Categories: ARCHITEKTURA

Kolorowe mieszkanie we Wrocławiu. To pomysł na eklektyczne wnętrze

Mieszkanie położone jest przy ulicy Miedzianej we Wrocławiu. To atrakcyjna lokalizacja, która umożliwia mieszkańcom bliski kontakt z naturą. Wnętrze zaprojektowała Agata Pierożyńska ze studia Habitat Wnętrza.

Jak stworzyć wymarzoną przestrzeń do życia? Najlepiej wypełnić ją designem, który jest bliski sercu właścicieli. Dobrze o tym wie projektantka Agata Pierożyńska z Habitat Wnętrza, która zaprojektowała wnętrze opisywanego mieszkania. Ciepłe barwy mebli i dodatków otulają mieszkańców nawet w mroźne dni, a mgliste światło stwarza unikalny klimat.

Wnętrze zostało zaprojektowane w duchu lat 40. i 50. XX wieku. Kluczowym założeniem było wprowadzenie przytulnego charakteru w ascetyczne przestrzenie od dewelopera. Ilość drewnianych dodatków oraz delikatnych kolorów była kluczowa, dla uzyskania domowego klimatu. W sumie powierzchnia całego mieszkania wynosi niemal 72 m kw.

Już wchodząc do mieszkania widać, że w projekcie ważna była funkcjonalność. W strefie wejścia znajduje się drewniany regał, który urozmaica przestrzeń i daje miejsce do odłożenia kluczy. Najważniejszym zadaniem tego mebla jest jednak oddzielenie strefy holu wejściowego od części prywatnej – salonu. W przedpokoju umieszczono też siedzisko i zaaranżowano przestrzeń do przechowywania ukrytą za rattanowymi frontami.

Podążając za pasem płytek terrazzo przechodzimy do kuchni, gdzie pośród zieleni stoi zaoblony półwysep na stalowych nóżkach. W tym meblu od strony kuchni przechowuje się talerze, garnki i przyprawy, a od strony jadalni mebel ten pełni funkcję regału na książki. Stół wraz z krzesłami na tle grzejnika żeberkowego stanowią eklektyczny miszmasz, który koresponduje z pozostałą częścią salonu, na którą składają się strefa odpoczynku i kąt do pracy z komputerem lub czytania.

Za obłą ścianą znalazła się sypialnia. Pomieszczenie wyróżnione zostało łukowatymi formami ścian. Niewielka przestrzeń koncentruje się wokół niebieskiego zagłówka z włącznikami, zaprojektowanego specjalnie dla tego lokalu. Obszerna szafa pomieściła wszystkie ubrania, a jej fronty ozdobiono zielono-beżowymi arkadami.

Tuż obok sypialni znajduje się łazienka, w której kontynuowany jest koncept zaoblonych krawędzi zarówno w miedzianej armaturze, jak i meblach. Drobne płytki z beżową fugą w połączeniu z delikatnym terrazzo i drewnianymi frontami dodają wnętrzu klimatu vintage.

Tak zaprojektowane mieszkanie we Wrocławiu jawi się jako przyjemna przestrzeń do życia, w której wszystko ma swoje miejsce. Również rodzinne pamiątki i przedmioty przywiezione z podróży, które urozmaicają wnętrze.

projekt: Habitat Wnętrza (www.habitatwnetrza.pl)

zdjęcia: ZASOBY STUDIO (www.zasoby.studio)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Detal | Meble | Wrocław | whiteMAD na Instagramie

fot. ZASOBY Studio
fot. ZASOBY Studio

Recent Posts

W warszawskim metrze powstaje… biblioteka! Otwarcie jeszcze w tym roku

Takiego miejsca jeszcze w stolicy nie było. W warszawskim metrze otwarta zostanie biblioteka! Funkcjonować będzie…

9 maja 2024

Amerykańskie osiedle na Górnym Śląsku. Kolonia powstała w latach 20. dla rodzin z USA

Kolonia amerykańska w katowickim Giszowcu stanowi jeden z najbardziej oryginalnych zespołów mieszkalnych nie tylko na…

9 maja 2024

Jest prawie cały z drewna. Zabytkowy dworzec w Życzynie jak nowy

Zbudowano go w 1883 roku. Dworzec w niewielkim Życzynie to zabytkowy obiekt administracyjnie położony w…

9 maja 2024

Domy przy lesie w Pagórskiej Woli. Elewację pokrywa modrzew!

Domy przy lesie w Pagórskiej Woli zaprojektowali architekci Łukasz Derus i Katarzyna Pikiewicz-Derus z pracowni…

9 maja 2024

Stadion Dziesięciolecia – kultowe miejsce sportu i pomnik polskiego komunizmu

Stadion Dziesięciolecia (oficjalna nazwa: Stadion Dziesięciolecia Manifestu Lipcowego) to jedyny w swoim rodzaju pomnik polskiego…

9 maja 2024

Jan Zachwatowicz – zasłużony orędownik odbudowy warszawskiej Starówki

Prof. dr hab. Jan Zachwatowicz był jednym z głównych specjalistów zaangażowanych w proces odbudowy polskich…

8 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej