ARCHITEKTURA

Otwarto go w dwóch pałacach. Wyjątkowy Hotel Verte w Warszawie

Wybudowane w XVIII w. budynki, znane jako pałace Branickich i Szaniawskich, na przestrzeni lat kilkakrotnie zmieniały swe przeznaczenie. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w ich historii. Po trwającej aż osiem lat rewitalizacji dwa warszawskie pałace na nowo otwierają swoje drzwi dla gości. Mieszczący się w nich butikowy hotel Verte jest pierwszym w Polsce obiektem sygnowanym przez Marriott Autograph Collection.

W samych sercu Warszawy, na Starówce, zlokalizowane są dwa sąsiadujące ze sobą pałace – Szaniawskich oraz Branickich. Oba powstały na początku XVIII w. Od tego czasu budynki wielokrotnie zmieniały swych właścicieli, przechodziły gruntowne przebudowy i zmieniały swe przeznaczenie. Ich burzliwy los przerwała II Wojna Światowa, w trakcie której całe miasto zostało doszczętnie zniszczone. Powstająca z gruzów stolica została odbudowana w latach 50. XX w., a wraz z nią historyczne pałace, przez wieki tworzące tę naturalną tkankę miejską. Aby jak najlepiej je odwzorować, architekci inspirację czerpali z dzieł Bernardo Bellotto, XVIII-wiecznego portrecisty Warszawy, powszechnie znanego jako Canaletto. To dzięki niemu dziś możemy podziwiać Starówkę, która architekturą nawiązuje do tych minionych czasów.

Pałac Branickich i jego historię dokładnie opisał Mateusz Markowski, jego artykuł z historycznymi zdjęciami znajdziecie klikając TUTAJ.

Po trwającej 8 lat rewitalizacji przeprowadzonej przez firmę Budizol, pałace Szaniawskich i Branickich ponownie zostały otwarte dla mieszkańców miasta oraz przyjezdnych gości. Firma Budizol, będąca generalnym wykonawcą inwestycji, zrealizowała ją według projektu dr inż. arch. Marka Sietnickiego z SAS Studio, W wyniku modernizacji wnętrza pozbawiono surowego charakteru, nadając im przy tym niecodzienny sznyt. Projekt wnętrz autorstwa Ewy Breymeyer-Darskiej i Rafała Darskiego łączy w sobie styl dawnej Warszawy z nowoczesnym twistem. Świeże spojrzenie architektów oraz szacunek do historii miejsca, pozwoliły stworzyć wyjątkową przestrzeń na mapie stolicy – pełną ciepłej i swobodnej atmosfery, w której każdy będzie czuł się komfortowo.

Każdy z 94 pokoi hotelowych charakteryzuje odmienny wystrój wnętrza, jednak wszystkie łączy niecodzienny design, dobry smak i zastosowane w przestrzeniach najwyższej jakości materiały – naturalne drewno, chłodny kamień oraz tkaniny o grubym splocie. Historia w tle? Obecna, ale podobnie jak twórczość Canaletto, który interpretował i upiększał widoki portretowanych miast – z delikatnym przymrużeniem oka. To idealne miejsce zarówno na biznesowy przyjazd do Warszawy, krótki city break, jak i weekend tylko we dwoje.

Jednak Verte Warsaw Autograph Collection to nie tylko hotel – przede wszystkim jest to przestrzeń do spotkań. Nowoczesny, przeszklony pawilon zaprasza gości oraz mieszkańców miasta na pyszne, zdrowe śniadania w gronie przyjaciół i rodziny. Natomiast pałacowy ogród zachęca do spędzania słonecznych poranków z filiżanką aromatycznej kawy oraz wieczornych koktajli z unikatowym widokiem na mury Starego Miasta. O podniebienia wszystkich odwiedzających Verte dba Maciej Majewski – szef restauracji KUK, w której ofercie znajdują się lunche oraz kolacje w stylu bistronomy, będącej kompozycją tego, co rodzime z tym, co unikalne.

Restauracja KUK otwarta jest codziennie w godzinach 12 – 23. Lunche serwowane są w dni powszednie od 12 do 15, natomiast od 15 do 22 można zamawiać dania z karty. W weekendy menu à la carte w godzinach 12 -23.

Dalsza część artykułu jest pod zdjęciami.

Restauracja KUK, fot. PION Studio
Restauracja KUK, fot. PION Studio
Restauracja KUK, fot. PION Studio
Restauracja KUK, fot. PION Studio
Restauracja KUK, fot. PION Studio

Hotel jest uniwersalny w kwestii użytkowej. Nie służy tylko do spania czy odpoczynku. Spotkanie rodzinne? Przyjęcie okolicznościowe? A może konferencja biznesowa? Dla Verte nie ma rzeczy niemożliwych. Ta niekonwencjonalna, 800m2 przestrzeń, dzięki połączeniu historycznego wnętrza z nowoczesnymi rozwiązaniami jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

Butikowe hotele Marriott Autograph Collection to twórcze spojrzenie, świeża koncepcja, wyjście poza sztywny schemat. Kolekcja składa się z hoteli zlokalizowanych w różnych zakątkach świata, z których każdy jest inny. Inspirowane historią, kulturą i sztuką nowoczesne koncepty przełamują to, co dotychczas dobrze znane. Teraz zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i jej goście, mogą się o tym przekonać.

fot. Copyright Matthew Shaw / PION Studio , źródło: www.hotelverte.com

Czytaj też: Hotel | Warszawa | Zabytek | Wnętrza | Historia | whiteMAD na Instagramie

fot. whtieMAD
fot. whiteMAD

Recent Posts

Gdańsk: podczas remontu Żurawia odnaleziono mnóstwo zabytkowych przedmiotów

Remont zabytkowego Żurawia w Gdańsku trwał ponad trzy lata i zakończył się w kwietniu. Można…

4 maja 2024

Wygląda, jakby nie miał okien. Xerox Tower w Rochester

Jego projekt przygotował architekt Welton Becket z zespołem. Xerox Tower zbudowany został w Rochester w…

3 maja 2024

Starostwo Powiatowe w Toruniu. Znamy wyniki konkursu!

Starostwo Powiatowe w Toruniu powstanie według projektu pracowni Toprojekt.Platforma z cegły klinkierowej stanowiąca podstawę „Zespołu Starostwa”,…

3 maja 2024

Nowoczesne wille pod Warszawą – Magdalenka Collection od Selva Development

Magdalenka Collection to nowa inwestycja firmy Selva Development. W podwarszawskiej Magdalence powstaną cztery wille, których…

3 maja 2024

Jego wnętrze zaskakuje. Kościół świętego Dominika w Warszawie

Kościół świętego Dominika w Warszawie zaprojektował Władysław Pieńkowski. Jego surowe wnętrze jest charakterystycznym przykładem twórczości…

2 maja 2024

Stworzył piękną kolekcję. Daniel Kołodziejczak i jego meble

Daniel Kołodziejczak założył swoją firmę projektową StudioDanielK. Antechamber to jego premierowa kolekcja, którą zaprezentował podczas…

2 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej