ARCHITEKTURA

75-metrowe mieszkanie na warszawskim Bemowie.

To 75-metrowe mieszkanie na warszawskim Bemowie jest oazą spokoju. Przestrzeń jest harmonijna, dobrze przemyślana, tworzy spójną całość. Wchodząc do tego wnętrza można poczuć ukojenie. Właściciele – młode małżeństwo – mieszkają tam ze swoim pieskiem. Jest to ich pierwsze mieszkanie, więc w wielu kwestiach zaufali Architektce. Wspólnie udało im się wypracować funkcjonalne wnętrze, z którego wyciągnęli wszystko co najlepsze.

Z założenia wnętrze miało być praktyczne, każdy z elementów wyposażenia miał posiadać swoje wyznaczone miejsce. Dlatego też to mieszkanie jest pełne szaf i różnych schowków, które ułatwiają utrzymanie porządku. Z kolei materiały użyte we wnętrzu miały być trwałe. Postawiliśmy więc na dobrej jakości podłogę, blaty z konglomeratów, forniry na meblach łazienkowych, lakierowane fronty. Podsumowując, ponadczasowa klasyka w funkcji i formie. Właściciele posiadają dużą ilość książek, które postanowiliśmy wyeksponować na regale w korytarzu. Tym zabiegiem sprawiliśmy, że nawet strefa komunikacji nabrała wyrazu. Charakteru dodają też subtelne detale pojawiające się w każdym pomieszczeniu.

Delikatna faktura płytki na fartuchu kuchennym, frezowany w jodełkę panel nad siedziskiem w holu, zaokrąglenia w wybranych meblach, tapeta nad łóżkiem w sypialni czy połączenia wzorzystych płytek w łazienkach. Te akcenty sprawiają, że pozornie prosta przestrzeń staje się nietuzinkowa. W całym wnętrzu jest też dużo luster ze sklepu  edinos. Duże tafle zastosowane w łazienkach optycznie powiększają przestrzeń. Lustra w ramach w salonie oraz lustrzane fronty w sypialni mają dodatkowo odbijać światło.

Mieszkanie znajduje się na parterze, więc był to istotny zabieg, aby rozjaśnić wnętrze. Lustra w holu pełnią też funkcję praktyczną – dają możliwość wygodnego przejrzenia się przed wyjściem z domu. Ważnymi pomieszczeniami w tym mieszkaniu są łazienki – jedna z prysznicem, druga z wanną. Ta z prysznicem to łazienka „codzienna” z miejscem na pralkę, suszarkę i dużą ilością szaf na przechowywanie.

Weronika Sypuła, autorka wnętrza

Łazienka z wanną to takie domowe SPA. Mimo niewielkiej powierzchni 3,6 m2 udało się w niej zmieścić wszystko co potrzebne, a przedłużona szafka pod umywalką to idealne miejsce na laptop lub tablet z ulubionym serialem do wieczornego relaksu w wannie. Jeśli chodzi o nietypowe elementy – w salonie zaprojektowane zostało biurko w formie przedłużonej szafki RTV jako dodatkowe miejsce na home office.

Niecodzienne rozwiązanie jest też w sypialni. Chodzi tutaj o łóżko wsunięte pomiędzy szafy. Odchodząc od klasycznego układu sypialni udało nam się uzyskać dodatkowe 70 cm do przechowywania. Za łóżkiem jest mała półeczka na dekoracje, w której zostało zamontowane oświetlenie LED – idealne dla wieczornego klimatu. Podobna półeczka z podświetleniem jest też w salonie za narożnikiem jako narzędzie do budowania nastroju we wnętrza. Całe wnętrze jest bardzo ciepłe. Stonowane kolory z czarnymi akcentami zostały uzupełnione tapicerowanymi elementami i tkaninami, które nadają przestrzeni przytulności.

O pracowni:
About The Form Weronika Sypuła to pracownia projektowa założona przez Weronikę Sypułę. “Jestem absolwentką Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Projektując wnętrza, skupiam się na równowadze pomiędzy funkcjonalnością projektowanej przestrzeni a jej aspektami wizualnymi. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie, jednak w każdym dbam o najważniejsze wartości:
wrażliwość na potrzeby Inwestorów, wysoką jakość projektów, terminowość w opracowywaniu projektu. Kierunkowe wykształcenie pozwala mi na tworzenie nie tylko funkcjonalnych i pięknych w swojej formie wnętrz, ale także zapewnia kontrolę nad wszelkimi kwestiami technicznymi.” – mówi architektka

źródło: About The Form Weronika Sypuła / https://www.abouttheform.pl/ / https://instagram.com/abouttheform?
zdjęcia: Tak Miło Studio Joanna Zagdańska / https://instagram.com/tak_milo_studio

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Polscy projektanci | Minimalizm| whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Dom ze sztuką. Wnętrze powstało w pracowni Kuoo Tamizo Architects

Liczne przeszklenia, przenikające się przestrzenie, a pośrodku atrium w formie szklanego kubika - zaprojektowanie wnętrza…

20 maja 2024

Okna do pięknych wnętrz. Popatrzcie na detale!

Minęły już czasy, kiedy okna pełniły tylko użytkową funkcję. Dziś stają się integralną częścią wnętrza…

20 maja 2024

Wygląda jak w 1732 r. Rzeźba św. Jana Nepomucena odzyskała blask

To drobna interwencja w publiczną przestrzeń, ale pokazuje, jak umiejętnie odnawiać stare figury. Rzeźba św.…

20 maja 2024

Torpedownia w Gdyni – tajemnicza ruina stojąca w wodach Zatoki Gdańskiej

Torpedownia w Gdyni na Babich Dołach to jeden z dwóch tego typu obiektów wybudowanych na…

20 maja 2024

Cerkiew w Puchłach – wyjątkowy zabytek prawosławnej architektury sakralnej

Cerkiew Opieki Matki Bożej w Puchłach to wyjątkowy zabytek architektury sakralnej. Dla prawosławnej ludności Podlasia…

20 maja 2024

Hotel Glar w Wisełce z wnętrzami projektu NOKE Architects

Hotel Glar znajduje się w Wisełce na wyspie Wolin. To miejsce, które przez wieki znajdowało…

20 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej