Categories: ARCHITEKTURA

Ma 70 m kw. Eleganckie mieszkanie w Pruszkowie

Pełno tu stonowanych i wyszukanych dodatków. Mieszkanie znajduje się w nowym budynku w Pruszkowie. Projekt wnętrza powstał w pracowni Studio Rysik.

Przygotowując projekt wnętrza pracownia przeanalizowała zastany układ oraz dokładnie poznała potrzeby inwestorki. Deweloper przygotował lokal dla rodziny z dwójką dzieci (były tutaj aż trzy sypialnie). Studio Rysik zaproponowało zmiany, które obejmowały pełną ingerencję w układ ścian działowych, elektrykę oraz hydraulikę, dzięki temu podczas odbioru mieszkanie było już w całości dostosowane do potrzeb funkcjonalnych przyszłej lokatorki. Efektem zmian jest przestronne mieszkanie ze szklanymi ścianami, które ma czytelny podział na strefę dzienną (salon plus kuchnia) oraz prywatną – duża sypialnia z garderobą.

Nie brakuje tu sprytnych rozwiązań. Kuchnię oraz sypialnię można zamknąć szklanymi drzwiami. Takie drzwi przepuszczają naturalne światło i pełnią też funkcję praktyczną – podczas gotowania w kuchni można ograniczyć przepływ zapachów. Z kolei drzwi do sypialni posiadają szkło ryflowane, które zapewniają poczucie prywatności. Przeszklenia oprócz funkcjonalności po prostu wizualnie urozmaicają wnętrze i stanowią jego wizytówkę.

Powstało przestronne i minimalistyczne mieszkanie. Wykorzystane ciepłe i stonowane odcienie nadają pomieszczeniom harmonii. Uwagę przykuwają elementy dekoracyjne i wykończeniowe. Na podłodze położono klasyczną jodełkę, która potęguje poczucie przestrzeni.

Sypialnia jako miejsce wypoczynku i relaksu ma pełnić dwie funkcje. Schowana za przesuwanymi drzwiami jest miejscem odosobnienia, a dzięki obszernej garderobie pełni funkcję użytkową. Zabudowa w tej części wykonana została na specjalne zamówienie. Wykorzystana tutaj tapeta jest przyjemna w dotyku – to za sprawą weluru i złotych zdobień.

Salon wyróżnia stonowana kolorystyka mebli i dodatków. Wrażenie robi również wykonany na zamówienie regał z przeszkleniami. To tutaj lokatorka spędza większość czasu, a dzięki licznym przeszkleniom światło dzienne wpada tutaj przez zdecydowaną większość dnia. Dodatkowo na atmosferę wpływają kultowe lampy Bolia w części jadalnianej, stołek tej samej marki czy unikalny, przedwojenny stołek będący rodzinną pamiątką.

Warto zwrócić uwagę na obecną tu sztukę. Wybór dzieł zaproponował Michał Jeremi Strzelecki, historyk sztuki z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu artystów. Przestrzeń zdobią dzieła polskich artystów – obraz Irysy oraz Pandora Magdaleny Król, marmurowa rzeźba od Marty Banaszak oraz kolejny obraz autorstwa Alicji Domańskiej.

Projekt: STUDIO RYSIK www.studiorysik.pl

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Art Deco | Modernizm | Bauhaus | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Reklamoza na stacji Plac Wilsona. Przystanek metra oszpeciły ogromne podświetlane ekrany

Stacja metra Plac Wilsona na Żoliborzu była do niedawna uznawana za jeden z najpiękniejszych przystanków…

13 maja 2024

Coworking LABO we Wrocławiu. Jest w budynku dawnego Wydziału Farmacji

Projekt wnętrza został przygotowany w taki sposób, aby korespondował z architekturą samego budynku L’UNI, autorstwa…

13 maja 2024

Trójmiasto: utracone podczas wojny dzieła sztuki pokazano na muralach

Akcję zorganizowano, aby pokazać, jak wiele dzieł jeszcze nie odzyskano. Wśród nich są „Ogier arabski”…

12 maja 2024

Walter Gropius założył Bauhaus. Jego pierwszy zrealizowany projekt jest w Polsce

Jest jednym z najsłynniejszych architektów w historii modernizmu. Niewiele osób wie, że jego pierwsze zrealizowane…

12 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej