ARCHITEKTURA

Apartamenty w Lublinie. Powstały w historycznym browarze

Apartamenty na wynajem zostały zlokalizowane w pomieszczeniach dwukondygnacyjnego skrzydła zabudowy małego dziedzińca na terenie historycznego Browaru Vettera, obecnie Perła – Browary Lubelskie S.A. w Lublinie.

Zaplanowano łącznie siedem lokali, z których jeden mieści się na parterze i ma niezależny dostęp bezpośrednio z dziedzińca, a pozostałe sześć znajduje się na pierwszym piętrze i jest dostępnych z dwóch istniejących klatek schodowych. Apartamenty w Lublinie mają zróżnicowane powierzchnie – od ok. 22 m kw.  do ok. 66 m kw.

Ideą projektu jest stworzenie apartamentów o wyjątkowym charakterze, który wyróżni je w ofercie lokali na wynajem. Podstawowym atutem apartamentów jest ich lokalizacja w zabytkowym budynku dawnego Browaru Vettera i powiązanie z Browarem Perła oraz miejscami takimi jak Perłowa Pijalnia Piwa, Podziemia Browaru, letnie Kino Perła i planowane przestrzenie – Leżakownia, Warzelnia. Oferta tych miejsc może być włączona w serwis apartamentów o wyjątkowym profilu, niedostępnym w innych tego typu miejscach (np. bilety do trasy zwiedzania, możliwość zamówienia piwa Perła i posiłków z pijalni, itp.)

Apartamenty mogą stanowić nie tylko indywidualne miejsca noclegowe, ale też bazę dla większych grup, np. organizujących konferencję w leżakowni lub imprezę w pijalni.

Również projekt aranżacji wnętrz apartamentów i przestrzeni komunikacyjnych ma być atutem przyciągającym zainteresowanych. I tak, zaplanowano odejście od standardowego podziału na poszczególne pomieszczenia wewnątrz apartamentów, pozostawiając w każdym możliwie dużą, jedną, otwartą przestrzeń, w którą wstawiona jest kostka kryjąca wszystkie dodatkowe funkcje: kuchenkę, wc, łazienkę, szafę, biurko, półki, itp.

Apartamenty w Lublinie – Browary Lubelskie, proj. Projekt Praga

W większych apartamentach znajdują się dodatkowe pokoje – sypialnie, których aranżacja również odbiega od typowej – zaplanowano podesty z zagłębionymi łóżkami i niskie miejsca do siedzenia.

Obie przestrzenie mają skontrastowany charakter: przestrzeń dzienna jest jasna i pełna roślin, jej dominantę stanowi kostka, natomiast sypialnie są wyciszone, miękkie, z wytłumionym światłem.

Czytaj też: Lublin | Biel | Wnętrza

źródło: Projekt Praga, materiały prasowe

View Comments

  • Generalnie bardzo ładne projekty, ale w centrum miasta, w tak pięknych historycznych wnętrzach (jestem z Lublina) spodziewałabym się czegoś, co je podkreśli, nawiąże do historii i będzie wow.

Recent Posts

Piękny modernizm: Bankowiec, czyli Zespół mieszkaniowy BGK w Gdyni

To był największy budynek mieszkalny w przedwojennej Gdyni. Zespół mieszkalny BGK “Bankowiec” zaprojektowany został przez…

28 kwietnia 2024

Takie domy są tylko w Polsce. Świdermajery i ich unikalne dekoracje

Świdermajery to potoczna nazwa domów letniskowych, które budowano od lat 80. XIX wieku nad rzeką…

28 kwietnia 2024

Jest ogromny. Kultowy apartamentowiec Walden 7 w Barcelonie

Jego projekt w latach 70. przygotował Ricardo Bofill. Apartamentowiec Walden 7 powstał w wyniku utopijnej…

27 kwietnia 2024

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Duża inwestycja w centrum Katowic. Kamienice przy ul. Dworcowej przejdą modernizację

Wkrótce w centrum Katowic rozpocznie się szeroko zakrojona inwestycja, która zmieni oblicze stolicy Śląska i…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej