ARCHITEKTURA

Przy stole ustawili stare, rodzinne krzesła. Przytulne mieszkanie w Krakowie

Jego wnętrze zaprojektowała Kasia Krępa z pracowni KREPA DESIGN. Mieszkanie znajduje się w Krakowie. Wyjątkowa przestrzeń powstała po to, by odzwierciedlać osobisty styl, ale też być w pełni funkcjonalna. Projektantce udało się połączyć tradycję z nowoczesnością i nawiązać do architektury najbliższego otoczenia budynku.

“Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem ci kim jesteś”. Takie hasło często pasuje do opisywanych tutaj wnętrz. Takie jest mieszkanie w Krakowie, którego wystrój ma oddawać charakter mieszkańców. Projektantka postawiła na zbudowanie poczucia przytulności i sięgnęła po elementy retro. Znajdziemy tu też ponadczasowy design, a wykorzystana paleta barw odwołuje się do elewacji samego budynku.

Projektantka postawiła na naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, nadając wnętrzu wyrafinowanego charakteru. Dodatkowe akcenty retro, szczególnie poprzez wykorzystanie dębowego forniru oraz drewnianych mebli autorskiego projektu, wniosły do wnętrza nieco stylu vintage.

Wnętrze wzbogacają elementy od różnych producentów. Stoliki kawowe w salonie, stworzone przez Tamo Design, oraz szafka RTV od Pastform doskonale komponują się ze stylem wnętrza. Półka Stedge od Woud i lampa nad stołem, Tense od New Works, dodają lekkości i nowoczesnego wyrazu, zaś lampa nad wyspą, Long John autorstwa RUBN Niclas Hoflin, nadaje wnętrzu charakteru. Lampa z piórami Umage Eos łamie ciemność sypialni, wprowadzając lekkość – wymienia autorka projektu.

Atrakcyjnie wygląda też lustro w łazience. Jego nieregularny kształt to dzieło marki Ferm Living. Obłości tafli czynią przestrzeń “miękką” w odbiorze.

Wyjątkowym elementem tego wnętrza są krzesła z rodzinnej spuścizny, które po renowacji nie tylko wpasowały się w kompozycję, ale także wzbogaciły ją swoją historią. Pamiątki z podróży, zdobiące półki i ściany, sprawiają, że wnętrze zdaje się opowiadać historię lokatorów. Ciekawostką są też haftowane obrazy wykonane przez babcię właścicielki, które dodały osobistego uroku sypialni, a duży obraz Evy Jablonsky zdobi ścianę w salonie. W sumie mieszkanie ma 62 m kw. powierzchni.

Kasia Krępa

W całym projekcie ważna była też gra świateł i cieni. Poranne słońce rozbudza domowników przyjemną grą refleksów oraz dodaje wnętrzu wdzięku i dynamizmu. Odpowiednio dobrane tkaniny, ich faktura oraz kolory pozwoliły stworzyć tu spójną opowieść. Projektantce gratulujemy udanej realizacji!

_

O projektantce:

Kasia Krępa jest absolwentką architektury krajobrazu na Politechnice Krakowskiej i projektowania wnętrz w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Kilka lat temu założyła autorską pracownię projektową KREPA Design. Specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni, otoczenia, tworzenia unikalnej atmosfery i klimatu miejsc. Kasia Krępa od najmłodszych lat fascynuje się architekturą wnętrz i krajobrazu. Tworzy ciepłe, przytulne i funkcjonalne przestrzenie, które oddają charakter mieszkańców. Projektantka jest miłośniczką naturalnych materiałów i prostych rozwiązań. Dąży do harmonii oraz idealnej proporcji między wnętrzem a krajobrazem. W swoich projektach uwielbia nawiązywać zarówno do skandynawskiej funkcjonalności, jak i estetyki oraz filozofii Japonii, z zachowaniem elementów polskiego designu.

zdjęcia: Mood Authors

projekt: Krepa design

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Detal  | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Amerykańskie osiedle na Górnym Śląsku. Kolonia powstała w latach 20. dla rodzin z USA

Kolonia amerykańska w katowickim Giszowcu stanowi jeden z najbardziej oryginalnych zespołów mieszkalnych nie tylko na…

9 maja 2024

Jest prawie cały z drewna. Zabytkowy dworzec w Życzynie jak nowy

Zbudowano go w 1883 roku. Dworzec w niewielkim Życzynie to zabytkowy obiekt administracyjnie położony w…

9 maja 2024

Domy przy lesie w Pagórskiej Woli. Elewację pokrywa modrzew!

Domy przy lesie w Pagórskiej Woli zaprojektowali architekci Łukasz Derus i Katarzyna Pikiewicz-Derus z pracowni…

9 maja 2024

Stadion Dziesięciolecia – kultowe miejsce sportu i pomnik polskiego komunizmu

Stadion Dziesięciolecia (oficjalna nazwa: Stadion Dziesięciolecia Manifestu Lipcowego) to jedyny w swoim rodzaju pomnik polskiego…

9 maja 2024

Jan Zachwatowicz – zasłużony orędownik odbudowy warszawskiej Starówki

Prof. dr hab. Jan Zachwatowicz był jednym z głównych specjalistów zaangażowanych w proces odbudowy polskich…

8 maja 2024

Najsłynniejszy dom modernizmu. Fallingwater Franka L. Wrighta

Dom letniskowy państwa Kaufmannów, znany szerzej jako „Fallingwater” jest jednym z najdoskonalszych projektów Franka Lloyda…

8 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej