ARCHITEKTURA

Mieszkanie z duszą w Łodzi. Chart jako noga od stołu skradł nasze serca!

Mieszkanie to nie tylko cztery ściany i kilka pokoi. To miejsce, w którym żyjemy, pracujemy, spędzamy chwile zarówno te radosne, jak i smutne. Nic zatem dziwnego, że atmosfera, która panuje w naszych własnych czterech kątach, jest wypadkową wielu czynników i ma wpływ na to jak żyjemy. Z tego założenia wyszli architekci Filip Symonowicz i Amelia Symonowicz z pracowni Kohlrabi, który stworzyli w Łodzi wnętrze z duszą. 

Zastane przez architektów mieszkanie miało niefortunny układ, który sprawiał, że trudno było wygospodarować w nim odpowiednie przestrzenie. Dlatego architekci postanowili zmienić układ i nadać wnętrzu nowy kształt.

“Mieszkanie otrzymało zupełnie nowy układ, wydzieliliśmy mały, uroczy gabinet do pracy zdalnej. Pozostałą powierzchnie otworzyliśmy na kuchnię, tworząc całkiem przestronny salon. W mieszkaniu znajdziemy dużo ciekawych detali i połączń materiałowych, które zachwycają nasze oczy za każdym razem kiedy patrzymy na zdjęcia z realizacji. Mimo trudów podczas remontu powstało wyjątkowe i przytulne wnętrze.” – tłumaczą architekci

W efekcie powstało spójne zarówno stylistycznie, jak i funkcjonalnie wnętrze, o powierzchni 65 metrów kwadratowych, które ma swoją magię. Ową magię tworzą zarówno odpowiednio dobrane meble i dodatki, ale także uzupełniające się, niejednokrotnie kontrastujące ze sobą w subtelny sposób materiały, barwy, czy faktury. Warto zwrócić uwagę na stół, który na pierwszy rzut oka zdaje się być normalnym stołem, jednak gdy się mu przyjrzymy, zauważymy, że nogą od stołu jest rzeźba wyglądająca jak chart.

Metryka projektu: 
Tytuł: Nieszablonowe mieszkanie w centrum Łodzi
Lokalizacja: Łódź
Autorzy projektu: Filip Symonowicz i Amelia Symonowicz
Biuro: Kohlrabi / Kohlrabi.pl
Realizacja: 12.2022
Zdjęcia: Stanisław Zajączkowski / https://zajaczkowski.eu
Powierzchnia: 65m2

O pracowni:
Kohlrabi – Jesteśmy wrocławskim biurem zajmującym się projektowaniem i aranżacją wnętrz. Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie wnętrz funkcjonalnych, zgodnych ze stylem życia i dostosowanych do potrzeb ich użytkowników. Kolejnym krokiem jest kreowanie unikatowych przestrzeni, spójnych z oczekiwaniami klientów, wyczuciem estetyki oraz podkreślających charakter i „prawdę” danego miejsca.

FILIP SYMONOWICZ Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej oraz Politechniki Wrocławskiej na wydziale Architektury. Od 2014 roku zdobywałem doświadczenie w polskich pracowniach projektowych oraz w londyńskim biurze architektonicznym. Od 2017 roku prowadzę własną pracownię Kohlrabi.  Gdybym nie był architektem, pewnie zostałbym kucharzem.

AMELIA SYMONOWICZ Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej na wydziale Architektury. Od 2014 roku zajmowałam się projektowaniem budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. W 2018 roku zdobyłam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń. Od 2018 roku jestem częścią zespołu Kohlrabi.

 

 

 

Recent Posts

Jest urokliwy. Stary kościół w Orlu zyskał status zabytku

Kościół świętego Macieja w Orlu ma bogatą historię. Jego początki sięgają już XV wieku. Przez…

28 kwietnia 2024

Piękny modernizm: Bankowiec, czyli Zespół mieszkaniowy BGK w Gdyni

To był największy budynek mieszkalny w przedwojennej Gdyni. Zespół mieszkalny BGK “Bankowiec” zaprojektowany został przez…

28 kwietnia 2024

Takie domy są tylko w Polsce. Świdermajery i ich unikalne dekoracje

Świdermajery to potoczna nazwa domów letniskowych, które budowano od lat 80. XIX wieku nad rzeką…

28 kwietnia 2024

Jest ogromny. Kultowy apartamentowiec Walden 7 w Barcelonie

Jego projekt w latach 70. przygotował Ricardo Bofill. Apartamentowiec Walden 7 powstał w wyniku utopijnej…

27 kwietnia 2024

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej