ARCHITEKTURA

Jak zaprojektować mieszkanie z poddaszem? Tak zrobili to w Rudzie Śląskiej

Ta nowoczesna przestrzeń zaprojektowana została w wielorodzinnym budynku, który wykończony jest klinkierem. Projektując wnętrze architekci z nanovo studio postanowili do tego nawiązać. Mieszkanie z poddaszem znajduje się w Rudzie Śląskiej i pierwotnie należało do samych architektów.

Wnętrze zaprojektowali Natalia Gurak i Marcin Kasprzyk z pracowni nanovo studio. Projektując przestrzeń dla siebie stanęli przed trudnym zadaniem wszak zawodowo zajmując się projektowaniem wnętrz i chcieli stworzyć dla siebie wnętrze, które nie tylko będzie w pełni funkcjonalne i dobrze zaprojektowane, ale też stanie się przykładem znajomości fachu.

Już na początku założyli, że nie chcą uciekać się do białych wnętrz. Mieszkanie miało być skrojone na miarę z zastosowaniem nietypowych detali zaprojektowanych i wykonanych przez rzemieślników.

Lubimy maksymalne dopasowanie i unikalność, nietypowe rozwiązania, które najpierw testujemy u siebie, zanim zaproponujemy klientom – mówi Natalia Gurak, główna projektantka i założycielka nanovo studio.

Architektom zależało na możliwie najbardziej otwartej przestrzeni. Chcąc to osiągnąć postanowili wprowadzić zmiany w układzie funkcjonalnym, wyburzyli kilka ścian i postawili nowe. Na piętrze doprojektowali łazienkę, garderobę oraz powiększyli obrys, by móc zaprojektować też biuro wydzielone szklanymi przegrodami. Nie chcieli dzielić pomieszczeń standardowymi drzwiami, dlatego drzwi znajdują się tylko w łazience na parterze.

Wrażenie robią nowoczesne umywalki, nietypowe materiały wykończeniowe jak klinkier elewacyjny na ścianie z telewizorem, farba pokryta lakierem w łazienkach czy granit nagrobkowy, który w formie blatu zdobi kuchnię. Podłogę wykonano z mikrocementu. Jest tutaj dużo stali oraz szkła.

Chcieliśmy zminimalizować ilość użytych kolorów i skupić się na głównym, który stworzyliśmy poprzez mieszanie różnych odcieni. Ten sam kolor pojawia się na zabudowach stolarskich oraz elementach stalowych – dodaje projektantka.

Dobrze widać to w łazienkach, których barwa jest estetycznym przedłużeniem pozostałych pomieszczeń.

_

O pracowni:

Nanovo to kreatywne studio projektowe ze Śląska, którego celem jest tworzenie przestrzeni dopasowanych do potrzeb ludzi. Człowieka i środowisko projektanci stawiają na pierwszym miejscu. – Nie narzucamy własnej wizji, staramy się dopasowywać projekt do kontekstu otoczenia czy klimatu przyszłych użytkowników. Uwielbiamy przestrzeń i dobry design, który musi towarzyszyć komfortowi. Każdy projekt to złożony proces projektowy, któremu towarzyszy wiele rozmów i indywidualne podejście, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć najlepszy dom dla jego użytkowników – czytamy na stronie pracowni.

zdjęcia: Patryk Polewany

projekt: n a n o v o . s t u d i o

Czytaj też: Dom | Wnętrza | Minimalizm | Kuchnia | Detal | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Nowoczesny dom pod Łodzią. Bryła przypomina pustynną wydmę

Dune House to nowy projekt autorstwa pracowni REFORM ARCHITEKT Marcina Tomaszewskiego. Projektując budynek architekt chciał…

16 maja 2024

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. XX w. Architekci postawili tutaj na jasne kolory i subtelne detale

Studio COSMO zaprojektowało na nowo mieszkanie kamienicy z lat 30. XX wieku, położone w jednej…

16 maja 2024

Stacja meteorologiczna w Dusznikach-Zdroju czeka na ratunek

To jedno z nielicznych tego typu obiektów w Polsce. Stacja meteorologiczna w Dusznikach-Zdroju jest cennym…

16 maja 2024

Ratusz staromiejski w Malborku – gotycki zabytek pośrodku blokowiska

Ratusz staromiejski w Malborku to jeden z garstki zabytków, które zachowały się na tutejszym Starym Mieście…

16 maja 2024

Poznań opublikował nowe logo. Inspiracją był herb miasta

Miasto Poznań opublikowało dziś swoje nowe logo. Wraz z nim powstało także nowe hasło i…

15 maja 2024

Przedszkole nie musi być kolorowe. Tak projektują nasi sąsiedzi

Przedszkola w polskim krajobrazie najczęściej kojarzą się z kolorową, często pstrokatą elewacją i wizerunkami lubianych…

15 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej