MODA

Plecaki Ucon Acrobatics – powstały z odzyskanego plastiku.

Ucon Acrobatics to marka to wynik współpracy grupy przyjaciół i artystów, którym przyświecało hasło: „jakość, innowacyjność, kreatywność”. Aby stworzyć swoją pracownię, przearanżowali starą, berlińską stajnię i zamienili ją w swoje studio. Lokalizacja – Berlin-Friedrichshain – też nie była przypadkowa, gdyż jest to dzielnica wypełniona sztuką i designem.

Główną inspiracją projektów Ucon Acrobatics jest sam Berlin, podróże do innych krajów, a także przyjaciele. Produkt idealny według brandu, to taki, który ułatwia życie codzienne, a przy tym wyróżnia go niebanalny design. Ucon Acrobatics to marka dla kreatywnych dusz, które podzielają ich pasję do minimalizmu, innowacji i funkcjonalności.

Codzienność w tętniącym życiem mieście, takim jak Berlin, to dla nich przywilej, ponieważ łączy się tu kalejdoskop kultur. Źródłem ich inspiracji są małe rzeczy, które inni mogą przegapić. Dla założycieli marki każdy dzień to mała przygoda. To urzeczywistnianie pomysłów bez uszczerbku dla wartości, którymi się kierują, jakości lub ich samych.

Wspaniałe produkty wymagają doskonałych materiałów.
Założyciele marki zaczęli produkcję od bawełnianych toreb i plecaków. Jednak konwencjonalny przemysł bawełniany stawał się dla nich coraz bardziej nieprzyjemny, ponieważ częściowo obejmuje on destrukcyjne praktyki rolnicze. Produkcja bawełny wymaga dużych ilości wody i pestycydów. To między innymi z tych powodów zespół Ucon Acrobatics od 2018 roku zmierza do tego, aby wytwarzać produkty z jak największej ilości elementów pochodzących z recyklingu.

Recykling wg. Ucon Acrobatics – jak to działa?
Na naszych wodach unosi się około 140 milionów ton plastiku, a około sześciu milionów jest dodawanych każdego roku. Trzeba coś zrobić z tą plastikową zupą. Tworząc serię plecaków Stealth, brand chce wnieść w to swój niewielki wkład. W jaki sposób? Z bardzo prostym przepisem:

Krok 1
Zbieramy plastikowe butelki wykonane z PET – plastiku z rodziny poliestrów – płuczemy pozostałą zawartość, usuwamy etykiety i wieczka.

Krok 2
Butelki są sortowane według koloru w maszynie i odbarwiane je chemicznie, a następnie niszczone.

Krok 3
Cząsteczki plastiku są topione i wlewane do małych granulek z czego powstają nowe nitki.

Gotowe!
Ta przędza poliestrowa jest bardzo lekka, z łatwością można ją przerobić na wytrzymałe tkaniny i dlatego jest idealna do plecaków. W ten sposób około 20 plastikowych butelek zostanie zamienionych w Twój nowy plecak.

Zrównoważony rozwój.
Trwałe, ponadczasowe projekty dla miejskich nomadów są wynikiem przyjaznych dla środowiska i społeczeństwa decyzji. Z takim nastawieniem co roku tworzone są wysokiej jakości torby i plecaki. Założyciele brandu starają się przekonać klientów, że mniej (ale lepiej!) znaczy więcej. Mądre inwestycje i przejrzystość działań pomagają im w tej misji, chcą mieć realny wpływ na zmianę w tej branży – na zmianę i lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Zobacz również: Plecak | Projektant | Moda | Ekologia

Recent Posts

Pałacyk Sikorskiego – relikt dawnej zabudowy dzielnicy i siedziba Muzeum Woli

Pałacyk Sikorskiego, znany także jako pałacyk Bormana lub pałacyk Heurteuxa, to niewielki neorenesansowy budynek znajdujący…

14 maja 2024

Był brzydki baner, jest neon. Nowa witryna studia tańca

Nowa witryna studia tańca w Ostrowie Wielkopolskim powstała w ramach akcji "Szyld w dechę". To…

14 maja 2024

Frauenkirche w Dreźnie – zniszczenie i odbudowa jednej z najsłynniejszych europejskich świątyń

Kościół Mariacki w Dreźnie (niem. Frauenkirche) to barokowa luterańska świątynia znajdująca się na Neumarkt (pol.…

14 maja 2024

Jak kaskadowy ogród. Tak budynki z mieszkaniami socjalnymi projektują Holendrzy

Budynek z mieszkaniami socjalnymi powstanie w Eindhoven w Holandii. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni…

14 maja 2024

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej