ARCHITEKTURA

Mieszkanie dostosowane do pracy zdalnej. Zaglądamy do mieszkania na Pradze Północ!

Mieszkanie dostosowane do pracy zdalnej powstało na warszawskiej Pradze Północ. Od kilku lat Praga Północ zyskuje na popularności, zrzuca wizerunek porzuconej, prawobrzeżnej prowincji włączając się w tętniące życiem centrum Warszawy. Port Praski budowany na dawnych nieużytkach przy Moście Świętokrzyskim przyciąga rzeszę inwestorów szukających spójnej architektury w tej coraz modniejszej części Warszawy. To właśnie tutaj znajduje się 62 metrowe mieszkanie stworzone z myślą o pracującej parze, która ceni sobie wygodę życia. Wnętrza zaprojektowała Karolina Rafalo, zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste. 

Ideą było stworzenie mieszkania na wynajem, gdzie wnętrze jest swojego rodzaju ramą dopasowującą się do stylu życia jej mieszkańców. Neutralne kolory i powracający akcent czerni idealnie współgrają ze stylistyką budynku i okolic, przenikając z zewnątrz do wnętrza mieszkania. Zmieniony został układ funkcjonalny tak, aby stworzyć dedykowaną przestrzeń biurową łączącą funkcje pokoju rozrywkowego i gościnnego. Aby powiększyć wizualnie przestrzeń, między salonem a pokojem biurowym stworzona została lekka zabudowa z ryflowanego szkła, które pojawia się jako dominujący akcent również w łazience. Dwudrzwiowe, szklane drzwi zapewniają wystarczającą prywatność dla funkcji biurowej czy gościnnej, a przy pełnym rozwarciu otwierają przestrzeń wystarczająco, aby stworzyć z salonem duży, łączony pokój dzienny.

Kluczowe było zastosowanie smart rozwiązań, pozwalających na sterowanie światłem czy sprzętami AGD z poziomu smartfonu – dzięki temu, oświetlenie, zmieniając barwę i natężenie w zależności od pory dnia, nadaje rytmu dnia idealnie wpisanego w rutynę lokatorów.

Mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy – część prywatną z sypialnią i garderobą od strony cichego patio, oraz część dzienną z salonem, kuchnią i przestrzenią do pracy. W całym mieszkaniu pojawiają się zabudowy w dwóch odcieniach beżu, które mają pomieścić rzeczy lokatorów, ukryć wszystkie sprzęty i rzeczy codziennego użytku. Efekt? Mieszkanie dostosowane do pracy zdalnej, w którym subtelne wnętrze, jest proste, harmonijne i stonowane.

źródło / projekt:  Karolina Rafalo / https://www.instagram.com/poradnia_projektowa/
zdjęcia: Kąty Proste / Paweł Biedrzycki  / www.katyproste.pl

Czytaj też: Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Modernizm | Warszawa| Architektura w Polsce

Recent Posts

Zespół budynków mieszkalnych niczym białe perły

Zespół budynków mieszkalnych zaprojektował Martin Cenek. Zbudowane zostały w 2022 r. w Pradze w Czechach.…

1 maja 2024

Kosztował 24,8 mln zł. Rekordowa cena za penthouse w Gdańsku

Penthouse znajduje się w inwestycji Deo Plaza przy ulicy Chmielnej w Gdańsku. To dwupoziomowa przestrzeń…

1 maja 2024

Najpiękniejszy dach secesji. Gran Hotel Ciudad de México

Ten neoklasycystyczny hotel skrywa w sobie zachwycające secesyjne wnętrze. Wybudowany pod koniec XIX wieku Gran…

30 kwietnia 2024

Biurowiec w zieleni. Nowa siedziba Instytutu Łukasiewicz-Itech w Warszawie

Będzie mieć 32 m wysokości. Nowa siedziba Instytutu Łukasiewicz-Itech i Centrum Łukasiewicz zbudowana zostanie w…

30 kwietnia 2024

Mieszkanie z nutką vintage. Właściciele to miłośnicy dizajnu z dawnych lat!

Mieszkanie z nutką vintage to najnowsza realizacja pracowni projektowej Grupa NONO. Właściciele mieszkania to miłośnicy…

30 kwietnia 2024

Moda high fashion – odrobina luksusu w Twojej szafie!

Lubisz niecodzienne połączenia, odważne kroje i fasony, a także wysoką jakość ubrań? Chcesz w dobrym…

30 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej