ARCHITEKTURA

Warszawski koktajlbar jak marokański pałac. W Aurze poczujecie się jak w baśni!

Warszawa od kilku lat przeżywa prawdziwy boom jeżeli chodzi o nowe lokale, w których wystrój jest równie ważny, jak serwowane dania i drinki. Dobrym tego przykładem jest warszawski koktajlbar AURA, który powstał w XIX-wiecznej kamienicy w centrum miasta.

AURA to nowy koktajlbar, który powstał w kamienicy pochodzącej z XIX wieku przy ulicy Hożej, w samym centrum Warszawy. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego złoto, czyli „aurum”. Nie jest to przypadkowy zabieg, bowiem w AURZE dominują dziesiątki odcieni złota i mosiądzu, które zostały skontrastowane z marokańskimi dywanami, które wcześniej należały do babci właściciela i eklektycznym wystrojem wnętrza, wprowadzającym gości w magiczny, bliskowschodni świat rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy. Drugim powodem, dla którego właściciele postanowili właśnie tak nazwać swoją nową restaurację są drinki serwowane na bazie Burbonu, którego barwa kojarzy się z płynnym złotem. Za nietuzinkowy, eklektyczny klimat wnętrza odpowiadał architekt Kacper Gronkiewicz, który w świetny sposób połączył charakterystyczne dla kultury Maroko barwy. Architekt inspirował się słynnymi ogrodami Majorelle w Marakeszu, które słyną z głębokich niebieskich barw ultramaryny. Klimatu lokalowi dodają ściany z obdrapanym tynkiem oraz osadzony w centralnej części lokalu bar pokryty marmurem i mosiądzem. Architekt zadbał we wnętrzu o każdy detal, także w łazience, do której prowadzi niebieskie przejście zakończone łukiem. Więcej informacji na temat restauracji znajdziecie na stronie: facebook.com/aurabourbonbar.

zdjęcia: Łukasz Kuś i Magda Rzeszot
źródło: dezeen.com
wnętrza: Kacper Gronkiewicz http://kacpergronkiewicz.pl

Recent Posts

Dom ze sztuką. Wnętrze powstało w pracowni Kuoo Tamizo Architects

Liczne przeszklenia, przenikające się przestrzenie, a pośrodku atrium w formie szklanego kubika - zaprojektowanie wnętrza…

20 maja 2024

Okna do pięknych wnętrz. Popatrzcie na detale!

Minęły już czasy, kiedy okna pełniły tylko użytkową funkcję. Dziś stają się integralną częścią wnętrza…

20 maja 2024

Wygląda jak w 1732 r. Rzeźba św. Jana Nepomucena odzyskała blask

To drobna interwencja w publiczną przestrzeń, ale pokazuje, jak umiejętnie odnawiać stare figury. Rzeźba św.…

20 maja 2024

Torpedownia w Gdyni – tajemnicza ruina stojąca w wodach Zatoki Gdańskiej

Torpedownia w Gdyni na Babich Dołach to jeden z dwóch tego typu obiektów wybudowanych na…

20 maja 2024

Cerkiew w Puchłach – wyjątkowy zabytek prawosławnej architektury sakralnej

Cerkiew Opieki Matki Bożej w Puchłach to wyjątkowy zabytek architektury sakralnej. Dla prawosławnej ludności Podlasia…

20 maja 2024

Hotel Glar w Wisełce z wnętrzami projektu NOKE Architects

Hotel Glar znajduje się w Wisełce na wyspie Wolin. To miejsce, które przez wieki znajdowało…

20 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej