Categories: ARCHITEKTURA

Ma 78 m kw. Mieszkanie młodego małżeństwa we Wrocławiu

Projekt tego wnętrza przygotowała Karolina Maj. Mieszkanie znajduje się w nowym budynku we Wrocławiu, który jest częścią inwestycji Ogrody Graua, obejmującego renowację XIX-wiecznego pałacyku Heimannów. To miejsce, w którym mieszka młode małżeństwo razem z czwórką swoich ukochanych pupili.

Nowe budynki mieszkalne powstałe w ramach inwestycji Ogrodu Graua zostały utrzymane w minimalistycznej stylistyce, która stanowi tło dla odnowionego w ramach rewitalizacji zabytkowego pałacu a także inspirację do wnętrza projektowanego mieszkania. Historię miejsca wykorzystała projektantka, która postawiła na funkcjonalność oraz prostotę rozwiązań sprzyjające utrzymaniu czystości. Z tego właśnie powodu większość wyposażenia w mieszkaniu stanowią zabudowy na wymiar, a ilość wyposażenia ruchomego została maksymalnie ograniczona. Na posadzce całego mieszkania został zastosowany mikrocement – materiał ten ze względu na brak łączeń i fug doskonale odpowiedział na potrzeby klientów. Docenią to chyba wszyscy, którzy mają czworonogi!

Lokal ma 78 m kw. powierzchni, a jego wystrój został skrojony na miarę. Mieszkanie znajduje się na parterze, mimo to do wnętrza udało się wpuścić dużo naturalnego światła.

Przygotowując projekt mieszkania projektantka zmieniła układ funkcjonalny. Łazienka główna została powiększona i zyskała dostęp do okna dzięki usunięciu niewielkiej garderoby zaplanowanej w projekcie deweloperskim. Również strefa prywatna została zmieniona – wcześniej niewielka łazienka wcielona została do modułu sypialnianego, a zabieg ten pozwolił na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na przechowywanie.

Mieszkanie znajduje się na parterze nowego budynku we Wrocławiu

Chcąc zwiększyć praktyczność części wejściowej, zaprojektowałyśmy kubik meblowy oddzielający strefę hallu od strefy dziennej. Znalazło się w nim miejsce na pojemną szafę oraz regał ekspozycyjny z dekoracyjnym oświetleniem. Zabieg ten ograniczył jednak dostęp światła do korytarza, dlatego zamiast tradycyjnych drzwi do gabinetu, który graniczy ze strefą wejściową, zastosowałyśmy wysokie, szklane skrzydła – wyjaśnia autorka projektu.

Ten przemyślany zabieg sprawił, że do strefy wejściowej wpada naturalne światło, co ożywia i uatrakcyjnia przestrzeń.

Zastosowane tu proste formy oraz jasna i stonowana paleta kolorystyczna nawiązują do charakteru całego kompleksu. Ze względu na zastosowanie na całej posadzce mikrocementu, który jest dosyć zimny w odbiorze wnętrze ocieplono sięgając po fornir dębowy w formie frontów zabudów meblowych, a także lekkie, przezierne tkaniny w oknach. Materiały te równoważą surowość posadzki i ścian oraz stanowią eleganckie tło dla pozostałych elementów wyposażenia.

Projekt: Karolina Maj (Kamiko)

Zdjęcia: Szerokąty

Czytaj też: Wrocław | Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Detal | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

W warszawskim metrze powstaje… biblioteka! Otwarcie jeszcze w tym roku

Takiego miejsca jeszcze w stolicy nie było. W warszawskim metrze otwarta zostanie biblioteka! Funkcjonować będzie…

9 maja 2024

Amerykańskie osiedle na Górnym Śląsku. Kolonia powstała w latach 20. dla rodzin z USA

Kolonia amerykańska w katowickim Giszowcu stanowi jeden z najbardziej oryginalnych zespołów mieszkalnych nie tylko na…

9 maja 2024

Jest prawie cały z drewna. Zabytkowy dworzec w Życzynie jak nowy

Zbudowano go w 1883 roku. Dworzec w niewielkim Życzynie to zabytkowy obiekt administracyjnie położony w…

9 maja 2024

Domy przy lesie w Pagórskiej Woli. Elewację pokrywa modrzew!

Domy przy lesie w Pagórskiej Woli zaprojektowali architekci Łukasz Derus i Katarzyna Pikiewicz-Derus z pracowni…

9 maja 2024

Stadion Dziesięciolecia – kultowe miejsce sportu i pomnik polskiego komunizmu

Stadion Dziesięciolecia (oficjalna nazwa: Stadion Dziesięciolecia Manifestu Lipcowego) to jedyny w swoim rodzaju pomnik polskiego…

9 maja 2024

Jan Zachwatowicz – zasłużony orędownik odbudowy warszawskiej Starówki

Prof. dr hab. Jan Zachwatowicz był jednym z głównych specjalistów zaangażowanych w proces odbudowy polskich…

8 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej