ARCHITEKTURA

Są łatwe w montażu i niedrogie. Najpiękniejsze lamele dekoracyjne

Lamele dekoracyjne coraz częściej pojawiają się we wnętrzach mieszkań, domów czy przestrzeniach biurowych. To wnętrzarski trend, który dobrze widać w realizacjach, które publikujemy na whiteMAD.pl. Jakie są zalety lameli? Popatrzcie!

Mogą zdobić ściany w salonie, pełnić funkcję zagłówka w sypialni czy w formie przepierzenia dzielić przestrzeń na kilka stref. Jeśli urządzasz swoje mieszkanie lub planujesz jego remont, dzięki lamelom możesz nadać wnętrzu oryginalnego klimatu nie wydając przy tym fortuny. Warto tu wskazać na drewniane lamele dekoracyjne, których wygląd sprawia, że pasują do wnętrz o różnej estetyce.

Zamontowane pionowo lamele dekoracyjne sprawiają, że wnętrze wydaje się być większe niż w rzeczywistości. Odpowiednio dobrany kolor podkreśli design mebli i będzie kojącym oczy tłem. Kolejnym atutem lameli jest akustyka – drewniane panele pozwalają zmniejszyć pogłos, przez co przebywanie w pomieszczeniu z lamelami jest bardziej komfortowe. Lamele najczęściej montuje się od podłogi do sufitu i na całej szerokości ściany, ale z powodzeniem można też zamontować je w mniejszej skali.

Lamele dekoracyjne są proste w montażu. Wystarczy odrobina kleju montażowego, aby umieścić poszczególne listwy w pożądanej konfiguracji. Sam decydujesz, na jakim tle umieścić lamele. Listwy w kolorze naturalnego dębu będą dobrze wyglądać zarówno na jasnym, jak i ciemnym tle. Przykładem są lamele firmy 4wall.pl, które dodatkowo dzięki czterostronnej laminacji umożliwiają ich swobodną kompozycję nawet w formie wolnostojącej ścianki działowej. Taka ścianka jest dobrym sposobem na wydzielenie konkretnych stref. Lamelami można wydzielić strefę do spania czy miejsce do pracy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Lamele powstają z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu przetrwają wiele lat. Bazę stanowią wzmocnione profile MDF, które pokrywa wysokiej jakości okleina. Ich standardowy rozmiar to 3x4x275 cm, jednak dostępny jest też mniejszy wariant o wymiarach 1,6x3x275 cm, pasujący do mniejszych pomieszczeń.

Drewniane lamele są jak trójwymiarowa dekoracja, którą wyróżnia precyzyjny, głęboki wzór. Panele charakteryzują się wybarwieniem, które podkreśla strukturę drewna i wizualnie ociepla nawet najbardziej surową przestrzeń. Który kolor lameli wybrać? Jeśli nie wiesz, który będzie pasować do twojego domu czy mieszkania, warto zamówić zestaw próbek. To najlepszy sposób, by zobaczyć, jak lamele będą współgrać z meblami, dywanem czy pozostałymi elementami wystroju wnętrza. W ofercie 4wall.pl są nawet panele imitujące beton! Jednak największą popularnością cieszą się dwa kolory – dąb naturalny oraz dąb wotan.

Do montażu lameli nie jest potrzebna pomoc eksperta. Wystarczy, że przytniemy listwę do odpowiedniej długości, następnie na jej fragment naniesiemy klej montażowy lub taśmę typu TESA. Listwę przyklejamy do ściany zachowując pion (przyda się poziomica). W kolejnym kroku za pomocą dystansów wyznaczamy odległość kolejnej lameli i powtarzamy proces. Optymalna odległość między lamelami to 28-30 mm. W ten sposób na metrze ściany zmieści się od 16 do 18 lameli.

Zebraliśmy zdjęcia przesłane przez klientów sklepu 4wall.pl, którzy pokazali, w jaki sposób wykorzystali lamele ozdabiając swoje mieszkania. W realizacjach zobaczyć można między innymi lamele w kolorach czarny mat oraz naturalnego dębu. Lamele pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, jak i tych bardziej przytulnych i kolorowych. Wystarczy nawet niewielki fragment ściany, aby zamontować lamele i cieszyć się oryginalnym wnętrzem! Mieszkanie, które widać na zdjęciach zaprojektowała Aleksandra Gosztyła z pracowni Ale.DESIGN. Więcej o tym mieszkaniu przeczytacie klikając TUTAJ.

W portfolio sklepu 4wall.pl znajdziecie też tapety, fototapety, sztukaterie i panele 3D więcej na stronie www.4wall.pl.

Czytaj więcej: Wnętrza | Drewno | Mieszkanie | Architekt | WhiteMAD na Instagramie

Czarny mat
Czarny mat
Czarny mat
Dąb naturalny
Dąb naturalny
Dąb naturalny
Sonoma
Wotan
Popielaty
Orzech
Naturalny
Czarny
Biały
Antracyt

źródło: 4wall.pl

Recent Posts

Jego wnętrze zaskakuje. Kościół świętego Dominika w Warszawie

Kościół świętego Dominika w Warszawie zaprojektował Władysław Pieńkowski. Jego surowe wnętrze jest charakterystycznym przykładem twórczości…

2 maja 2024

Stworzył piękną kolekcję. Daniel Kołodziejczak i jego meble

Daniel Kołodziejczak założył swoją firmę projektową StudioDanielK. Antechamber to jego premierowa kolekcja, którą zaprezentował podczas…

2 maja 2024

Zaprojektowali ogród marzeń. Nero Garden autorstwa Eklekt Atelier

Dobrze zaprojektowany ogród nie tylko koi oczy zielenią czy oferuje miejsce do odpoczynku. Dobrze zaprojektowany…

2 maja 2024

Zespół budynków mieszkalnych niczym białe perły

Zespół budynków mieszkalnych zaprojektował Martin Cenek. Zbudowane zostały w 2022 r. w Pradze w Czechach.…

1 maja 2024

Kosztował 24,8 mln zł. Rekordowa cena za penthouse w Gdańsku

Penthouse znajduje się w inwestycji Deo Plaza przy ulicy Chmielnej w Gdańsku. To dwupoziomowa przestrzeń…

1 maja 2024

Najpiękniejszy dach secesji. Gran Hotel Ciudad de México

Ten neoklasycystyczny hotel skrywa w sobie zachwycające secesyjne wnętrze. Wybudowany pod koniec XIX wieku Gran…

30 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej