ARCHITEKTURA

Pasują do każdych wnętrz. Kolekcja MONPELLI od Ceramiki Paradyż

Malownicze, wąskie uliczki, pełne ciepłych, spalonych słońcem kolorów ziemi i nieba. Nastrojowe kafejki tętniące gwarem i stare manufaktury śródziemnomorskiego wybrzeża – to wszystko skłania nas do stworzenia własnej oazy spokojnego wnętrza w stylu MONPELLI.

Kolekcja MONPELLI nawiązuje do tradycyjnego, rzemieślniczego procesu wytwarzania ceramiki: niewielkie rozmiary, kształt cegiełki, sugerowanie śladów pracy ludzkich rąk i niedoskonałych form poprzez ręczne szkliwienie. Niezwykłe struktury, połysk i bardzo bogata paleta barw; od szarości przez beże, terakotę, purpurowe czerwienie, aż do głębokich, nasyconych błękitów i zieleni, umożliwiają powstanie nieoczywistych kompozycji. To idealna kolekcja zarówno dla miłośników śródziemnomorskiego klimatu, jak i entuzjastów nowatorskiego designu.

Kolory własnej przestrzeni

Styl kojącego stonowanego japandii czy przesiąknięty barwami słońca styl śródziemnomorski już w pełni zagościły w polskich wnętrzach. Płytka MONPELLI wpisuje się w każde z tych rozwiązań. Komfort, funkcjonalność i ascetyzm formy, połączone przy użyciu strukturalnej płytki w bieli czy delikatnej szarości Ash, uzupełnione o barwy Ivory, gwarantują pełen relaks i spokój we wnętrzu. Charakterystyczne wykończenie cegiełek, nawiązujące do rzemieślniczej pracy ludzkich rąk, to ukłon w stronę kultu piękna niedoskonałości i odejście od idealnie prostej formy na korzyść miękkiej sensualnej krawędzi ukrytej w formie płytki. Wspomniane japandii nacechowane subtelnością zen, nastawieniem na spokój i wyciszenie, które możemy osiągnąć przebywając w tym wnętrzu. W kontraście do kojącej japońskiej harmonii możemy zestawić wybuchowy wręcz, kolorowy styl Memphis. Coraz częściej pojawiający się we wnętrzach publicznych (kawiarnie, hotele) i powoli wchodzący również na salony. Pełen geometrycznych wzorów, mocnych i pastelowych kolorów użytych w kontrastowych zestawieniach, bawi się formą i nieoczywistym formatem. Klasyczna cegiełka o organicznej fakturze jest przełamana kompozycją ze strukturalnymi, apetycznymi „biszkopcikami” w wersji wypukłej czy wklęsłej.

Możliwości zabawy kolekcją MONPELLI jest tak wiele! Czy to monochromatyczne wykończenia w stylu scandi, czy użycie kolorów Wine, Olive lub Terra w śródziemnomorskich klimatach nadmorskich willi. Struktury, faktury, bogata paleta 12 kolorów oraz sensualne wykończenia to jest to, co oferuje pełna gama kolekcji, której uniwersalność jest tym samym unikatowa – mówi Agata Brodzka, dyrektor marketingu Ceramiki Paradyż.

Formaty i struktury

Wyjątkowość płytek ściennych MONPELLI wyraża się w małych formatach i organicznych strukturach. Cegiełka o wymiarach 6,5×29,8 cm z bazową, połyskującą powierzchnią i mozaika nacinana w formacie 19,8×29,8 cm, a także 5 intrygujących struktur idealnie wpisują się w najnowsze trendy. Koncepcja mix and match umożliwia dowolne łączenie ze sobą płytek zarówno w ramach kolekcji, jak i innych produktów od Ceramiki Paradyż. Intrygujące zestawienie małych formatów z imponującymi płytami z linii MONUMENTAL czy spiekami kwarcowymi TRI-D jest wyrazem awangardowego podejścia do procesu projektowania. Ta swoboda w łączeniu oraz układzie przemyślanych elementów kolekcji, daje praktycznie nieskończoną ilość aranżacji. Dzięki temu możliwe jest tworzenie bardzo indywidualnych projektów przyciągających uwagę, jak i bardziej stonowanych oraz ponadczasowych kompozycji. MONPELLI to połączenie odważnego designu i najnowszych trendów.

Moja przestrzeń

Kolekcja jest na wskroś sensoryczna. Działa na emocje, odwołuje się do wspomnień z podróży, dzieciństwa, domu rodzinnego, mocno angażując zmysł wzroku i dotyku. Spójna, kompaktowa, kompletna i ponadczasowa doskonale sprawdzi się zarówno jako baza dużej powierzchni, jak i zjawiskowy element dekoracyjny. Każda płytka to możliwość indywidualnego odzwierciedlenia emocji oraz odwagi w stworzeniu własnej, przytulnej przestrzeni. Inspiracja południem Europy tworzy wnętrza, które będą odzwierciedleniem indywidualnego stylu, a przede wszystkim wspaniałych przeżyć.

źródło: Paradyż (www.paradyz.com)

Czytaj też: Kuchnia | Łazienka | Wnętrza | Detal | Polecane | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.

Recent Posts

Pałacyk Sikorskiego – relikt dawnej zabudowy dzielnicy i siedziba Muzeum Woli

Pałacyk Sikorskiego, znany także jako pałacyk Bormana lub pałacyk Heurteuxa, to niewielki neorenesansowy budynek znajdujący…

14 maja 2024

Był brzydki baner, jest neon. Nowa witryna studia tańca

Nowa witryna studia tańca w Ostrowie Wielkopolskim powstała w ramach akcji "Szyld w dechę". To…

14 maja 2024

Frauenkirche w Dreźnie – zniszczenie i odbudowa jednej z najsłynniejszych europejskich świątyń

Kościół Mariacki w Dreźnie (niem. Frauenkirche) to barokowa luterańska świątynia znajdująca się na Neumarkt (pol.…

14 maja 2024

Jak kaskadowy ogród. Tak budynki z mieszkaniami socjalnymi projektują Holendrzy

Budynek z mieszkaniami socjalnymi powstanie w Eindhoven w Holandii. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni…

14 maja 2024

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej