ARCHITEKTURA

Hotel Ibis w Grudziądzu. Współczesny design z poszanowaniem historii.

Szczęk zbroi i ciężkiego oręża, tętent końskich kopyt i śpiew bardów… Najnowszy projekt pracowni architektonicznej Tremend przenosi nas w czasy turniejów rycerskich, hucznych biesiad i romantycznych ballad. Otwarty w kwietniu 2017 hotel Ibis Styles w Grudziądzu to umiejętne połączenie wielowiekowego dziedzictwa miasta oraz współczesności.

Burzliwe losy uczyniły z Grudziądza wdzięczny temat i prawdziwą skarbnicę inspiracji. Oczarowani urokliwą historyczną architekturą, średniowiecznymi zwyczajami oraz baśniowym klimatem miasta architekci z Tremend postanowili wykorzystać te motywy we wnętrzach najnowszego projektu.

Lubimy, gdy nasze realizacje są mocno osadzone w lokalnych realiach. Nawiązania do historii i tradycji danego miejsca sprawiają, że nasze hotele zyskują unikalny kontekst i niepowtarzalny koloryt

– mówi Magdalena Federowicz-Boule, prezes marki Tremend.

W położonym niedaleko Starego Miasta hotelu Ibis Styles Grudziądz znajdziemy wiele elementów nawiązujących do średniowiecznej zabudowy oraz kultury rycerskiej. Wpleciono je w nowoczesny wystrój i oryginalne wzornictwo hotelu. Przestrzenie wspólne charakteryzuje prosty, funkcjonalny i przestrzenny układ z jasnym podziałem na strefy. W projekcie postawiono na klasyczną kombinację czerni oraz bieli, uzupełnioną ponadczasowym drewnem oraz miękkimi tkaninami w odcieniach szarości. Całość przełamują mocniejsze akcenty w kolorze turkusu, a także miedź. 

Recepcyjną ladę zdobi deseń przywodzący na myśl kolczugi. Na ścianie za kontuarem widnieje zarys panoramy miasta, będącej wizytówką i chlubą Grudziądza. Zasłony w lobby przypominają barwne proporce. Ze ścian „puszczają oko” do gości współcześni, komiksowi rycerze – przy barze czeka na nich rycerz w trampkach, a w kąciku zabaw dla najmłodszych mały rycerz na kucyku. W restauracji długie, drewniane stoły oraz nowoczesne żyrandole przywodzą na myśl klimat zamkowej sali biesiadnej. Motyw średniowiecznej architektury odnajdziemy zarówno w strefie gastronomicznej, w postaci wnęk przypominających zabytkowe, miejskie spichlerze ze spadzistymi dachami i dekoracyjnymi detalami, jak i w pokojach. Średniowieczne akcenty zastosowano również w łazienkach, gdzie kamienne umywalki przypominają starodawne miednice. Olga Stępień, współautor projektu, tak go opisuje:

Zależało nam na zaprojektowaniu wnętrza, które łączy ze sobą średniowieczny klimat ze współczesnym designem. Chcemy zaintrygować Gościa hotelowego i wciągnąć go w zaskakującą podróż w czasie.

Hotel Ibis w Grudziądzu

 

Recent Posts

Takie domy są tylko w Polsce. Świdermajery i ich unikalne dekoracje

Świdermajery to potoczna nazwa domów letniskowych, które budowano od lat 80. XIX wieku nad rzeką…

28 kwietnia 2024

Jest ogromny. Kultowy apartamentowiec Walden 7 w Barcelonie

Jego projekt w latach 70. przygotował Ricardo Bofill. Apartamentowiec Walden 7 powstał w wyniku utopijnej…

27 kwietnia 2024

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Duża inwestycja w centrum Katowic. Kamienice przy ul. Dworcowej przejdą modernizację

Wkrótce w centrum Katowic rozpocznie się szeroko zakrojona inwestycja, która zmieni oblicze stolicy Śląska i…

26 kwietnia 2024

Apteka „Pod Murzynem” – awangardowy modernizm znad Odry

Apteka „Pod Murzynem” (niem. Mohrenapotheke) to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków we Wrocławiu wzniesionych w…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej