Musiały stworzyć mebel nie wydając więcej niż 100 zł. Tak powstał Stół 2+1

Stół 2+1 powstał dzięki poszukiwaniu prostej formy i oszczędności w ramach konkursu “Stół za 100” organizowanego przez ASP we Wrocławiu i firmy Bosch. Zaprojektowany mebel miał ograniczony budżet na zakup materiałów w kwocie 100 zł. Jednak trzy młode projektantki z zadaniem poradziły sobie doskonale. Oto stół 2+1 autorstwa Sabiny Wieczorek, Natalii Dąbrowskiej i Małgorzaty Rosolak. To jeden z najtańszych mebli, które opisywaliśmy.

Odpowiednio dobrane materiały i przemyślane działania nabrały znaczenia w ograniczeniu kosztów produkcji mebla do minimum. Tak powstał stół odpowiedni dla małych, przytulnych wnętrz jak i przestronnych przestrzeni publicznych. Uniwersalny i odpowiedni, dla młodych duchem użytkowników. Jego atutem jest możliwość samodzielnego złożenia go bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Natomiast po demontażu mebel zajmuje mało miejsca. Łatwo go przechować i przetransportować. Jego 3 elementy pasują do siebie jak puzzle. Dodatkowo projekt 2+1 został wzbogacony w prostą instrukcję, która ułatwi złożenie mebla. 

Projekt 2+1 był prezentowany szerszej publiczności m.in. w ramach Łódź Design Festiwal, na PROJEKT MARKET. Gdynia Design Days i we wrocławskim Domarze. Jego autorkami są 3 młode projektantki. Dziewczynom gratulujemy pomysłu!

Małgorzata Rosolak. Absolwentka wrocławskiego ASP na kierunku wzornictwo przemysłowe. W trakcie studiów odbyła półroczne stypendium na Tianjin Academy of Art and Design w Chinach. Po uzyskaniu dyplomu mieszkała i zdobywała doświadczenie w wielu krajach m.in. Szwajcarii, Malezji czy Norwegii. Pracowała jako projektant dla rozpoznawalnych marek takich jak Mammut czy Cisco. Laureatka konkursów projektowych, m.in. prestiżowego Red Dot Design Award. W swoich projektach kładzie nacisk na funkcjonalność i ciekawe rozwiązania technologiczne. Aktualnie mieszka i pracuje w Oslo jako projektant elektroniki użytkowanej przez około 150 milionów odbiorców na świecie.    

Sabina Wieczorek. Absolwentka wrocławskiego ASP wydziału architektury wnętrz i wzornictwa. Aktualnie mama dwójki maluchów i autorka bloga pisanego z sentymentem do dzieciństwa: www.mamazu.pl. Projektantka wnętrz i mebli zainspirowana metodą Montessori, pragnąca projektować przestrzenie i obiekty służące zarówno dużym, jak i małym użytkownikom. 

Natalia Dąbrowska. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku wzornictwo przemysłowe. Doświadczenie zdobywała realizując projekty dla takich marek jak Clever Frame, Module Plan oraz Chors. Od 2018 roku tworzy koncepcje kreatywne i projekty graficzne przy współpracy ze studiem Peak21.