ARCHITEKTURA

Renowacja kamienicy Dohrna w Szczecinie! Na dachu powstanie boisko!

Świetne informacje ze Szczecina! Mająca ponad 160 lat kamienica odzyska swój XIX-wieczny blask! Wraz z renowacją zyska też całkowicie nowe przestrzenie!

PRZED: 
Obiekt, o którym mowa to Kamienica Dohrna. 6 marca 1852r Carl Anton Dohrn złożył wniosek o zezwolenie na budowę swojej rezydencji, która stanęła przy narożniku pl. Zawiszy Czarnego już rok później. Była to jedna z najbardziej eleganckich kamienic w stolicy województwa zachodniopomorskiego w tamtych czasach. 

Carl Anton Dohrn był tłumaczem, podróżnikiem i doktorem nauk przyrodniczych. Swoją okazałą rezydencję wzniósł w Szczecinie i osiadł w niej po wieloletnich podróżach po Europie, Afryce i Ameryce Południowej. Syn Carla – Heinrich Dohrn – przejął po Ojcu rezydencję oraz pasje naukowe. W 1863r założył On „Towarzystwo Muzeum Pomorskiego”, które gromadziło kolekcję sztuki antycznej. W XIX w. Powstało „Pommersches Muzeum” z siedzibą w rezydencji Dohrnów przy ówczesnej Lindenstrasse.

Rezydencja Dohrnów przetrwała wojnę, wypaleniu uległa tylko część dachu, budynek po wojnie zabezpieczono i od 1946r mieściła się w nim przychodnia kolejowa. W późniejszych latach Kamienica Dohrna była własnością PKP. Obecnie zachowując historyczny charakter w neorenesansowej rezydencji, będą się mieściły biura klasy „A”.


PO: 
Kamienica Dohrna będzie eleganckim i nowoczesnym obiektem biurowym klasy A, położonym w samym centrum Szczecina. Będzie to połączenie historycznego budynku i nowoczesnej formy, spełniającej najwyższe standardy biurowe.Przestrzeń Kamienicy Dohrna podporządkowana jest najbardziej wymagającym najemcom. Recepcja, szybkobieżne windy, całodobowa ochrona, ogród i boisko na dachu oraz rowerownia dla pracowników to tylko niektóre atuty, które sprawiają, że jest to idealne miejsce na prestiżową siedzibę firmy. Kameralna kamienica z bogatą przeszłością jest jednocześnie nowoczesną powierzchnią biurową o łącznej powierzchni około 3500 mkw. Elastyczne i funkcjonalne przestrzenie można będzie dzielić na mniejsze moduły lub pozostawić w systemie „open space”.

 

źródło: http://kamienicadohrna.pl

Recent Posts

Pałacyk Sikorskiego – relikt dawnej zabudowy dzielnicy i siedziba Muzeum Woli

Pałacyk Sikorskiego, znany także jako pałacyk Bormana lub pałacyk Heurteuxa, to niewielki neorenesansowy budynek znajdujący…

14 maja 2024

Był brzydki baner, jest neon. Nowa witryna studia tańca

Nowa witryna studia tańca w Ostrowie Wielkopolskim powstała w ramach akcji "Szyld w dechę". To…

14 maja 2024

Frauenkirche w Dreźnie – zniszczenie i odbudowa jednej z najsłynniejszych europejskich świątyń

Kościół Mariacki w Dreźnie (niem. Frauenkirche) to barokowa luterańska świątynia znajdująca się na Neumarkt (pol.…

14 maja 2024

Jak kaskadowy ogród. Tak budynki z mieszkaniami socjalnymi projektują Holendrzy

Budynek z mieszkaniami socjalnymi powstanie w Eindhoven w Holandii. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni…

14 maja 2024

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej