Categories: ARCHITEKTURA

To raj minimalistów. Nowoczesny dom pod Łodzią

Ma aż 320 m kw. powierzchni. Dom pod Łodzią zaprojektowała Anna Maj, która prowadzi autorską pracownię projektową. Sporej wielkości przestrzeń wypełnił minimalistyczny design, jasne meble i dodatki.

Inwestycja THROUGHglare została zrealizowana w zacisznej dzielnicy rezydencjalnej pod Łodzią. W znacznej mierze projekt został zrealizowany na jednej, parterowej kondygnacji, natomiast konstrukcja więźb dachowych pozwoliła na zastosowanie nietypowych rozwiązań – między innymi był możliwy udźwig dodatkowego pomieszczenia, do którego prowadzą schody wspornikowe.

Pragnieniem inwestorów było stworzenie nowoczesnych i harmonijnych wnętrz, które stworzą atrakcyjną przestrzeń do odpoczynku. Przestrzeń już od pierwszych założeń miała być lekka i zwiewna, wykorzystująca maksymalnie dużą ilość jasnych kolorów i drewna. Zależało im na ograniczeniu do minimum wszelakich ciemnych odcieni, w których czuliby się niekomfortowo. Jak podkreślała inwestorka „…tylko w jasnych przestrzeniach czuje się świetnie i mogę oddychać…”. I tak narodziła się koncepcja THROUGHglare.

Powstałe wnętrza, wykorzystują przyjemne dla oka odcienie z palety bieli, beży i odcieni kawowych. Wprowadzenie dodatkowo oświetlenia o ciepłym kolorze, podkreśla głębię i buduje intymny nastrój.

Jak rozplanowano układ wnętrz? Salon został oddzielony od sali kinowej szklanymi panelami przesuwnymi, dokładnie taki sam zabieg został zastosowany w sypialni, gdzie panele oddzielają garderobę od głównej łazienki. Dzięki temu te zróżnicowane przestrzenie funkcjonalne mogą się łączyć bądź w razie potrzeby pozostać odseparowane. Zgodnie z wytycznymi projektu, w każdym z pomieszczeń została wykonana zabudowa meblowa na wymiar.

W koncepcji różnorodność odzwierciedlona została w teksturach i fakturach 3D. Zastosowane zostały elementy takie jak mikrocement na suficie, ryflowane szkło w panelach przesuwnych osadzonych w profilach metalowych jak i płytki o strukturze tkaniny “Room White” marki Atlas Concorde, które subtelnie różnicują całość. Ręcznie namalowane obrazy odzwierciedlają energię inwestycji jednocześnie ożywiając wnętrza w wysublimowany sposób.

odpowiednio dobrana sztuka we wnętrzach ndaje im charakter, identyfikując przestrzeń – mówi Anna Maj.

W projekcie wykorzystano lampy podłogowe „Toio” marki Flos, stół “Slim” marki Arco, krzesła „NK-16M”marki Woodica, czy lampy wiszące “Lantern” marki New Works.

projekt: Anna Maj (www.annamaj-interiors.com)

fot. Radek Słowik (www.bilbil.pl)

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Łódź | Styl Japandi | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Pałacyk Sikorskiego – relikt dawnej zabudowy dzielnicy i siedziba Muzeum Woli

Pałacyk Sikorskiego, znany także jako pałacyk Bormana lub pałacyk Heurteuxa, to niewielki neorenesansowy budynek znajdujący…

14 maja 2024

Był brzydki baner, jest neon. Nowa witryna studia tańca

Nowa witryna studia tańca w Ostrowie Wielkopolskim powstała w ramach akcji "Szyld w dechę". To…

14 maja 2024

Frauenkirche w Dreźnie – zniszczenie i odbudowa jednej z najsłynniejszych europejskich świątyń

Kościół Mariacki w Dreźnie (niem. Frauenkirche) to barokowa luterańska świątynia znajdująca się na Neumarkt (pol.…

14 maja 2024

Jak kaskadowy ogród. Tak budynki z mieszkaniami socjalnymi projektują Holendrzy

Budynek z mieszkaniami socjalnymi powstanie w Eindhoven w Holandii. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni…

14 maja 2024

XIX-wieczna oficyna Burkego przejdzie renowację. Stanowi relikt drewnianej zabudowy Pragi

Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze zostanie uratowany. Obiektowi na wniosek m.st. Warszawy przyznano…

13 maja 2024

Rynek w Wolbromiu przejdzie wizerunkową metamorfozę. Nowa koncepcja stawia na zieleń

Rynek w Wolbromiu czekają wielkie zmiany. W wyniku konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej…

13 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej