oraz zabudowy meblowej – niemal w całości wykonanej z płyty stylizowanej na naturalne drewno dębowe, uzupełnionej rozłożystą kanapą w zbliżonym odcieniu.

Biel rządzi na ścianach oraz przewija się w żyłkowanym kamieniu okładzin ściennych, stanowiąc doskonałe tło dla subtelnych dekoracji. Na motyw przewodni, spajający wszystkie strefy mieszkania, wybrano kolor złota i mosiądzu. Zaledwie kilka elementów – listwy meblowe i posadzkowe, cokoły szafek kuchennych, armatura, drobne sprzęty i ozdoby pozwoliły nadać wnętrzu elegancji. Ciekawym elementem, delikatnie przywołującym typowy dla tego rodzaju budynków industrialny klimat, są utrzymane w czerni geometryczne przegrody oraz przestrzenne, minimalistyczne oprawy oświetleniowe.

Budowa antresoli, pomimo niemal sięgających sufitu okien, umożliwiła stworzenie osobnej przestrzeni sypialnianej oraz funkcjonalnej, kompleksowej kuchni, pozostawiając dość miejsca na kreację przestronnego salonu. Wysoka zabudowa meblowa wyeliminowała konieczność wstawiania dodatkowych szaf do przechowywania oraz pozwoliła zaaranżować również miejsce do pracy zdalnej. I najważniejsze – eleganckie wydzielenie stref funkcjonalnych i umiejętne zastosowanie zabiegów spajających nadało tej przestrzeni elegancką spójność oraz zaskakujący ład.

źródło: KODO

Czytaj też: Mieszkanie | Wrocław | Styl loftowy we wnętrzach | whiteMAD na Instagramie

 

Recent Posts

Poznań opublikował nowe logo. Inspiracją był herb miasta

Miasto Poznań opublikowało dziś swoje nowe logo. Wraz z nim powstało także nowe hasło i…

15 maja 2024

Przedszkole nie musi być kolorowe. Tak projektują nasi sąsiedzi

Przedszkola w polskim krajobrazie najczęściej kojarzą się z kolorową, często pstrokatą elewacją i wizerunkami lubianych…

15 maja 2024

Co trzeba zrobić, żeby dostać receptę online?

Dla wielu Polaków dostęp do lekarza, który świadczy usługi w ramach NFZ, jest utrudniony. Sytuacja…

15 maja 2024

Wyspiański na ścianie Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Łącznie powstały 2 murale!

Wyspiański na ścianie Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie to nie tylko piękna grafika, ale także…

15 maja 2024

Jest piękny. Apartament w historycznej kamienicy w centrum Warszawy

Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni INDOOR. Apartament znajduje się w zabytkowej kamienicy przy ulicy…

15 maja 2024

Dekoracyjne oświetlenie ogrodowe -stwórz magiczny nastrój w swoim ogrodzie

Ogród to nie tylko miejsce do odpoczynku, ale także przestrzeń, w której możesz wyrazić swój…

15 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej