ARCHITEKTURA

Pizzeria La Patata w Wilanowie. We wnętrzu biel, stal i akcenty vintage

Pizzeria La Patata znajdująca się w warszawskim Wilanowie zaprojektowana została przez Nadię Mitłosz. Celem architektki i inwestorki było stworzenie przyjaznej i świeżej atmosfery w całej przestrzeni, skupiając się na kolorze białym. Jednak jak tłumaczy Nadia, biel miała być tłem dla pozostałych elementów wnętrza, które wspólnie tworzą subtelny kontrast między tradycją, a nowoczesnością.
Aby to osiągnąć, architekci zaprojektowal czystą i jasną kolorystykę opartą na bieli, a ciepło i charakter wnętrza podkreślono poprzez wprowadzenie tradycyjnych drewnianych krzeseł do dekoracji. Krzesła zostały starannie wybrane, aby przypominały te, jakie można znaleźć w domu włoskiej babci, dodając restauracji nutkę nostalgii i uroku.
“Wykorzystaliśmy również ostatni trend – stal. Stalowe detale na blatach, cokołach i podstawach stołów, dodały nowoczesny i stylowy akcent, który doskonale komponuje się z vintage’owymi krzesłami. Aby zachować równowagę w przestrzeni i dostosować się do różnej liczby gości, wprowadziliśmy zarówno okrągłe, jak i prostokątne stoły.” – tłumaczy Nadia Mitłosz
Oświetlenie odegrało kluczową rolę w tworzeniu pożądanego nastroju w La Patata. Starannie zaplanowano różne sceny oświetleniowe w restauracji, w tym bezprzewodowe lampki na stołach, które dodają uroku i intymności wieczornym kolacjom.

“Naszym głównym celem było stworzenie przestrzeni, która nie tylko wygląda pięknie, ale również jest ciepła i gościnna dla gości. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc właścicielce La Patata w ożywieniu jego wizji, i mamy nadzieję, że wkrótce odwiedzisz naszą restaurację, aby samemu doświadczyć tej przestrzeni.” – podsumowuje architektka

O architektce:
Nadia Mitłosz – początkiem drogi artystycznej była dla mnie Szkoła Plastyczna w Łucku, z którą związane jest moje 10 lat nauki. Właśnie tam od dzieciństwa wpajano mi rozumienie sztuki pięknej i estetyki. Tam uczyłam się m.in. rzeźby, malarstwa, rysunku. Uważam, że to właśnie wspaniali nauczyciele ukierunkowali mnie i dali mi wiarę w moje możliwości. W 2014 roku ukończyłam studia licencjackie z wyróżnieniem na Wydziale Architektury Wnętrz w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie, uzyskując dyplom w pracowni wystawiennictwa u prof. Marka Kosmulskiego. W tym samym roku otrzymałam drugi dyplom licencjacki na kierunku Finanse Przedsiębiorstw na Wschodnioeuropejskim Narodowym Uniwersytecie im. Lesi Ukrainki. Potem była Warszawska Akademia Sztuk Pięknych i dyplom magistra sztuki, obroniony pod kierownictwem adi. dr hab. Barbary Kowalewskiej z projektowania wystawiennictwa na Wydziale Architektury Wnętrz. W 2013 roku, jeszcze na studiach licencjackich zaczęłam pracę zawodową. Współpracowałam z renomowanymi biurami architektonicznymi w Warszawie. Pracowałam nad projektami komercyjnymi (gastronomia i usługi) oraz prywatnymi. W swoich projektach łączę kreatywność i funkcjonalność, tak aby stworzone przestrzenie były dopracowane zarówno pod względem użyteczności, jak i estetyki. Realizuję projekty w pełnym zakresie od koncepcji po realizację. Więcej na temat twórczości Nadii przeczytacie tutaj: http://mitlosz.com  

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Warszawa| Restauracja  | whiteMAD na Instagramie  | Kawiarnia

Recent Posts

Szałwia i szlachetny granat otulone drewnem. Zaglądamy do mieszkania w Krakowie!

Szałwia i szlachetny granat w nutach otulającego je drewna - przestrzeń pełna spokoju i figlarnych…

5 maja 2024

Dom Stu Balkonów w Krakowie. Czołowy przykład powojennego modernizmu

Jego budowa rozpoczęła się w 1959 r. i trwała dwa lata. Dom Stu Balkonów znajduje…

5 maja 2024

Ich instalacje pokazywały inny świat. Christo i Jeanne-Claude

Swoje śmiałe instalacje realizowali już kilkadziesiąt lat temu. Skrupulatnie wybierali miejsca, które odmienią. Duet artystów…

4 maja 2024

Gdańsk: podczas remontu Żurawia odnaleziono mnóstwo zabytkowych przedmiotów

Remont zabytkowego Żurawia w Gdańsku trwał ponad trzy lata i zakończył się w kwietniu. Można…

4 maja 2024

Wygląda, jakby nie miał okien. Xerox Tower w Rochester

Jego projekt przygotował architekt Welton Becket z zespołem. Xerox Tower zbudowany został w Rochester w…

3 maja 2024

Starostwo Powiatowe w Toruniu. Znamy wyniki konkursu!

Starostwo Powiatowe w Toruniu powstanie według projektu pracowni Toprojekt.Platforma z cegły klinkierowej stanowiąca podstawę „Zespołu Starostwa”,…

3 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej