MODA

Timberland – producent kultowego buta angażuje się w ekologiczne rolnictwo

Timberland coraz aktywniej reaguje na zmiany klimatyczne i angażuje się w rozwój skóry regenerowanej. Marka stawia na innowacyjny system hodowli z pozytywnym wkładem dla środowiska naturalnego.

Przemysł modowy ma znaczący wpływ na emisje gazów cieplarnianych i uważamy, że to nasz obowiązek aby być częścią tego rozwiązania – mówi Joanna ZającCekiera, Marketing Manager marki Timberland.

Globalna marka ogłasza partnerstwo z organizacją Savory Institute oraz Other Half Processing i wspólnie stawiają na budowanie ekologicznej przyszłości zgodnie z rozwojem natury, która nie jest sztucznie napędzana przez człowieka. Ponadto w proces wytwarzania surowców angażują drobnych, lokalnych farmerów. Wszystko to, aby wspomóc tworzenie nowego łańcucha dostaw dla przemysłu obuwniczego i odzieżowego.

Czym właściwie jest rolnictwo regeneracyjne?

To przede wszystkim zachęcanie rolników do współgrania z rytmem przyrody. Tego typu rolnictwo pozwala na większy odpoczynek i odrost traw, co prowadzi do lepszego pożywienia dla zwierząt rolnych i zdrowszej gleby. Takie praktyki wspierają różnorodność biologiczną i zwiększają produktywność gleby, zapewniając większą odporność na susze i ulewne deszcze, które z każdym dniem są dla planety coraz większym zagrożeniem.

Skóra regenerowanajest rozwiązaniem „Zero Waste”. Przy obróbce skóry naturalnej pozostaje wiele odpadków, które teoretycznie nie nadają się do ponownego użycia. Co począć z małymi skrawkami skóry? To proste: wykorzystać ponownie. Tego typu podejście pokochała marka Timberland, która jesienią 2020 r. wprowadzi kolekcję butów wykonanych ze skóry regenerowanej pochodzącej z rancza Thousand Hills Lifetime Grazed, a z biegiem czasu planuje znacznie rozszerzyć ten program.

Timberland od dawna angażuje się w odpowiedzialne projektowanie i tworzenie mody zgodnej z naturą. Już w 2007 r. kultowe buty Earthkeepers wykonane z przetworzonych butelek PET, gumy z recyklingu i skóry ze zrównoważonych garbarni zostały ocenione przez Gold Working Group za najlepsze praktyki środowiskowe. Timberland podjął również przełomowe zobowiązanie w 2019 r. do sadzenia 50 milionów drzew w ciągu najbliższych pięciu lat, dążąc do ekologicznej przyszłości. Trzymamy kciuki, że marce się to uda!

Zobacz również: Moda | Ekologia | Buty

Recent Posts

Pałacyk Sikorskiego – relikt dawnej zabudowy dzielnicy i siedziba Muzeum Woli

Pałacyk Sikorskiego, znany także jako pałacyk Bormana lub pałacyk Heurteuxa, to niewielki neorenesansowy budynek znajdujący…

14 maja 2024

Był brzydki baner, jest neon. Nowa witryna studia tańca

Nowa witryna studia tańca w Ostrowie Wielkopolskim powstała w ramach akcji "Szyld w dechę". To…

14 maja 2024

Frauenkirche w Dreźnie – zniszczenie i odbudowa jednej z najsłynniejszych europejskich świątyń

Kościół Mariacki w Dreźnie (niem. Frauenkirche) to barokowa luterańska świątynia znajdująca się na Neumarkt (pol.…

14 maja 2024

Jak kaskadowy ogród. Tak budynki z mieszkaniami socjalnymi projektują Holendrzy

Budynek z mieszkaniami socjalnymi powstanie w Eindhoven w Holandii. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni…

14 maja 2024

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej