Renowacja kamienicy Dohrna w Szczecinie! Na dachu powstanie boisko!

Świetne informacje ze Szczecina! Mająca ponad 160 lat kamienica odzyska swój XIX-wieczny blask! Wraz z renowacją zyska też całkowicie nowe przestrzenie!

PRZED: 
Obiekt, o którym mowa to Kamienica Dohrna. 6 marca 1852r Carl Anton Dohrn złożył wniosek o zezwolenie na budowę swojej rezydencji, która stanęła przy narożniku pl. Zawiszy Czarnego już rok później. Była to jedna z najbardziej eleganckich kamienic w stolicy województwa zachodniopomorskiego w tamtych czasach. 


Carl Anton Dohrn był tłumaczem, podróżnikiem i doktorem nauk przyrodniczych. Swoją okazałą rezydencję wzniósł w Szczecinie i osiadł w niej po wieloletnich podróżach po Europie, Afryce i Ameryce Południowej. Syn Carla – Heinrich Dohrn – przejął po Ojcu rezydencję oraz pasje naukowe. W 1863r założył On „Towarzystwo Muzeum Pomorskiego”, które gromadziło kolekcję sztuki antycznej. W XIX w. Powstało „Pommersches Muzeum” z siedzibą w rezydencji Dohrnów przy ówczesnej Lindenstrasse.

Rezydencja Dohrnów przetrwała wojnę, wypaleniu uległa tylko część dachu, budynek po wojnie zabezpieczono i od 1946r mieściła się w nim przychodnia kolejowa. W późniejszych latach Kamienica Dohrna była własnością PKP. Obecnie zachowując historyczny charakter w neorenesansowej rezydencji, będą się mieściły biura klasy „A”.


PO: 
Kamienica Dohrna będzie eleganckim i nowoczesnym obiektem biurowym klasy A, położonym w samym centrum Szczecina. Będzie to połączenie historycznego budynku i nowoczesnej formy, spełniającej najwyższe standardy biurowe.Przestrzeń Kamienicy Dohrna podporządkowana jest najbardziej wymagającym najemcom. Recepcja, szybkobieżne windy, całodobowa ochrona, ogród i boisko na dachu oraz rowerownia dla pracowników to tylko niektóre atuty, które sprawiają, że jest to idealne miejsce na prestiżową siedzibę firmy. Kameralna kamienica z bogatą przeszłością jest jednocześnie nowoczesną powierzchnią biurową o łącznej powierzchni około 3500 mkw. Elastyczne i funkcjonalne przestrzenie można będzie dzielić na mniejsze moduły lub pozostawić w systemie „open space”.

 

źródło: http://kamienicadohrna.pl