DESIGN

Oto HUBA. Polak zaprojektował namiot, który może wisieć na drzewie

Namiot HUBA powstał z myślą o tych, którzy chcą mieć przyrodę na wyciągnięcie ręki i nie potrzebują do tego znajomości technik alpinistycznych. Sprytne mocowanie sprawia, że namiot można łatwo powiesić na drzewie, a cała konstrukcja jest bezpieczna dla użytkowników. 

Projekt namiotu HUBA jest projektem magisterskim, który Paweł Lewandowski zrealizował w Pracowni Projektowania Produktu na Akademii Sztuk Pięknych. HUBA umożliwia nocleg wysoko. Namiot można bowiem zawiesić w koronie drzewa. Gadżet jest dobrym rozwiązaniem dla fotografów przyrody i jej obserwatorów, na przykład ornitologów. Projektant zaznacza, że z namiotu mogą korzystać też zwykli turyści, którzy po prostu pragną przeżyć wyjątkową przygodę.

Użytkownik może zawiesić namiot i bezpiecznie się do niego dostać bez konieczności uczestnictwa w kursach wspinaczkowych lub wysokościowych. Sztywność platformy daje solidne oparcie i zapewnia komfort przebywania na wysokości. To wraz z pokryciem namiotu – tropikiem, umożliwia dyskretne fotografowanie zwierząt oraz bezpieczne nocowanie wysoko na drzewie.

Póki co namiot HUBA jest jedynie projektem prototypowym i nie trafił do regularnej sprzedaży. Jeśli więc lubicie motyw nocowania na drzewach to polecamy architektoniczne rozwiązania. Jednym z przykładów jest Wam PAN Treetop Cabin, czyli dom, który zbudowany został na specjalnej podstawie w środku norweskiego lasu. Nasz artykuł na temat tego niewielkiego domku na wakacje przeczytacie tutaj.

Czytaj też: Podróże | Ciekawostki | Portfolio | Technologia | Gadżety

źródło: Paweł Lewandowski

View Comments

  • Podłoga może być pompowana jak w SUP.
    Pracować, dopracowywać i coś z tego będzie - trzymam kciuki bo pomysł mi się podoba!

  • Koncept dobry, bo koncepty takie muszą być, a potem nie wchodzą w życie. 1. Mają na sobie uprzęże i kaski, pewnie inny sprzęt wspinaczkowy, więc potrzebna jest wiedza w tym kierunku. 2. Zastanówmy się nad powierzchnią podłogi. Spora płaszczyzna podzielona co najmniej na dwie części- ciężkie, sztywne, duże- do transportu do bani.

    • Podłoga jak widać na zdjęciach jest to prawdopodobnie mocny materiał. Problemu nie widzę w transporcie , Wynalazca pewnie sporo podróżuje i nie wierze by wymyślił rzecz trudną do rozłożenia i ciężką do transportu. Pomysł bardzo fajny

  • Powiększ zdjęcie a prawie na każdym z nich przy pniu widać opadające dwa odcinki liny. Patrzeć, myśleć analizować.

  • Dobry pomysł. Tylko dla czego nie ma zdjęć z montażu tego projektu? Ano dla tego, że zwykły Kowalski nie mający wiedzy na temat dostępu linowego musi targać że sobą drabinę. I tu rodzi się merytoryczny problem: "drabinę" czy "linę".

    • Drzewna ma racje. Nie każdy może wejść na drzewo i powiesić asekurację - "dwie liny które widać na zdjeciu" :)
      Pomysł poko, ale chyba nie dla każdego Kowalskiego.

Recent Posts

Jego wnętrze zaskakuje. Kościół świętego Dominika w Warszawie

Kościół świętego Dominika w Warszawie zaprojektował Władysław Pieńkowski. Jego surowe wnętrze jest charakterystycznym przykładem twórczości…

2 maja 2024

Stworzył piękną kolekcję. Daniel Kołodziejczak i jego meble

Daniel Kołodziejczak założył swoją firmę projektową StudioDanielK. Antechamber to jego premierowa kolekcja, którą zaprezentował podczas…

2 maja 2024

Zaprojektowali ogród marzeń. Nero Garden autorstwa Eklekt Atelier

Dobrze zaprojektowany ogród nie tylko koi oczy zielenią czy oferuje miejsce do odpoczynku. Dobrze zaprojektowany…

2 maja 2024

Zespół budynków mieszkalnych niczym białe perły

Zespół budynków mieszkalnych zaprojektował Martin Cenek. Zbudowane zostały w 2022 r. w Pradze w Czechach.…

1 maja 2024

Kosztował 24,8 mln zł. Rekordowa cena za penthouse w Gdańsku

Penthouse znajduje się w inwestycji Deo Plaza przy ulicy Chmielnej w Gdańsku. To dwupoziomowa przestrzeń…

1 maja 2024

Najpiękniejszy dach secesji. Gran Hotel Ciudad de México

Ten neoklasycystyczny hotel skrywa w sobie zachwycające secesyjne wnętrze. Wybudowany pod koniec XIX wieku Gran…

30 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej