ARCHITEKTURA

Paryż przy Mokotowskiej. Piękne mieszkanie w kamienicy Lalewicza

Mały Paryż przy Mokotowskiej. Przed wojną kamienica projektu Mariana Lalewicza przy Mokotowskiej należała do jednych z najbardziej luksusowych. Dziś takich budynków w Warszawie jest jak na lekarstwo. Nie jest łatwo zdobyć tu mieszkanie. Udało się to pewnej parze, która w pełni wykorzystała potencjał niecodziennej lokalizacji. 

Ten apartament po prostu nie mógł wyglądać inaczej. „Styl francuski z elementami nowoczesnego designu” – tak charakter swojego projektu określa architekt Dawid Przewoźny z pracowni Whitecastle.pl. Taka aranżacja idealnie pasowała do 130-metrowego mieszkania w klasycystycznej kamienicy. Jednak zanim wizja projektanta mogła się zmaterializować, nie obyło się bez korowodu trudności. Każdą ingerencję w zabytkowe wnętrze należało konsultować z konserwatorem. Ostatecznie, po ponad dwóch latach prac, właściciele wprowadzili się do wnętrza, które z powodzeniem mogłoby powstać w okolicach paryskiego Saint-Germain-des-Prés.

Po wizycie w apartamencie nie sposób oprzeć się myśli, że jedyne co zawsze jest modne to klasyka. Wnętrze jest bardzo harmonijne, i na pierwszy rzut oka widać, że nic nie zostało pozostawione przypadkowi. Uwagę zwraca konsekwencja z jaką zaprojektowano całość. W oparciu o oryginały opracowano sztukaterie i profile całej domowej stolarki nawiązujące do historycznych wzorów. Kontrapunktem do ścian w chłodnych bielach i szarościach, jest drewniany parkiet ułożony, w przeżywający ostatnio prawdziwy renesans wzór chevron. Głęboki brąz francuskiej jodełki na podłodze to jedyny ciemny akcent kolorystyczny. Inne barwy, pojawiające się na tkaninach czy dodatkach to delikatne, spłowiałe pastele.

To celowy zabieg – zdecydowane kolory odciągałyby tylko uwagę od kolekcji współczesnego malarstwa zdobiącej ściany. W mieszkaniu swoje miejsce znalazły meble w stylu vintage czy oryginalne oświetlenie. Właściciele dzielnie wyszukiwali perełki designu w internecie samodzielnie, chcąc nadać mieszkaniu indywidualny charakter. Natomiast architekt umiejętnie dobrał współczesne elementy wyposażenia, do których należy narożnik Enjoy polskiej marki Nobonobo. Okazało się, że model poprzez swoją lekką i uniwersalną formę idealnie pasuje do salonu pełniącego równocześnie rolę biblioteki. Sporej wielkości mebel pozwala wszystkim domownikom wspólnie oglądać telewizje, relaksować się czy oddawać się ulubionej lekturze. Jest wyjątkowo wygodny dzięki wypełnieniu SoftLayers – połączeniu wysokiej jakości pianki z naturalnym pierzem.

Apartament dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach. Wnętrze bez wątpienia ma luksusowy charakter i trudno odmówić mu przytulności. Niewymuszona elegancja powoduje, że mieszkanie przy Mokotowskiej stało się wygodnym i pięknym azylem.

Czytaj też: Wnętrza | Zabytek | Warszawa | Paryż | Francja | Architektura | Kamienica 

źródlo: materiały prasowe  / www.nobonobo.pl
zdjęcia: Tom Kurek

Recent Posts

Zaprojektowali ogród marzeń. Nero Garden autorstwa Eklekt Atelier

Dobrze zaprojektowany ogród nie tylko koi oczy zielenią czy oferuje miejsce do odpoczynku. Dobrze zaprojektowany…

2 maja 2024

Zespół budynków mieszkalnych niczym białe perły

Zespół budynków mieszkalnych zaprojektował Martin Cenek. Zbudowane zostały w 2022 r. w Pradze w Czechach.…

1 maja 2024

Kosztował 24,8 mln zł. Rekordowa cena za penthouse w Gdańsku

Penthouse znajduje się w inwestycji Deo Plaza przy ulicy Chmielnej w Gdańsku. To dwupoziomowa przestrzeń…

1 maja 2024

Najpiękniejszy dach secesji. Gran Hotel Ciudad de México

Ten neoklasycystyczny hotel skrywa w sobie zachwycające secesyjne wnętrze. Wybudowany pod koniec XIX wieku Gran…

30 kwietnia 2024

Biurowiec w zieleni. Nowa siedziba Instytutu Łukasiewicz-Itech w Warszawie

Będzie mieć 32 m wysokości. Nowa siedziba Instytutu Łukasiewicz-Itech i Centrum Łukasiewicz zbudowana zostanie w…

30 kwietnia 2024

Mieszkanie z nutką vintage. Właściciele to miłośnicy dizajnu z dawnych lat!

Mieszkanie z nutką vintage to najnowsza realizacja pracowni projektowej Grupa NONO. Właściciele mieszkania to miłośnicy…

30 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej