Categories: ARCHITEKTURA

To najpopularniejsze radio w Polsce. Zaglądamy do siedziby RMF FM!

Nowe wnętrze siedziby radia RMF FM to efekt pracy architektki Agnieszki Goryjewskiej. Projektantka postawiła na loftowy klimat i stworzyła aranżację przestrzeni studiów nagraniowych, które znajdują się na terenie starego fortu przy Kopcu Kościuszki w Krakowie.

Możliwość projektowania w tak unikalnej przestrzeni to dla architekta spore wyzwanie. Ceglane wnętrze dało możliwość stworzenia wyjątkowej przestrzeni. Autorką najnowszych wnętrz studiów nagraniowych Radia RMF FM jest Agnieszka Goryjewska. Nowa aranżacja wprowadza loftowy, odważny charakter do starych obiektów fortu Kopca Kościuszki w Krakowie.

Krakowskie zabytki to przestrzenie, w których można łączyć historię i nowoczesność. Prezentowane wnętrza Radia RMF FM są przykładem, łączącym industrialny charakter loftu z historią fortu, w którym mieści się od lat główna siedziba radia. Jednym z najbardziej spektakularnych elementów tego projektu jest nowa reżyserka. Wyróżnia ją geometryczna ściana w intensywnym odcieniu żółci, która przykuwa uwagę już od pierwszego spojrzenia. Ta ściana nie tylko stanowi wyjątkowy element wizualny, ale także została dostosowana do potrzeb nagrań filmowych. Przeszklenia, które ją otaczają, pozwalają na zachowanie pełnej kontroli nad procesem nagrywania. Całość dopełnia specjalnie dedykowany i zaprojektowany stół studyjny, który stanowi centrum dowodzenia, umożliwiając precyzyjną regulację ustawień podczas pracy.  W części projektowanej przestrzeni znalazł się również najnowocześniejszy newsroom w kraju, studia nagraniowe, biura redakcji oraz sale konferencyjne.

Przestrzeń holu, która łączy poszczególne wejścia do studiów nagraniowych, zachwyca swoim koncepcyjnym podejściem. Każde wejście zostało wyodrębnione plamami intensywnego żółtego koloru, tworząc dynamiczny i niepowtarzalny układ. To właśnie w holu odzwierciedla się loftowy charakter projektu, który przemyca ducha nowoczesności w starych murach fortu.

Nie sposób nie wspomnieć o oświetleniu, które jest kluczowym elementem całej koncepcji. Liniowe oświetlenie holu tworzy niezwykły efekt wizualny, nadając przestrzeni nowoczesny wygląd. To oświetlenie nie tylko pełni funkcję estetyczną, ale także praktyczną, zapewniając odpowiednią ilość światła w tym reprezentacyjnym miejscu.

Wnętrza Radia RMF FM w starych obiektach fortu to zdecydowanie coś więcej niż zwykłe studio. To miejsce, gdzie dźwięk spotyka się z designem, a historia staje się częścią teraźniejszości. Dzięki Agnieszce Goryjewskiej to radio nadaje się nie tylko słowem, ale i stylem. Jej loftowy odważny charakter przynosi nową jakość do tego wyjątkowego miejsca.

projekt: Agnieszka Goryjewska

zdjęcia: Patryk Polewany – Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też: Kraków | Wnętrza | Cegła | Ciekawostki | Styl loftowy we wnętrzach  | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Reklamoza na stacji Plac Wilsona. Przystanek metra oszpeciły ogromne podświetlane ekrany

Stacja metra Plac Wilsona na Żoliborzu była do niedawna uznawana za jeden z najpiękniejszych przystanków…

13 maja 2024

Coworking LABO we Wrocławiu. Jest w budynku dawnego Wydziału Farmacji

Projekt wnętrza został przygotowany w taki sposób, aby korespondował z architekturą samego budynku L’UNI, autorstwa…

13 maja 2024

Trójmiasto: utracone podczas wojny dzieła sztuki pokazano na muralach

Akcję zorganizowano, aby pokazać, jak wiele dzieł jeszcze nie odzyskano. Wśród nich są „Ogier arabski”…

12 maja 2024

Walter Gropius założył Bauhaus. Jego pierwszy zrealizowany projekt jest w Polsce

Jest jednym z najsłynniejszych architektów w historii modernizmu. Niewiele osób wie, że jego pierwsze zrealizowane…

12 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej