PORTFOLIO

“Elementarz” z ekologią w tle. Świetna praca licencjacka studentki łódzkiego ASP.

Nazywam się Klaudia Siedlecka. Urodziłam się w Warszawie a obecnie mieszkam w Łodzi, gdzie studiuję Wzornictwo przemysłowe na kierunku projektowanie produktu i komunikacji wizualnej na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Na co dzień zajmuję się fotografią oraz grafiką. Swoją przygodę z projektowaniem rozwijałam współpracując z firmą „Pan tu nie stał”, w wakacje 2018 roku odbyłam praktyki studenckie pod okiem świetnego, współczesnego grafika Bartka Bojarczuka. W trakcie mojej współpracy zaprojektowałam kilka projektów, które weszły do produkcji w PTNS. W ostatnim czasie skupiam się na projektach fotograficznych, miałam okazję pokazać je na swoim debiutanckim wernisażu, który odbył się w Foto Cafe 102 w Łodzi. 

Podczas pracy nad dyplomem zainteresował mnie temat ekologii oraz to co w tym temacie dzieje się obecnie na świecie. Zaczynając prace nad dyplomem uznałam, że najważniejszą i najbardziej możliwą zmianą, którą możemy wprowadzić jest edukacja dzieci, już od najmłodszych lat. Dlatego postanowiłam skupić się na najmłodszych, to od nich w największym stopniu zależy jak będzie wyglądać nasza planeta.„Elementarz” to projekt publikacji książkowej dla dzieci i młodzieży. Książka jest projektem scalającym różne publikacje edukacyjne takie jak abecadło, słownik, encyklopedia oraz elementarz. Jest to publikacja mająca na celu rozwój świadomości ekologicznej w naszym społeczeństwie, kładąc nacisk na edukację dzieci już od najmłodszych lat. Publikacja zawiera w sobie czynnik nauki alfabetu dla najmłodszych, ciekawostki i pojęcia związane z ekologią dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także definicje pojęć związanych ze środowiskiem, które z pewnością przydadzą się podczas nauki w szkole. W sprawnej i przyjemnej nauce mają pomóc literki alfabetu w których zilustrowane jest dane zagadnienie dotyczące świata przyrody oraz ekologii.

Do wykonania publikacji użyłam ekologicznego papieru Remake – wykonany z domieszką odpadów skór, oraz papieru Crush wykonanego częściowo z owoców. Książka jest ekologiczna także pod względem czasu przydatności, dostosowana jest dla najmłodszych oraz dla starszych odbiorców.

tekst: Klaudia Siedlecka
źródło: materiał prasowy

 

Recent Posts

Jest urokliwy. Stary kościół w Orlu zyskał status zabytku

Kościół świętego Macieja w Orlu ma bogatą historię. Jego początki sięgają już XV wieku. Przez…

28 kwietnia 2024

Piękny modernizm: Bankowiec, czyli Zespół mieszkaniowy BGK w Gdyni

To był największy budynek mieszkalny w przedwojennej Gdyni. Zespół mieszkalny BGK “Bankowiec” zaprojektowany został przez…

28 kwietnia 2024

Takie domy są tylko w Polsce. Świdermajery i ich unikalne dekoracje

Świdermajery to potoczna nazwa domów letniskowych, które budowano od lat 80. XIX wieku nad rzeką…

28 kwietnia 2024

Jest ogromny. Kultowy apartamentowiec Walden 7 w Barcelonie

Jego projekt w latach 70. przygotował Ricardo Bofill. Apartamentowiec Walden 7 powstał w wyniku utopijnej…

27 kwietnia 2024

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej