Categories: WYDARZENIA

Paged Design Week w dniach 6-9 listopada 2023 r. w Warszawie

Od 6 do 9 listopada br. odbędzie się Paged Design Week, czyli wydarzenie poświęcone współczesnemu designowi oraz projektowaniu wyjątkowych wnętrz. W trakcie czterech dni w warszawskim showroomie Paged Meble odbędą się wykłady, praktyczne warsztaty z kreatywnego podejścia do szeroko pojętego designu i pokaz gięcia drewna na żywo. To świetna okazja do zgłębienia tajników niestandardowego podejścia w projektowaniu pod okiem specjalistów. Wydarzenie przeznaczone jest w głównej mierze dla projektantów wnętrz i architektów, ale mile widziani są wszyscy miłośnicy designu.

W dniach 6-9 listopada br. marka Paged Meble organizuje wyjątkowe wydarzenie poświęcone projektowaniu wnętrz – Paged Design Week. Wydarzenie odbędzie się w showroomie Paged Meble przy ul. Grochowskiej 306/308 w Warszawie. Podczas czterech dni będzie można wysłuchać inspirujących wykładów, a także uczestniczyć w praktycznych warsztatach. Każdego dnia będzie okazja do poznania najnowszych trendów oraz spotkań i kreatywnych działań z ekspertami z branży. Dodatkową atrakcją będzie pokaz gięcia drewna przeprowadzony na żywo.

Paged Design Week skupiamy wokół czterech motywów, które wzajemnie się uzupełniają, tworząc przestrzeń do kreatywnych spotkań. Tematami będą kolejno: przeniesienie sztuki do designerskich wnętrz, rola tkanin i ich kolorystyki w aranżowaniu przestrzeni, technologia gięcia mebli oraz proces twórczy i inspiracje w projektowaniu. Miłośnicy sztuki, designu i projektowania z pewnością odnajdą dla siebie ciekawe zagadnienia i będą mogli posłuchać nie tylko o najnowszych trendach, ale także poznać kulisy pracy wybitnych projektantów i ekspertów – mówi Michał Mróz, Wiceprezes Zarządu Paged Meble.

Gośćmi wydarzenia będą: Irma Kozina, Magdalena Willmann, Magdalena Impert, Michał Jońca, Ula Michalak, Maria Thiel-Roman, Aleksandra Ciesielska, Jakub Szczęsny, Kacper Gronkiewicz oraz Nikodem Szpunar. Uzupełnieniem merytorycznej części Paged Design Week będzie wystawa plakatów Michała Jońcy i ceramiki Uli Michalak. Patronem medialnym wydarzenia jest Elle Decoration.

Agenda Paged Design Week 6-9.10.2023:

  • Poniedziałek, 6.11.2023
    Sztuka kreuje wnętrze. Jak wprowadzić sztukę do wnętrz?

15:00 wykład Magdaleny Willmann, o praktycznym dyrektor artystycznej ELLE DECORATION POLSKA połączony z dyskusją z uczestnikami wykładu z którego dowiemy się:

  • czego oczekują inwestorzy od architektów w zakresie doboru sztuki,
  • jak szukać dobrej sztuki i wiedzy o tym co warto kupować,
  • jaka jest rola sztuki we wnętrzu,
  • kiedy zacząć rozmowę o sztuce i na jakim etapie o niej myśleć przy projektowaniu wnętrza,
  • jakie są trendy i jakiego rodzaju sztuka jest najchętniej poszukiwana,
  • jak rozmawiać by przekonać klientów do zakupów wartościowych obiektów – sztuka to nie tylko dekoracja,
  • kto może wspomóc architektom w poszukiwaniach dobrej sztuki.

16:00 panel interaktywny – rozmowa Magdaleny Willmann z gośćmi wydarzenia: Ulą Michalak, twórczynią ceramiki, Michałem Jońcą, plakacistą oraz Magdaleną Impert, architektką wnętrz.

  • Wtorek, 7.11.2023
    Textiles matter. Trend kolorów ziemi

10:00 wykład Marii Thiel-Roman o tym jak tkaniny we wnętrzach wpływają na nasze samopoczucie i zmysły. Wykład projektantki wnętrz i wieloletniej stylistki ELLE DECORATION POLSKA odpowie na następujące pytania:

  1. Jakie tkaniny najlepiej sprawdzają się we wnętrzach i dlaczego?
  2. Jak łączyć tkaniny we wnętrzach, czyli jak stworzyć idealny duet z tkaniny obiciowej i zasłonowej?
  3. Jak poszczególne  tkaniny wpływają na nasze zmysły, czyli krótki przewodnik po świecie tkanin.
  4. Jakie są dziś trendy kolorystyczne i wzornicze w świecie tkanin?

11:00 warsztaty moodboardowe: jak stworzyć tablicę inspiracji? – prowadząca: Aleksandra Ciesielska.

  • Środa, 8.11.2023
    Paged core. Gięcina na św. Marcina.

10:00 wykład prof. Irmy Koziny pt.: Pomiędzy kawiarnianą elegancją a minimalistycznym pragmatyzmem. Szczytowe osiągnięcia w produkcji mebli giętych od 1 połowy XIX wieku po współczesność.

„Nigdy wcześniej nie było przedmiotu tak eleganckiego, tak dobrze wymyślonego, tak precyzyjnego w wykonaniu i praktycznego w użyciu jak mebel gięty Thoneta” – Le Corbusier

W ciągu kilku zaledwie dekad od odpracowania technologii mebli giętych przy użyciu pary wodnej, założone przez niemieckiego stolarza Michaela Thoneta (1796 -1871) przedsiębiorstwo podbiło rynek produkcji krzeseł, wytwarzając modele cenowo bezkonkurencyjne i funkcjonalne, sprawdzające się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak też w kawiarniach i pomieszczeniach biurowych. Nadawaniem kształtu tym meblom zajmowali się najwybitniejsi światowi projektanci, od tuzów wiedeńskiej secesji po mistrzów odpowiedzialnych za sukces meblarskich marek w XXI wieku.

Zafascynowana od wielu lat dziejami mebla giętego prof. dr hab. Irma Kozina, na co dzień związana z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, przedstawi najważniejsze osiągnięcia tej technologii, skupiając się w równej mierze na dokonaniach historyzujących stylistów wieku XIX, jak też na dziełach powstałych w pracowniach hołdujących skrajnemu modernizmowi funkcjonalistów. Miłośnicy meblarstwa nabędą umiejętność rozpoznawania ikonicznych przedmiotów kolekcjonerskich kreowanych przez tak charyzmatycznych twórców jak Josef Hoffmann, Adolf Loos czy Alvar Aalto, a także usłyszą o niezwykłych projektach designerów, którzy ulegli nieodpartemu urokowi „thonetów” w czasach nam współczesnych.

11:00 technologia gięcia drewna – tajniki przybliżą technolodzy fabryki Paged Meble w Jasienicy podczas UWAGA – pokazu gięcia drewna na żywo!

12:30 wykorzystanie tradycyjnej technologii w projektowaniu współczesnych mebli – rozmowa z Grzegorzem Gancarczykiem, konstruktorem i projektantem mebli nagradzanych w prestiżowych konkursach i wieloletnim pracownikiem firmy Paged Meble

  • Czwartek, 9.11.2023
    Pasja w praktyce. Rzecz o projektowaniu.

10:00 panel dyskusyjny – rozmowa Jakuba Szczęsnego z projektantami mebli z kolekcji Paged Alter Ego: Nikodemem Szpunarem i Kacprem Gronkiewiczem. Uczestnicy dyskusji będą rozmawiać o roli pasji w procesie twórczym, inspiracjach dla współczesnych architektów, projektantów wnętrz i projektantów mebli oraz wykorzystaniu pasji w codziennej pracy projektanta.

Uczestnicy Paged Design Week proszeni są o zapisy do udziału w poszczególnych dniach pod linkiem TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona więc warto się zapisać.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Warszawa  | Meble | Detal | Drewno | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Jest urokliwy. Stary kościół w Orlu zyskał status zabytku

Kościół świętego Macieja w Orlu ma bogatą historię. Jego początki sięgają już XV wieku. Przez…

28 kwietnia 2024

Piękny modernizm: Bankowiec, czyli Zespół mieszkaniowy BGK w Gdyni

To był największy budynek mieszkalny w przedwojennej Gdyni. Zespół mieszkalny BGK “Bankowiec” zaprojektowany został przez…

28 kwietnia 2024

Takie domy są tylko w Polsce. Świdermajery i ich unikalne dekoracje

Świdermajery to potoczna nazwa domów letniskowych, które budowano od lat 80. XIX wieku nad rzeką…

28 kwietnia 2024

Jest ogromny. Kultowy apartamentowiec Walden 7 w Barcelonie

Jego projekt w latach 70. przygotował Ricardo Bofill. Apartamentowiec Walden 7 powstał w wyniku utopijnej…

27 kwietnia 2024

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej