DESIGN

Musiały stworzyć mebel nie wydając więcej niż 100 zł. Tak powstał Stół 2+1

Stół 2+1 powstał dzięki poszukiwaniu prostej formy i oszczędności w ramach konkursu “Stół za 100” organizowanego przez ASP we Wrocławiu i firmy Bosch. Zaprojektowany mebel miał ograniczony budżet na zakup materiałów w kwocie 100 zł. Jednak trzy młode projektantki z zadaniem poradziły sobie doskonale. Oto stół 2+1 autorstwa Sabiny Wieczorek, Natalii Dąbrowskiej i Małgorzaty Rosolak. To jeden z najtańszych mebli, które opisywaliśmy.

Odpowiednio dobrane materiały i przemyślane działania nabrały znaczenia w ograniczeniu kosztów produkcji mebla do minimum. Tak powstał stół odpowiedni dla małych, przytulnych wnętrz jak i przestronnych przestrzeni publicznych. Uniwersalny i odpowiedni, dla młodych duchem użytkowników. Jego atutem jest możliwość samodzielnego złożenia go bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Natomiast po demontażu mebel zajmuje mało miejsca. Łatwo go przechować i przetransportować. Jego 3 elementy pasują do siebie jak puzzle. Dodatkowo projekt 2+1 został wzbogacony w prostą instrukcję, która ułatwi złożenie mebla. 

Projekt 2+1 był prezentowany szerszej publiczności m.in. w ramach Łódź Design Festiwal, na PROJEKT MARKET. Gdynia Design Days i we wrocławskim Domarze. Jego autorkami są 3 młode projektantki. Dziewczynom gratulujemy pomysłu!

Małgorzata Rosolak. Absolwentka wrocławskiego ASP na kierunku wzornictwo przemysłowe. W trakcie studiów odbyła półroczne stypendium na Tianjin Academy of Art and Design w Chinach. Po uzyskaniu dyplomu mieszkała i zdobywała doświadczenie w wielu krajach m.in. Szwajcarii, Malezji czy Norwegii. Pracowała jako projektant dla rozpoznawalnych marek takich jak Mammut czy Cisco. Laureatka konkursów projektowych, m.in. prestiżowego Red Dot Design Award. W swoich projektach kładzie nacisk na funkcjonalność i ciekawe rozwiązania technologiczne. Aktualnie mieszka i pracuje w Oslo jako projektant elektroniki użytkowanej przez około 150 milionów odbiorców na świecie.    

Sabina Wieczorek. Absolwentka wrocławskiego ASP wydziału architektury wnętrz i wzornictwa. Aktualnie mama dwójki maluchów i autorka bloga pisanego z sentymentem do dzieciństwa: www.mamazu.pl. Projektantka wnętrz i mebli zainspirowana metodą Montessori, pragnąca projektować przestrzenie i obiekty służące zarówno dużym, jak i małym użytkownikom. 

Natalia Dąbrowska. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku wzornictwo przemysłowe. Doświadczenie zdobywała realizując projekty dla takich marek jak Clever Frame, Module Plan oraz Chors. Od 2018 roku tworzy koncepcje kreatywne i projekty graficzne przy współpracy ze studiem Peak21.

Autorki projektu: Sabina Wieczorek, Natalia Dąbrowska i Małgorzata Rosolak

Recent Posts

Z elewacją z drewna i szkła. Centrum Biurowe Al. Jerozolimskie 195

Jego projekt powstał w pracowni 77 STUDIO architektury. Centrum Biurowo-Usługowe Aleje Jerozolimskie 195 zbudowane zostanie…

13 maja 2024

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Reklamoza na stacji Plac Wilsona. Przystanek metra oszpeciły ogromne podświetlane ekrany

Stacja metra Plac Wilsona na Żoliborzu była do niedawna uznawana za jeden z najpiękniejszych przystanków…

13 maja 2024

Coworking LABO we Wrocławiu. Jest w budynku dawnego Wydziału Farmacji

Projekt wnętrza został przygotowany w taki sposób, aby korespondował z architekturą samego budynku L’UNI, autorstwa…

13 maja 2024

Trójmiasto: utracone podczas wojny dzieła sztuki pokazano na muralach

Akcję zorganizowano, aby pokazać, jak wiele dzieł jeszcze nie odzyskano. Wśród nich są „Ogier arabski”…

12 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej