Categories: ARCHITEKTURA

60-metrowe mieszkanie na Powiślu w Warszawie wg. projektu ONUKO

60-metrowe mieszkanie na Powiślu zaprojektowała Karolina Jackowska z pracowni ONUKO. Oczekiwaniem właścicielki było stworzenie harmonijnego i minimalistycznego wnętrza, w którym dominować będą odcienie bieli, beżu i ciepłych szarości.
Mieszkanie składa się z dwóch sypialni, niedużej łazienki i salonu z aneksem kuchennym. Pomieszczenia nie są duże, ale za to wysokie. Zgodnie z życzeniem inwestorki architektka postawiła na jasne kolory, które podkreśliły uczucie przestronności. Od progu mieszkańców wita ogromne lustro i piękna, jasna dębowa posadzka. Hol pełni też funkcję pomieszczenia gospodarczego, bo spora szafa skrywa miejsce na pralkę. Nieduża łazienka kolorami nawiązuje do kolorów ziemi – beżowe kamienne płytki na ścianach i podłodze, złamana biel szafki umywalkowej idealnie komponują się z czarną baterią umywalkową i sporym lustrem.

“Właścicielka tego mieszkania przyszła do mnie z bardzo jasno określonym celem – chciała by 60-metrowy apartament na Powiślu, tuż obok reprezentacyjnych miejsc stolicy, był przytulny, jasny, łączył złamane biele i drewno i by urzekał od wejścia nutką elegancji. Mieszkanie jest przeznaczone na wynajem, a więc założeniem było to, by funkcjonalnie było uniwersalne i sprawdziło się zarówno dla singla jak i niedużej rodziny. Ze względu na prestiżową lokalizację postawiliśmy na wysokiej jakości materiały. Postawiłyśmy na minimalizm, mieszkanie jest skromne w dodatki, szafy mają frezowane uchwyty, drzwi z panelem do sufitu, dominuje biel, prawdziwe lite drewno i czarne detale.” – tłumaczy architektka Karolina Jackowska

Architektka zwraca uwagę na sypialnie, z której jest wyjątkowo dumna. “Moim ulubionym pomieszczeniem jest sypialnia. Ogromny, miękki zagłówek dodaje przytulności i stanowi centralny punkt pokoju. Postawiłyśmy też na tapetę, mięsistą, materiałową w odcieniach beżu. W podobnej kolorystyce są zasłony w całym mieszkaniu, a okna zasłaniają duże bambusowe żaluzje. Zależało mi, by nadać salonowi lekkości, bo miała w nim stanąć wygodna sofa, duży stół i zmieścić się nieduża kuchnia. Aneks podzieliłam więc optycznie na dwie części – na lekką zabudowę z blatem roboczym, lakierowaną tym samym kolorem co ściany w mieszkaniu, natomiast lodówkę, która najczęściej jest największym kuchennym sprzętem, połączyłam z zabudową regałową, dzięki czemu lodówka optycznie zniknęła i nie obciążyła pomieszczenia. Tym samym dała wybrzmieć szaro-beżowej sofie i filigranowym półkom na książki. ” – dodaje architektka z pracowni ONUKO
Metryka projektu:
LOKALIZACJA: Warszawa, Powiśle
METRAŻ: 60 metrów kwadratowych
PROJEKT: Karolina Jackowska / ONUKO / https://www.onuko.pl/
ZDJĘCIA: Martyna Rudnicka /https://www.martynarudnicka.com/

O pracowni:
“Onuko to ja. Uwielbiam wnętrza. Rzuciłam dla nich media, w których pracowałam kilka lat, przygotowywałam i czytałam radiowe serwisy informacyjne w RMF FM i Esce. Zaskoczyło mnie, że wiele umiejętności, które wyniosłam z mediów, przydaje mi się także w pracy architekta. Zawsze szukałam możliwości kreatywnego wyżycia się – studiowałam fotografię, grafikę, ale dopiero wejście w trzeci wymiar pozwoliło mi poczuć, że to jest TO. Skończyłam więc architekturę wnętrz i zmieniłam dla niej całe zawodowe życie. Lubię skupiać się na detalu i projektować minimalistycznie; tworzyć wnętrza oparte na kolorach natury, często monochromatyczne. Pracę zawsze rozpoczynam od dobrego poznania Klienta – jeśli zdecydujesz się na współpracę ze mną – przygotuj się na długą listę pytań. Potem będzie Cię czekać przygoda w świecie rzutów, wizualizacji, kolorów i materiałów.  Prywatnie – moją wielką miłością są psy, a w wolnych chwilach buduję dom na kółkach, żeby przejechać nim cały świat!” – czytamy na stronie pracowni ONUKO – https://www.onuko.pl/

60-metrowe mieszkanie na Powiślu to nie jedyny projekt pracowni ONUKO, który mieliśmy przyjemność opisywać. Przypominamy:

Recent Posts

W warszawskim metrze powstaje… biblioteka! Otwarcie jeszcze w tym roku

Takiego miejsca jeszcze w stolicy nie było. W warszawskim metrze otwarta zostanie biblioteka! Funkcjonować będzie…

9 maja 2024

Amerykańskie osiedle na Górnym Śląsku. Kolonia powstała w latach 20. dla rodzin z USA

Kolonia amerykańska w katowickim Giszowcu stanowi jeden z najbardziej oryginalnych zespołów mieszkalnych nie tylko na…

9 maja 2024

Jest prawie cały z drewna. Zabytkowy dworzec w Życzynie jak nowy

Zbudowano go w 1883 roku. Dworzec w niewielkim Życzynie to zabytkowy obiekt administracyjnie położony w…

9 maja 2024

Domy przy lesie w Pagórskiej Woli. Elewację pokrywa modrzew!

Domy przy lesie w Pagórskiej Woli zaprojektowali architekci Łukasz Derus i Katarzyna Pikiewicz-Derus z pracowni…

9 maja 2024

Stadion Dziesięciolecia – kultowe miejsce sportu i pomnik polskiego komunizmu

Stadion Dziesięciolecia (oficjalna nazwa: Stadion Dziesięciolecia Manifestu Lipcowego) to jedyny w swoim rodzaju pomnik polskiego…

9 maja 2024

Jan Zachwatowicz – zasłużony orędownik odbudowy warszawskiej Starówki

Prof. dr hab. Jan Zachwatowicz był jednym z głównych specjalistów zaangażowanych w proces odbudowy polskich…

8 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej