DESIGN

Cztery nowe murale w Warszawie. Mają dodawać otuchy!

Cztery nowe murale w Warszawie mają nieść pozytywny przekaz jej mieszkańcom. Inicjatorem akcji i wykonawcą jest Good Looking Studio, znane z ręcznie malowanych murali reklamowych i artystycznych.

W ramach inicjatywy, na ścianach pojawiły się pokrzepiające hasła, które chociaż na chwilę mają wprawić przechodniów w lepszy nastrój. Na Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy Brackiej 25 oraz przy Rondzie ONZ znajdziemy hasło – „Będzie dobrze :)”. Na „Patelni” przy stacji metra Centrum, udostępnionej przez m.st. Warszawa, ujrzymy „Jeszcze będzie przepięknie!” oraz „Warszawo, będzie dobrze”. Czwartą lokalizacją, w której będzie można spotkać przekaz pomysłodawców, jest ul. Waryńskiego 3 przy metrze Politechnika. Przechodnie i zmotoryzowani przemieszczający się w tej okolicy powinni wypatrywać optymistycznego – „Głowa do góry!”. Wszystkie murale powstały równolegle, a pomysły na hasła zostały wyłonione spośród propozycji zespołu Good Looking Studio.Każdy, kto nie może sobie pozwolić na zostanie w domu, może w najbliższych tygodniach zobaczyć murale na żywo, potem zostaną one zamalowane. O inicjatywie wypowiada się jej pomysłodawca, Dyrektor kreatywny Good Looking Studio, Piotr Ruszkowski: „Czujemy, że w mediach wszelkiego rodzaju jest przesyt negatywnych informacji, czarnych statystyk oraz wizji kryzysu postpandemicznego. W związku z tym chcieliśmy dać mieszkańcom Warszawy coś pozytywnego, jakieś światełko w tunelu i nadzieję na lepsze jutro. Koncept jest do bólu prosty. Namalowaliśmy bardzo czytelne i ogromne hasła na naszych najlepszych ścianach w centrum Warszawy. Tło haseł miało być optymistyczne – wyraziste i żywe. Hasła są pokrzepiające i pozbawione jakiegokolwiek zabarwienia politycznego czy religijnego. Są dla każdego – niezależnie od wieku, wiary, przekonań politycznych czy narodowości. Dodatkowo, na ścianach pojawia się uśmiech w postaci dwukropka i nawiasu jako symbol komunikacji, na którą musieliśmy się z dnia na dzień przestawić. Uśmiech, nawet wirtualny, to nadal uśmiech. Zachęcamy do fotografowania i dzielenia się zdjęciami murali w mediach społecznościowych. Dziś wszyscy potrzebujemy pozytywnych emocji bardziej niż zwykle.”

Cztery nowe murale w Warszawie z hasłami są kontynuacją działań CSR Good Looking Studio. Na początku kwietnia, przy współpracy z portalem NaTemat.pl, powstał mural na warszawskiej Tamce, będący hołdem dla pracowników opieki zdrowotnej. Kolejnym, zrealizowanym w kwietniu projektem społecznym, są ręcznie malowane grafiki w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Pojawiły się one na nowo powstałej śluzie odkażającej oddziału, który został przystosowany do przyjęcia pacjentów zakażonych koronawirusem.

Czytaj też: Polska | Warszawa | Malarstwo | Murale | Wydarzenia  | Sztuka

źródło: Good Looking Studio / materiały prasowe 
zdjęcia: Radek Nowik

 

Recent Posts

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Duża inwestycja w centrum Katowic. Kamienice przy ul. Dworcowej przejdą modernizację

Wkrótce w centrum Katowic rozpocznie się szeroko zakrojona inwestycja, która zmieni oblicze stolicy Śląska i…

26 kwietnia 2024

Apteka „Pod Murzynem” – awangardowy modernizm znad Odry

Apteka „Pod Murzynem” (niem. Mohrenapotheke) to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków we Wrocławiu wzniesionych w…

26 kwietnia 2024

Kolorowe mieszkanie w Białymstoku inspirowane stylem PRL.

Kolorowe mieszkanie w Białymstoku zaprojektowała Karolina Jackowska, założycielka pracowni ONUKO. "Para z Białegostoku zgłosiła się…

26 kwietnia 2024

Barierkoza. Absurdalne zabezpieczenie w Szwajcarii Lwóweckiej!

Barierkoza - tak można nazwać trend stawiania niezliczonej ilości barierek, płotków, czy ogrodzeń wzdłuż ścieżek…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej