DESIGN

System meblowy PIN. Prosty i ekologiczny pomysł polskich projektantów

PIN to sprytny system meblowy, który zaprojektowany został w duchu ekologii. Zestaw zaprojektowali Konrad Dybicki, Ola Witaszczyk i Magdalena Pawelec.

Projektując system meblowy PIN projektanci chcieli wyjść naprzeciw zmieniającym się potrzebom współczesnego społeczeństwa. Studencki tryb życia, wynajmowanie mieszkań i częste przeprowadzki sprawiają, że zmienia się nasze podejście do przedmiotów, które posiadamy. Meble PIN mają nie ograniczać użytkowników, ale im pomagać – dzięki prostej i lekkiej konstrukcji meble będzie można zabrać niemal wszędzie.

System meblowy PIN wykonany został z naturalnych materiałów – drewna sosnowego, bawełnianej surówki oraz sznurka. Projektanci sięgnęli więc po materiały, które są odnawialne, pozyskiwane oraz obrabiane lokalnie w Polsce. Chcąc ułatwić montaż projektanci wybrali ustandaryzowane półprodukty (kantówki i wałki drewniane), które są dostępne w sklepach budowlanych w całej Polsce.

Przy tworzeniu mebli nie zostały wykorzystane żadne substancje szkodliwe dla środowiska – drewno zostało zabezpieczone naturalnym olejem, co sprawia, że zestaw w pełni nadaje się do recyklingu – tłumaczą twórcy systemu PIN.

Dodatkowo ilość zużytego drewna została zmniejszona dzięki zastąpieniu półek materiałem. Pasy tkaniny pełnią funkcję użytkową, ale też konstrukcyjną bo stabilizują cały mebel. Z pomocą tego rozwiązania meble zyskały lekkości, co przekłada się na łatwość ich transportu i bezpieczeństwo użytkownika.

Rozłożony zestaw zajmuje niewiele miejsca i można go transportować w płaskich paczkach. Zestaw mebli PIN z powodzeniem zmieści się do samochodu osobowego, a montaż nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi – jest intuicyjny i polega na prostym złożeniu i związaniu sznurków napinających tkaniny.

System jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem spełniającym większość podstawowych potrzeb wyposażenia mieszkania. Szczerość płynąca z wykorzystania naturalnych materiałów, prosta forma oraz niski koszt produkcji sprawiają, że PIN dobrze wpisuje się w trendy i założenia współczesnego projektowania, w czasach, gdy ekologia nie jest dodatkowym atutem projektu, a warunkiem obligatoryjnym. Rodzinę mebli można w łatwy sposób rozbudowywać o kolejne elementy.

Więcej projektów młodych i zdolnych polskich projektantów z najdziecie w naszym dziale PORTFOLIO klikając tutaj.

Recent Posts

Szałwia i szlachetny granat otulone drewnem. Zaglądamy do mieszkania w Krakowie!

Szałwia i szlachetny granat w nutach otulającego je drewna - przestrzeń pełna spokoju i figlarnych…

5 maja 2024

Dom Stu Balkonów w Krakowie. Czołowy przykład powojennego modernizmu

Jego budowa rozpoczęła się w 1959 r. i trwała dwa lata. Dom Stu Balkonów znajduje…

5 maja 2024

Ich instalacje pokazywały inny świat. Christo i Jeanne-Claude

Swoje śmiałe instalacje realizowali już kilkadziesiąt lat temu. Skrupulatnie wybierali miejsca, które odmienią. Duet artystów…

4 maja 2024

Gdańsk: podczas remontu Żurawia odnaleziono mnóstwo zabytkowych przedmiotów

Remont zabytkowego Żurawia w Gdańsku trwał ponad trzy lata i zakończył się w kwietniu. Można…

4 maja 2024

Wygląda, jakby nie miał okien. Xerox Tower w Rochester

Jego projekt przygotował architekt Welton Becket z zespołem. Xerox Tower zbudowany został w Rochester w…

3 maja 2024

Starostwo Powiatowe w Toruniu. Znamy wyniki konkursu!

Starostwo Powiatowe w Toruniu powstanie według projektu pracowni Toprojekt.Platforma z cegły klinkierowej stanowiąca podstawę „Zespołu Starostwa”,…

3 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej