HUBA namiot

Oto HUBA. Polak zaprojektował namiot, który może wisieć na drzewie

Namiot HUBA powstał z myślą o tych, którzy chcą mieć przyrodę na wyciągnięcie ręki i nie potrzebują do tego znajomości technik alpinistycznych. Sprytne mocowanie sprawia, że namiot można łatwo powiesić na drzewie, a cała konstrukcja jest bezpieczna dla użytkowników. 

Projekt namiotu HUBA jest projektem magisterskim, który Paweł Lewandowski zrealizował w Pracowni Projektowania Produktu na Akademii Sztuk Pięknych. HUBA umożliwia nocleg wysoko. Namiot można bowiem zawiesić w koronie drzewa. Gadżet jest dobrym rozwiązaniem dla fotografów przyrody i jej obserwatorów, na przykład ornitologów. Projektant zaznacza, że z namiotu mogą korzystać też zwykli turyści, którzy po prostu pragną przeżyć wyjątkową przygodę.

Użytkownik może zawiesić namiot i bezpiecznie się do niego dostać bez konieczności uczestnictwa w kursach wspinaczkowych lub wysokościowych. Sztywność platformy daje solidne oparcie i zapewnia komfort przebywania na wysokości. To wraz z pokryciem namiotu – tropikiem, umożliwia dyskretne fotografowanie zwierząt oraz bezpieczne nocowanie wysoko na drzewie.

HUBA namiot


Póki co namiot HUBA jest jedynie projektem prototypowym i nie trafił do regularnej sprzedaży. Jeśli więc lubicie motyw nocowania na drzewach to polecamy architektoniczne rozwiązania. Jednym z przykładów jest Wam PAN Treetop Cabin, czyli dom, który zbudowany został na specjalnej podstawie w środku norweskiego lasu. Nasz artykuł na temat tego niewielkiego domku na wakacje przeczytacie tutaj.

Czytaj też: Podróże | Ciekawostki | Portfolio | Technologia | Gadżety

źródło: Paweł Lewandowski