MODA

Kasia Sokołowska i jej sposób na szczęście w dobie ograniczeń [WYWIAD]

Ostatnie miesiące mocno wpłynęły na każdą dziedzinę życia człowieka. Częściej pracujemy zdalnie, dłużej przebywamy w domach i musieliśmy na jakiś czas zapomnieć o przyzwyczajeniach. Kasia Sokołowska opowiedziała, jak ostatnie miesiące wpłynęły na jaj pracę oraz zdradziła swój domowy sposób na szczęście.

Kamil Białas: Jak radzisz sobie w dobie pandemii i ograniczeń? Spędzasz więcej czasu w domu? A może udało ci się gdzieś wyjechać?

Kasia Sokołowska: Dużo pracuję. Moja praca w znacznej części jest kreatywna i koncepcyjna, dlatego sporo obowiązków wykonuję w domu. Pandemia wbrew pozorom pozwoliła mi skupić się na tym, co mnie pasjonuje i co kocham. Oczywiście odczuwam ogromny brak pokazów mody. Lubię, jak świat mojej wyobraźni przenosi się na realne działanie. Lubię pracować z projektantami, modelkami, twórcze dyskusje i energię kreatywnych ludzi. Wielu takich jest wokół mnie. Niestety teraz większość takich kontaktów dzieje się wyłącznie online. Swój czas dzielę pomiędzy Warszawą a Karkonoszami. Moim drugim domem jest Lake Hill Resort & Spa. Hotel, w którym jestem dyrektorem artystycznym. Z moim partnerem Arturem stworzyliśmy miejsce, które jest biznesowym wyzwaniem, ale też przestrzenią do mojej pracy artystycznej.

Mieszkasz w centrum miasta. Nie tęsknisz za naturą?

Warszawa to moja rzeczywistość, choć teraz zupełnie zmienia swój koloryt. Z kolei góry dają mi przestrzeń i spokój, ale projekty z nimi związane angażują mój umysł. Na szczęście lubię pracować. Karkonosze fascynują mnie od kilku lat. Mamy tam lokalnego przewodnika – Jarka, z którym wciąż odkrywamy tajemnice tamtego regionu. Magia, czarownice, legendy, kamienie szlachetne, ziołolecznictwo, pałace, parki, energia i ludzie… to wszystko daje mi siłę i pobudza moją kreatywność.

Wprowadziłaś w swoim mieszkaniu jakieś zmiany, aby spędzony w nim czas był przyjemniejszy?

Tak! W końcu zadbałam o stworzenie swojej biblioteki. Zabierałam się za to od lat, ale zawsze brakowało czasu. Było to dla mnie ważne, bo moja biblioteka to nie tylko książki, ale też albumy, rzeźby i obrazy. Te przedmioty są dla mnie ważne. Mogłam też skoncentrować się na sobie – od kilku miesięcy moim codziennym rytuałem jest sauna. To oczyszczające! Ciepło sauny daje siłę i moc, a w domowym zaciszu komfort i gwarancję intymności.

Żyjemy w trudnych, zabieganych czasach. Jaki jest twój sposób na relaks i osiągnięcie wewnętrznego spokoju w domu?

Mój sposób to względna dyscyplina (śmiech). Po prostu męczy mnie chaos, a lubię widzieć przed sobą konkretny cel i myśleć o czymś twórczo. To wpływa na mój wewnętrzny spokój. Mój sposób na relaks? Myślę o tym spontanicznie i swoje plany dostosowuję do możliwości. Jednym razem jest to kolacja w gronie najbliższych, innym razem rytuał w saunie, masaż, dobra książka lub film.

Niedawno zostałaś ambasadorką marki Asenso, która produkuje sauny domowe. Na czym polega ta współpraca?

Przed laty w Finlandii przeżyłam swoją pierwszą przygodę z saunowaniem. To były trzy tygodnie codziennych rytuałów, które spowodowały, że czułam się świetnie. Dlatego propozycja współpracy z marką Asenso wydała mi się naturalna. To sauny z ekologicznych komponentów, cechujące się dobrym designem i możliwością dostosowania do wnętrza – to wszystko jest dla mnie ogromnie ważne, a komfort saunowania w domu nabrał szczególnego znaczenia w czasach pandemii.

Jaki rodzaj sauny lubisz najbardziej?

Moim odkryciem jest sauna infrared czyli sauna na podczerwień. Nie tylko wspaniale relaksuje, ale również działa prozdrowotnie. Takie panele na podczerwień można zamontować w swojej saunie suchej.

Czytałem, że za każdą kupioną saunę producent sadzi jedno drzewo. Jak nazwałaś swoja roślinę i gdzie została posadzona?

Tak, to prawda. Każdy kto kupuje saunę Asenso dostaje w prezencie drzewko, które organizacja Treedom sadzi na Madagaskarze lub w Gwatemali. To bardzo dobra akcja! Moje drzewko nazwałam imieniem Helena (śmiech). Jego rozwój można obserwować przez stronę internetową.

Czytaj też: Zdrowie | Podróże | Ciekawostki | Mieszkanie | Hotel

fot. ASENSO

fot. ASENSO

Recent Posts

Wygląda, jakby nie miał okien. Xerox Tower w Rochester

Jego projekt przygotował architekt Welton Becket z zespołem. Xerox Tower zbudowany został w Rochester w…

3 maja 2024

Starostwo Powiatowe w Toruniu. Znamy wyniki konkursu!

Starostwo Powiatowe w Toruniu powstanie według projektu pracowni Toprojekt.Platforma z cegły klinkierowej stanowiąca podstawę „Zespołu Starostwa”,…

3 maja 2024

Nowoczesne wille pod Warszawą – Magdalenka Collection od Selva Development

Magdalenka Collection to nowa inwestycja firmy Selva Development. W podwarszawskiej Magdalence powstaną cztery wille, których…

3 maja 2024

Jego wnętrze zaskakuje. Kościół świętego Dominika w Warszawie

Kościół świętego Dominika w Warszawie zaprojektował Władysław Pieńkowski. Jego surowe wnętrze jest charakterystycznym przykładem twórczości…

2 maja 2024

Stworzył piękną kolekcję. Daniel Kołodziejczak i jego meble

Daniel Kołodziejczak założył swoją firmę projektową StudioDanielK. Antechamber to jego premierowa kolekcja, którą zaprezentował podczas…

2 maja 2024

Zaprojektowali ogród marzeń. Nero Garden autorstwa Eklekt Atelier

Dobrze zaprojektowany ogród nie tylko koi oczy zielenią czy oferuje miejsce do odpoczynku. Dobrze zaprojektowany…

2 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej